anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

dlaczego nie moge wystawić oferty

outletmix85
#1 Nowicjusz#

Formularz wystawiania (allegro.pl) może ktoś sprawdzić co tu jest nie tak ciągle wyskakuje taki komunikat:Z opisu Twojej oferty wynika, że kupujący powinien się z Tobą skontaktować. Jeżeli zapis dotyczy kontaktu po zakupie przenieś go do zakładki „O Sprzedającym”. Zachęcanie do kontaktu przed zakupem nie jest dozwolone, ponieważ może skutkować sfinalizowaniem transakcji poza Allegro. Usuń z opisu niedozwolone zapisy.

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@outletmix85 Zweryfikuj proszę, czy w opisie oferty nie masz fraz sugerujących zakupy poza Allegro. Możesz ewentualnie wkleić tutaj opis i sprawdzę, co może powodować problem. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

vidman
#7 Wielbiciel#

Ten komunikat pojawia mi się nawet ZANIM wpiszę cokolwiek do opisu. Aukcja się "wystawia" tylko po to żeby zaraz pojawił się komunikat "1 oferty nie udało się wystawić" Allegro robi co się da, żeby do siebie zrazić potencjalnych sprzedawców. Wysłałem wiadomość do pomocy, czekam na reakcję i wyjaśnienie.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@vidman próbujesz wystawić ofertę na Allegro czy Allegro Lokalnie? Czy możesz przesłać zrzut ekranu z widocznym opisem, czy tytułem oferty i komunikatem, który się pojawia? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

vidman
#7 Wielbiciel#

1.jpg2.jpg Przesyłam podgląd oferty, jest zablokowana i jakakolwiek edycja nic nie daje.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@vidman usuń proszę informację o stanie przedmiotu z tytułu oferty. To powinno pomóc, informowanie o stanie przedmiotu w tytule nie jest potrzebne, bo ta informacja jest podana w parametrze stan.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

vidman
#7 Wielbiciel#

Nic się nie zmieniło. Już wczoraj próbowałem wstawić w tytule tylko nazwę przedmiotu a opis pobrałem z katalogu i też odbiłem się od tego samego błędu.

oznacz moderatorów

vidman
#7 Wielbiciel#

Usunąłem nawet jedyną liczbę z opisu i dalej nic nie pomaga. 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@vidman ok, dzięki za info! Konsultuję to i dam znać, gdy tylko otrzymam odpowiedź. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

vidman
#7 Wielbiciel#

Próbowałem jeszcze raz i tak to wygląda:

Tytuł ogłoszenia biorę z katalogu przedmiotu "

"Aparat fotograficzny Sony Alpha A7R III korpus czarny" i zanim zdążę dodać jakikolwiek opis wyświetla mi się ten sam komunikat czerwoną czcionką pod tytułem ogłoszenia. 

Cokolwiek zrobię później nie ma żadnego wpływu, błąd zostaje.

Przecież to kompletnie blokuje dodawanie ogłoszenia. Pod bzdurnym pretekstem "dbania o bezpieczeństwo" obwarowaliście system **piiip**ycznymi "zabezpieczeniami" i teraz nie da się z niego korzystać. Allegro bierze prawie 5% prowizji i mimo tego traktujecie potencjalnych sprzedawców jak złodziei i krętaczy na każdym kroku wytykając jak to "poza Allegro" jest strasznie i niebezpiecznie. Głupota.

A zgłoszona przeze mnie sprawa wydaje mi się być banalnie prosta i nie rozumiem czemu mają służyć "konsultacje"

To wszystko jest rozczarowujące i odechciewa się tu zaglądać.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@vidman wracam z odpowiedzią. Najprawdopodobniej to na którymś zdjęciu w galerii jest odnośnik do kontaktu (w szczególności na tym zdjęciu z "przebiegiem"), ponieważ w opisie i tytule wszystko jest okej. Niekoniecznie chodzi o kontakt z Tobą - nawet jeżeli będzie to info producenta w stylu "zapraszamy do kontaktu", to narzędzie automatycznie to zablokuje. 
Jeśli to nie rozwiąże problemu, daj znać. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

vidman
#7 Wielbiciel#

Dodawanie takiego screena ze wskazaniem przebiegu aparatu jest standardowym działaniem i "cenzurowanie" takiego obrazka podważa jego autentyczność. A sprzedając używany aparat wiarygodna informacja o przebiegu migawki to podstawa. Przy okzaji, strona ze screena jest anglojezyczna, wystawiam ogłoszenie w Polsce i mimo tego allegro czepia się jakiegoś wpisu ze screena? 

oznacz moderatorów

vidman
#7 Wielbiciel#

Kolejna rzecz - dlaczego przy wyskoczeniu błędu, formularz nie wskazuje miejsca gdzie jest problem. W treści błędu jest wskazanie na TREŚĆ ogłoszenia. Kto o zdrowych zmysłach będzie szukał w obrazkach?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@vidman tak jest stworzony komunikat, a "treść oferty", to cała jej zawartość również zdjęcia.  Tak jak pisałam wcześniej, działa tutaj automat jeśli w ofercie (czy w opisie, czy w zdjęciach) jest zachęta do kontaktu, to automat to wyłapuje. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów