anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego przesyłki kurierskie InPost nie mają możliwości wyboru sposobu nadania podczas generowania?

www_NetYou_pl
#7 Wielbiciel#

Dlaczego przesyłki kurierskie InPost nie mają możliwości wyboru sposobu nadania podczas generowania etykiety?

Tak jak w przypadku np. DPD. Po wygenerowaniu etykiety mogę z nią udać się do punktu DPD i ją nadać (jeśli nie chcę podjazdu kuriera)

W przypadku InPost z taką etykietą w puncie nie nadam jej ponieważ ma ona jakby domyślnie status że powinna zostać nadana przez kuriera. (mimo, że kuriera nie zamawiałem)

Jednak jak próbuję zamówić kuriera do takiej przesyłki to po kliknięciu zamów kuriera (o dziwo) pojawia się wybór

1. nadaj w punkcie

2. Zamów kuriera

... ale tonie koniec zabawy - jak wybiorę nadaj w punkcie to status przesyłki i tak się nie zmieni i przesyłka wciąż czeka na zamówienie kuriera.

... ale to nie koniec zabawy - jak zamówię kuriera pojawi się komunikat że kurier zamówiony, i opuszczę stronę zamówienia kuriera, to nigdzie nie mogę sprawdzić czy kurier jest faktycznie zamówiony. Nigdzie nie ma takiej informacji. Jak wejdę ponownie w "zamów kuriera" to ustawienia są takie jak bym nigdy go nie zamawiał - znów zaznaczona jest domyślnie pozycja 1. nadaj w punkcie InPost

Dramat

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@www_NetYou_pl Cześć. 🙂 W przypadku metody kurierskiej InPost wyświetlimy tylko pola Adres przekazania i Dane na etykiecie.

W przypadku metod dostawy Allegro Paczkomaty InPost oraz Paczkomaty InPost, wyświetlimy dodatkowe pole – Sposób nadania.

ko_alka_0-1710935792676.png

 Obecnie wszystkie metody kurierskie są z nadaniem tylko z podjazdem kuriera, ale planujemy prace w tym zakresie. 

Informacje o zamówionym podjeździe kuriera znajdziesz w zakładce  https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/wysylam/lista-przesylek 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

www_NetYou_pl
#7 Wielbiciel#

Więc dlaczego:

1. Nie informujecie o tym użytkowników podczas generowania etykiety

2. ... a wręcz wprowadzacie w błąd użytkownika (już po wygenerowaniu etykiety, która i tak na dzień dobry jest nie taka jakiej oczekiwał) dając mu następnie w kolejnych krokach do wyboru nadanie w punkcie lub podjazd kuriera

?

oznacz moderatorów

AGD-RTV-IT
#12 Orędownik#

@www_NetYou_pl pewnie chciałbyś mieć wszystko w 1 miejscu (WzA) ale nadawaj przesyłki kurierskie InPost przez InPost - Manager paczek (paczkomaty.pl) - tutaj możesz wybrać sposób nadania dla przesyłki kurierskiej, InPost tego nie blokuje, po prostu Allegro nie przygotowało odpowiedniego narzędzia w WzA.

Pozdrawiamy
Dział Sprzedaży
PHU MAR-SAT

Pozdrawiamy
PHU MAR-SAT
oznacz moderatorów