anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

dlaczego jak sie wystawia w kategorii pozostałe pobierana jest tak wysoka prowizja.

m-maniac
#8 Zapaleniec#

To jest niedopuszczalne aby za rzeczy wystawione w kategorii pozostałe była pobierana prowizja prawie jeszcze raz taka.Prawdopodobnie sprzedający nawet są nieświadomi tego .To jest kategoria jak każda inna.Tym bardziej ze na nie wszystkie rzeczy jest odpowiednia kategoria.To jest skandal.Jak tak można [edycja] sprzedających

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

cookie000
#15 Entuzjasta#

@Knowhere 

Na zajrzenie do poczty, sprawdzenie tego wpisu, jego przeczytanie i odpowiedź straciłem go znacznie więcej niż na 88 klików ;D A na jakie wpisy warto poświęcić czas na AG, to już jest zupełnie inna sprawa. Raz się minęliśmy z odpowiedziami dla wątkotwórcy w odstępie paru minut, gdzieś tak o drugiej w nocy 😁

Ale kończąc z mojej strony w temacie - właśnie rozbieżności cennikowe to jest jedna z tych kwestii, która sprawia, że straciłem chęci na wystawianie na głównym allegro. To tak jakby zrobić (strzelam) 50 progów podatkowych zamiast trzech. No, chyba że ktoś przyjmie prostą zasadę: zawsze 15% prowizji, to wtedy go przynajmniej tyle go nie zaskoczy, bo o wszystkich innych dopłatach już nie wspominam.

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

sprzedajacy też mają zarabiac i prowadzić swój interes a nie nabijać kasę allegro i wegetować.

 

No ale chyba nie muszą prowadzić tych biznesów na allegro, co nie?

To jest dobrze napisane:  ...w dalszym ciągu są użytkownicy , którzy mają przekonanie ,że allegro jest czymś co im się należy ....

oznacz moderatorów

Janirka
#12 Orędownik#

@m-maniac Każdy ze sprzedających tutaj, wolałby nie ponosić żadnych kosztów które umówmy się, w przypadku Allegro małe nie są. Ale skoro tu jesteśmy, to jednak akceptujemy takie a nie inne warunki. Zawsze mamy wybór - wycofać się ze sprzedaży na Allegro i otworzyć własny sklep, w którym nie zapłacimy ani złotówki prowizji 😄

Z tym że różnica jest taka, że w wielu przypadkach musielibyśmy zapłacić grube hajsy komuś, kto odpowiednio wypozycjonuje sklep i załatwi nam tylu klientów, ile tak naprawdę załatwia nam Allegro. I za to są prowizje. Za ponad dwudziestoletnie doświadczenie i za fakt, że nie ma w Polsce chyba zbyt wielu osób, które nie zrobiłyby na Allegro chociaż raz w życiu zakupów. We własnym sklepie nie ma szans na tak potężny ruch. 

Po za tym, Allegro to nie instytucja wolontariatu, która za darmo da nam zarobić "bo mje się należy" 🙂 

To czysty biznes taki jak Twój, mój i reszty sprzedających. I wszyscy jesteśmy równie zajęci pracą jak Ty, wszyscy ciężko pracujemy. Ba! Wszyscy płacimy prowizje. Jednak dbając o swój interes, poświęcamy cenne minuty swojego życia na czytanie nudnych regulaminów, załączników, listy zmian etc. żeby wszystko odpowiednio wykalkulować, żeby wszystko się spinało. Uwierz mi, nikt nie robi tego dla zabicia czasu 🙂 

PS. Nie jestem fanką Allegro, wiele rzeczy mi się nie podoba i wiele bym tu chciała zmienić. O wiele rzeczy toczyłam tutaj pianę, i wiele rzeczy doprowadza mnie do białej gorączki. I jedyne co mi pozostaje to albo połknąć żabę, albo toczyć boje o wysokie prowizje, koszty i zasady. Ja wybrałam to pierwsze. 

_______
Kamila
oznacz moderatorów