anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego nie można wysłać przesyłki przez InPost Allegro, jeśli Kupujący nie zapłacił przez PayU?

vaviva
#9 Pomysłodawca#

(chodzi o sprzedaż z innego konta) Okazuje się, że nie można wysłać przesyłki przez InPost Allegro, jeśli Kupujący nie zapłacił przez PayU. Nie wystarczy że wypełni Formularz Opcji Dostawy! To jest chore. Menedżer inPost widzi takie zamówienie, ale przy próbie stworzenia przesyłki jest komunikat "Nie znaleziono takiego zamówienia na Allegro".

Od Allegro dostałam taką odpowiedź "Wskazane zamówienia mają status płatności jako "rozpoczęta" - jeżeli zamówienie nie zostało opłacone przez bramkę płatności Allegro, etykieta nie zostanie poprawnie wygenerowana. W razie dodatkowych pytań pozostaję do Pana dyspozycji."

Czyli każdy klient który wypełniał FOD, ale zapłacił potem bezpośrednio na konto bankowe - nie ma co liczyć na przesyłkę. Do tej pory - ośmieszając się - pisałam do Kupujących tłumacząc tę dziwną sytuację i zwracałam pieniądze i w rezultacie nie wysyłałam (parę razy z własnej kieszeni dopłaciłam żeby wysłać normalnie inPostem). Ale mam tego dość.

Admini Allegro - na serio zamierzacie to zostawić jak jest?!

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

LEW433
#21 Demiurg#

@vaviva Może po żeby było wszystkim łatwiej, może żeby kontrolować, zapewne nie chodzi o pieniądze.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@vaviva Allegro tłumaczy to względami bezpieczeństwa, choć wiadomo, że na przetrzymywaniu cudzych pieniędzy można też zarabiać.

Po wpłacie bezpośrednio na konto sprzedawca powinien wysłać towar - umowa została zawarta, a wpłaty bezpośrednie są zgodne z prawem, regulamin Allegro także ich nie zabrania.

Można kupującego poprosić o dopłatę do droższej wysyłki lub niestety dołożyć samemu.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

vaviva zapewne jest to dzialanie mające na celu ograniczenie sprzedaży poza allegro . Nie udostępniaj nr konta .

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@vaviva  Usuń numer konta ze swojego profilu i problem z głowy.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@vaviva Nie, nie planujemy zmian w tym zakresie.  W przypadku płatności poza Allegro Finanse nie mamy dostępu do statusów płatności, więc nie dostajemy także informacji, czy rzeczywiście taka płatność w ogóle została wykonana. Poza tym, płatności za pośrednictwem przelewów tradycyjnych, zwłaszcza pomiędzy rachunkami w różnych bankach, są księgowane dłużej niż w przypadku szybkich płatności jak PayU czy Przelewy24. Podsumowując, najlepsze i najprostsze rozwiązanie tej sytuacji wskazała Ci już @Kaliope_Brzeg

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@vaviva ja po pierwszej takiej akcji sunąłem wszędzie numery kont i po sprawie, a jak klient bardzo upiera się na zwykły przelew to w Payu jest opcja płacę przelewem tradycyjnym 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

vaviva
#9 Pomysłodawca#

Ok, tak zrobię.

oznacz moderatorów