anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego prowizja od sprzedaży towaru za 1,00zł wynosi ponad 30%.

ATUT2011
#7 Wielbiciel#

Sprzedaję markery, po 1,00zł. I właśnie ostatnio odkryłem, że została mi naliczona prowizja - tylko od sprzedaży- ponad 30%. Sprzedałem 120 markerów za 120zł i zabrano mi prowizję 37,20zł, choć według cennika prowizji, w tej kategorii powinno być od 10% do 13%. Więc dokładam do interesu jak nic, choć sprzedaję na mojej wysokiej marży. Czy ktoś może mi po ludzku wytłumaczyć o co chodzi?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Prowizja od kosztów dostawy, prowizja od prowizji przy promowaniu, dopłaty do smarta? Powinieneś mieć w rozliczeniach. 

oznacz moderatorów

ATUT2011
#7 Wielbiciel#

W rozliczeniu jest tylko "prowizja od sprzedaży". Produkt nie jest promowany, dostawa smart. Koszty dostawy naliczane są później dodatkowo.

 

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Na firmowych się nie znam. Ale przykładowo jak ktoś weźmie tylko kilka sztuk i zapłaci za paczkomat czy kuriera to prowizja od kosztów wysyłki znacząco przekroczy prowizje od samych długopisów i w sumie mogło tak wyjść. A jak to nie to to najlepiej zawołaj moderację. To sprawdzą.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ale nie opłaca się takich drobiazgów sprzedawać, tak jest taka marża ale także jest że min tyle i marzą od dostawy, takie rzeczy trzeba sprzedawać np po 10szt,

oznacz moderatorów

Ogrod-marzen
#9 Pomysłodawca#

Poczytaj o minimalnej prowizji, przy takich małych kwotach lepiej sprzedawać w zestawie. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ATUT2011 a przeczytałeś regulamin i załącznik nr 4  https://allegro.pl/regulamin/zalacznik/4

Zrzut ekranu 2024-04-03 101712.png

Musisz porobić pakiety po 5 szt to wtedy będą liczyć 10% 😄 nawet 3 szt w zestawie bardziej Ci się opłaci niż sprzedaż po 1 szt ta sama prowizja Ci wyjdzie 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów