anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego przelewy24 nie wyplacaja zgromadzonych srodków

darzu1
#9 Pomysłodawca#

Mam na Przelewy24 ponad 11 tys i nie chca mi ich wyplacic. Bo mam niby nie aktywne konto . Ale wplaty od klijentow codziennie wplywaja przez przelewy24.  Czy ma ktos podobny problem ?

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

Temat "rzeka" poruszany wielokrotnie.

Proponuje przejrzenie podobnych wątków na forum jest ich sporo, nawet w ciągu ostatniego tygodnia.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@darzu1 Cześć. 🙂 Skontaktuję się z Operatorem w Twojej sprawie i wrócę tutaj z odpowiedzią. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

darzu1
#9 Pomysłodawca#
Czesc 🙂  Dzieki Super bede czekal na odpowiedz 🙂     
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@darzu1 Cześć 🙂 Swoje przelewy weryfikacyjne zlecasz do operatora PayU, a problem dotyczy operatora Przelewy24. Zleć proszę przelew weryfikacyjny do P24: https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/srodki-i-historia-operacji#!/ 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

darzu1
#9 Pomysłodawca#

Czesc A jak mam to zrobic jak nie mam takiej opcji na swojej stronie. Otrzymalem tez informacje od Allegro ze przelewy 24 zaprzestaly przelewow do USA

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@darzu1 Skonsultowałam Twoją sprawę z operatorem płatności. Wygląda na to, że nie wykonałeś przelewu z rachunku, który wpisałeś w zakładce "Ustawienia wypłat". Bank przekierował przelew i został on zlecony z rachunku technicznego. 

Prześlij nam proszę dokument bankowy, na którym będziesz widniał jako właściciel konta (rachunku), który jest wprowadzony w zakładce "Ustawienia wypłat". 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

darzu1
#9 Pomysłodawca#

Żartujesz czy chcesz wybielic Przelewy24 i Allegro na gadane ? Zrobilem to kilka lat temu i Przelewy i Payu wyplacalo mi przez lata pieniadze i nie bylo problemu a teraz okazuje sie ze cos brakuje. W tej chwili jest ponad 90 tys zl ktore macie u siebie i nimi obracacie. Te pieniedza powinne byc oprocentowan !! Moj problem nie jest jedyny z Przelewami24 takich problemow jest tutaj duzo

oznacz moderatorów

ALL-DA
#13 Ambasador#

@darzu1  napisał(a):

Żartujesz czy chcesz wybielic Przelewy24 i Allegro na gadane ? Zrobilem to kilka lat temu i Przelewy i Payu wyplacalo mi przez lata pieniadze i nie bylo problemu a teraz okazuje sie ze cos brakuje. W tej chwili jest ponad 90 tys zl ktore macie u siebie i nimi obracacie. Te pieniedza powinne byc oprocentowan !! Moj problem nie jest jedyny z Przelewami24 takich problemow jest tutaj duzo



Mam również problem z tzw reweryfikacjami i konsultowałem to z pracownikami UODO i UOKIK.
Mają spore zastrzeżenia co do zasadności reweryfikacji i formy ich przeprowadzania.


Konsultanci UODO i UOKIK sugerowali złożenie oficjalnych reklamacji do allegro i operatorów oraz złożenie oraz na ich ręce skargi na nieprawidłowe procedowanie, nieuzasadnione reweryfikacje, formę tych reweryfikacji. Najlepiej załączając korespondencje jaka była prowadzona z allegro i operatorami, włacznie z odpowiedziami reklamacyjnymi.


Reweryfikacje często są dublowane do każdego z konta allegrowego domagają się przesłania dokumentów które już posiadają i które często nie mogły ulec zmianie, potwierdzenia kont bankowych które były już weryfikowane i które nie były nigdy edytowane a z samej zasady właściciel konta nie mógł ulec zmianie.

Dodatkowo dochodzi forma reweryfikacji w ramach które mamy przesyłać skany dokumentów, mamy to robić poprzez pośrednika czyli allegroa nie bezpośrednio do operatowrów którzy mają umocowanie prawne. Operatorzy również nie udostępniają bezpieczniejszych forma reweryfikacji tj profile zaufane, e-dowody, podpisy elektroniczne.

Cała procedura jest nakierowana nie na maksymalizowanie bezpieczeństwa weryfikowanych ale wygodę portalu i operatora.

Dodam że bodajże w maju inny duży portal otrzymał karę za podobne działania w tym blokowanie środków jednocześnie też wymuszono zmianę procedur weryfikacyjnych.
Zatem może jednak warto zgłaszać takie działania skoro sami nie chcą ogarnąć zgłaszanych problemów.

Mam nadzieję że tym razem allegro nie usunie togo postu jak zrobiło z wczorajszym jednoznacznie blokując konto na AG denim-outlet

oznacz moderatorów

darzu1
#9 Pomysłodawca#

Tutaj jest scan z maila jaki dostalem 5 lutego 2020 roku ze usluga przelewy24 jest juz aktywna. Wtedy tez przesylalem dokumenty i robilem przelewy z ze swojego banku. Zabawa ma zaczac sie od nowa i trwac kilka tygodni ?

kumyukui.png

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ale taka aktywacja nie jest wieczna, teraz żądają powtórnego skanu i już.

oznacz moderatorów