anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego mam płacić za sprzedaż którą w terminie anulowałem opłaciłem, a ona mimo to trwała nadal?

hawrankowa35
#1 Nowicjusz#

W sierpniu tego roku wystawiłem samochód na sprzedaż. Oczywiście uregulowałem opłatę zaraz po wystawieniu. Ofertę tą po upływie 2 tygodni anulowałem zgodnie z procedurą. Podkreślam że saldo rachunku wynosiło zero zł. 29.10.2021r wystawiałem telewizor i x-boxa. Po wystawieniu uregulowałem kwotę około 15 zł za wystawienie. Saldo pokazywało zero. 02.12.2021 dostałem list od Allegro że jestem im dłużny 264zł. Po sprawdzeniu konta okazało się że co 10 dni nabijało mi na konto do zapłaty kwotę około 40zł za wystawiony samochód, który jak już pisałem był anulowany. Wchodząc na saldo osłupiałem ponieważ mam na dzień dzisiejszy do zapłacenia około 350 zł. Historia salda pokazuje wszystkie te naliczenia nawet z okresu gdy płaciłem za telewizor (których wówczas nie było)????   

Co mam z tym zrobić ? 

Jak mogę  teraz udowodnić swoje słowa przed Allegro? 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

xyz96
#21 Demiurg#

@hawrankowa35 Na Allegro to działa zazwyczaj tak, że ogłoszenia Ci się odnawiają do czasu, kiedy nie zablokujesz odnawiania lub nie wycofasz ogłoszenia. Regulamin jest, moim zdaniem, tak skonstruowany, aby trudno to było zauważyć, bardzo trudno. Dlatego serwis naliczył Ci dodatkowe opłaty i teraz żąda zapłaty. Można to zrobić tak, aby wystawiający oferty wiedział dokładnie, co go czeka, był odpowiednio informowany. Niestety tak nie jest, o czym świadczy wiele podobnych wątków na tym forum. 

Teraz napisz do Allegro tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=d1df83fc-8979-4595-90f6-008242ba2095 i poproś o anulowanie naliczonych opłat. Dodaj, że nie zostałeś dostatecznie poinformowany o ich naliczaniu. Napisz tu potem, co Ci odpowiedziano. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nieznajomość nie zwalnia od odpowiedzialności, ale także uważam że należy pisać, wyjaśnić i prosić o anulowanie.

oznacz moderatorów