anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego mam wysoką sprzedaż tylko w jeden dzień w tygodniu?

ZOO-GLOBAL
#8 Zapaleniec#

Zauważyłem prawidłowość, że we wtorki mam zdecydowanie najwyższą sprzedaż. Co najmniej dwa razy większą niż w kolejny najlepszy dzień w tygodniu. Kompletnie nie wiem czemu tak się dzieje. Sprawdziłem w Trade Analytics, że w kategorii, w której sprzedaję największe wyniki są osiągane w poniedziałki.

Mam ustawioną kampanię na Allegro Ads tak samo na wszystkie dni tygodnia. We wszystkie dni tygodnia wykorzystuję cały dzienny budżet, a mimo wszystko sprzedaż jest wysoka tylko we wtorki. Jaki może być tego powód?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

mwmonety
#21 Demiurg#

Chyba nie ma reguły ,w jednym miesiącu możesz mieć statystycznie lepsze poniedziałki w innym wtorki .Ja kiedyś sobie też trochę przeglądałem szukając najlepszych dni w miesiącu do wystawiania największej ilości pozycji (wystawiam tylko w licytacjach) i też wychodziło różnie ale jedno co się sprawdza przez cały czas to najwięcej sprzedaje się w pierwszych dniach po wypłatach w pracy u potencjalnych klientów .

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

my to mamy w niedzielę

oznacz moderatorów

wwwaledzwonpl
#7 Wielbiciel#

moim zdaniem chodzi tu tylko o to że allegro sztucznie pozycjonuje ogłoszenia. Bierze pod uwagę liczne uwarunkowania i wg nich wychodzi że masz sprzedawać najwięcej we wtorek 

oznacz moderatorów

ZOO-GLOBAL
#8 Zapaleniec#

Dla mnie też to wygląda trochę dziwnie. Zrozumiał bym gdybym we wtorki miał największą sprzedaż i jednocześnie najwięcej kliknięć w moje reklamy i najwyższe wykorzystanie dziennego budżetu na reklamy. A u mnie sytuacja jest taka, że każdego dnia wydaję tyle samo na reklamę, mam tyle samo kliknięć, a sprzedaż się diametralnie różni. 

Wygląda na to, że wchodzący na moje oferty we wtorki są najbardziej zdeterminowani do zakupu:)

A do tego zamówienia wpadają w grupach. Nie ma tak, że spływają przez cały dzień, tylko skumulowane i potem przerwa. Tak jak by faktycznie algorytm uznał, że teraz promuje moje oferty, a potem robi sobie przerwę.

oznacz moderatorów