anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego allegro usuneło moją ofertę uznając ją jako niebezpieczną ?

BuBu-lodz-pl
#9 Pomysłodawca#

sprzedaję zabawki dla dzieci 

opis jednej z mojej aukcji -    telefon dla dziecka 

cytuję 

Idealny rozmiar do małej rączki

lekki

duże przyciski

gra melodyjki i świeci

wewnątrz kuleczka , która obraca się i pokazuje postacie ; baranka, sowy , zajączka

Zabawka na baterie- w zestawie

zabawka zapakowana w pudełeczko o wymiarach 23x14 x 6,5

telefon o wymiarach 13 cm x 9 cm x 2,5 cm

i tutaj allegro cytat

Wystawiony w Twojej ofercie produkt:

 znajduje się na liście niebezpiecznych towarów nieżywnościowych działającej w ramach unijnego systemu Safety Gate, którego celem funkcjonowania jest ochrona europejskiego konsumenta przed nabyciem produktów niebezpiecznych.

 został zgłoszony jako niebezpieczny towar nieżywnościowy przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), krajowy punkt kontaktowy w systemie Safety Gate.

Pomóżcie !!! bo nie bardzo rozumiem czy świat już stanął naprawdę na głowie że telefon dla dziecka jest uznany jako niebezpieczny ? 

czy też chodzi o kolor różowy ???

bo aukcja z niebieskim telefonem jest aktualna .

Po prostu już nie rozumiem .

Czy chodzi o to że 1 kwietnia się zbliża ? Kawał to żart ? 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

Ziolko39
#21 Demiurg#

@BuBu-lodz-pl Być może został zgłoszony ze względu na niebezpieczne substancje ( przekroczona zawartośc fenoli) w zabawce. Może kolor niebieski tych substancji nie posiada. Telefon jest importowany z Chin ?

oznacz moderatorów

BuBu-lodz-pl
#9 Pomysłodawca#

Tak 

Faktycznie , posprawdzam 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@BuBu-lodz-pl To pooglądaj czasami "Nic do ukrycią" w TV. Nie raz pokazywali jak sprawdzaja kontenery z zabawkami z Chin i zatrzymują całość właśnie ze względu na fenole i brak oznakowań dopuszczajątych do sprzedaży na terenie EU.

oznacz moderatorów

BuBu-lodz-pl
#9 Pomysłodawca#

Z reguły są z hurtowni lub od producenta takie wykazy.

Tym razem chyba muszę ja hurtownię zawiadomić 😉

Faktycznie sprawdziłam różowy telefon pod tym kodem towaru został sprawdzony i coś tam wykryli 

w niebieskim nie 

A ja kurczę myślałam że o tekst chodzi że różowy i kuleczki 😉 

Pozdrawiam 

 

 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@BuBu-lodz-pl miałem taką samą historię z wystawinym kosmetykiem , nie przeskoczysz , allegro musi się zastosować do wytycznych i Ty również, Przyjdzie pora również na telefon niebieski i raczej nie próbuj wystawiać ponownie / ja spróbowałem 😁/ .

oznacz moderatorów

BuBu-lodz-pl
#9 Pomysłodawca#

Tak już odkryłam dlaczego ale po dogłębnym sprawdzeniu .W zasadzie to każdy produkt i co kawałek by trzeba było sprawdzać - nierealne.

Kiedyś przysyłali z miejsc gdzie się kupowało takie info co zostało zakwestionowane w czasie kontroli .

pozdr.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@BuBu-lodz-pl Cała masa zabawek z Chin jest po prostu przemycana. Niewielką część wyłapują w portach, część podczas kontroli hurtowni, troche podczas kontroli bezposrednio w sklepach. Ale do wykrycia całego asortymentu niedopuszczonych zabawek potrzenych by było kilkaset tysięcy ludzi co raczej jest mało realne.

oznacz moderatorów

BuBu-lodz-pl
#9 Pomysłodawca#

W tym przypadku nie wpadłabym nawet aby to sprawdzić czy nie ma zastrzeżeń do tej zabawki bo importer jest bardzo znany, firma też i raczej na oko nie jest to zabawka byle co ale... W zasadzie dobrze ze jest to sprawdzane.

 

oznacz moderatorów