anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego tytuł w katalogu zawiera inne informacje, niż są w ofercie?

Janirka
#12 Orędownik#

Cześć,

Dziś ze zdumieniem odkryłam, że produkt którego jestem producentem, dla którego sama nadałam EAN-y, i który sama dodałam na Allegro posiada zupełnie inny tytuł niż ten, który sama nadałam 😅 I właściwie to tytuł zawiera dane z czapy wzięte...

Dla przykładu: dodałam kartkę z tytułem: "Kartka wielkanocna na święta Kurczaczki". Tytuł ten wyświetla się po prawej stronie. Natomiast u góry, wyświetla się już tytuł "Kartka wielkanocna koperta w komplecie 12 x 16 cm". W parametrach, ustawione mam wymiary 10x15 cm i one są prawidłowe. 

Proszę o informację, jakim cudem i skąd właściwie wzięły się te dane? Ktoś, kto kupi u mnie ten produkt będzie się zaraz pieklił, że kartka miała mieć 12x16 cm bo taką informację wali mu po oczach Allegro!

Nie po to dodaję własny tytuł, by po jakimś czasie został on zmieniany i wprowadzał kupujących w błąd! Nie po to dodaję produkty, by po jakimś czasie zgłaszać BŁĘDY, bo coś się Wam źle podpięło. Litości! Ja naprawdę nie mam na to czasu...

Nie, nie podpięłam innego produktu do tej oferty. Jak wspomniałam wyżej, jestem producentem i jako pierwsza dodałam te produkty do oferty... 

Szlag mnie trafia, bo właściwie ciągle trzeba monitorować sytuację. Albo się ktoś podpina pod moje produkty z jakimiś dziwnymi produktami, albo ktoś ingeruje w treść oferty. Nosz psia mać! Ileż można?!

Zrzut ekranu 2022-03-30 o 12.32.05.pngZrzut ekranu 2022-03-30 o 12.32.16.png



_______
Kamila
oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19

kostas11
#21 Demiurg#

@Janirka ale ktoś inny mógł się podpiąć i zmienili tytuł, norma na allegro 😞  napisz pismo do UOKIK z wydrukiem że portal ingeruje w Twoją ofertę wprowadzając konsumenta w błąd 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Janirka zerknij na telefonie jak się wyświetla 😉 wtedy nie widać Twojego tytułu 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Janirka
#12 Orędownik#

@kostas11 Na telefonie jest dokładnie tak samo. U góry tytuł wprowadzający w błąd, a dopiero ciutkę niżej mój tytuł... Też myślałam że ktoś się podpiął i zmienił tytuł. Sęk w tym że na chwilę obecną nie ma żadnych innych powiązanych ofert z tymi produktami.

Niesamowicie mnie to wpienia, bo wychodzi na to, że każdą nowo dodaną ofertę trzeba sprawdzać co kilka dni, i wszystkie błędy zgłaszać Allegro, co oczywiście trwa. Ręce opadają 😑

Jestem ciekawa, jakie stanowisko zajmie Allegro kiedy ktoś mi przywali negiem albo uciętymi gwiazdkami za niezgodność produktu z opisem. 


_______
Kamila
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@kostas11 uokik stwierdzi, że to wina autora wątku, bo to on odpowiada za swoją ofertę
a jak mu się coś nie podoba to niech rozmawia z allegro

gdyby napisał jako konsument, że allegro zmienia tytuły ofert i wprowadza go to w błąd
i ukrywa mu informacje i nimi manipuluje
to co innego

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ możesz to naprawić, przecież to przegięcie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@Janirka Allegro za pomocą automatów regularnie sprawdza produkty i np. usuwa zdjęcia, zmienia tytuły czy parametry, jeżeli im nie pasują według ich wewnętrznych norm, którymi się nie dzielą. A o API to nawet nie mówię, błąd za błędem, jedna wielka wersja testowa. Ten system istnieje od 2019, 3 lata. To jest absurd.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Janirka dziękuję za Twoje zgłoszenie. Poprosiłam o odłączenie tej oferty od katalogu produktów, dam znać, gdy otrzymam potwierdzenie, że została odłączona. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Janirka wracam z informacją, oferta nie jest już przypięta do katalogu produktów. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Janirka wracam do Ciebie, ponieważ poprawiliśmy dane produktu, na takie jakie Ty ustawiłaś przy tworzeniu, więc Twoja oferta jest ponownie podpięta do katalogu, ale ma już prawidłowy tytuł, więc wszystko się zgadza. Jeśli w przyszłości będziesz miała podobne problemy, bardzo proszę o informację, będziemy działać 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@la_nika Jeśli w przyszłości będziesz miała podobne problemy, bardzo proszę o informację, będziemy działać.

Na Allegro jest tysiące takich przypadków, sam ostatnio szukając kilku produktów do firmy 3 na 5 wprowadzało w błąd 😞  Błędne było zwiększenie obowiązkowego łączenia bo teraz sprzedawcy na siłę i byle jak łączą byle wystawić, powinniście najpierw zapanować nad tym co jest potem zwiększać o 10 % rocznie wtedy można by dało się nad tym zapanować 😞 

Jeden z przykładów cudów i wprowadzania w błąd poniżej 🙂

Już nawet nie chce mi się tego zgłaszać 😞 

Ale jak bym dostał 1 zł brutto za zgłoszenie mogę to robić 😄

ddddddddddd.png

 

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@la_nika @_HolaOla_ a ta płyta dalej nie została odpięta albo ktoś ponownie podpiął 😞 https://allegro.pl/oferta/pcw-spienione-pcv-4mm-biala-50x100-reklamy-plyty-11735007042

________
Κώστας
oznacz moderatorów

32343234
#9 Pomysłodawca#

@la_nika  Ciekawy temat bo mnie jako kupująca strasznie irytuje to i to się zdarza bardzo często. Tytuły są często różne i to znacznie i zmieniają wręcz całkowicie treść oferty. Kupując tkaniny nie wiem już czy to poliester czy bawełna bo zupełnie co innego widzę w nagłówkach na różnych stronach. Przez to często nie kupowałam produktów bo myślałam że Sprzedawca coś manipuluje. To jest beznadziejne i zdarza się bardzo częs

Czyli mam rozumieć że mam nie patrzeć na nagłówki bo to one mnie mylą i nie zawsze są badane przez sprzedawcę a na treść?

Poza tym: z tym coś trzeba zrobić.

oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Tak, trzeba patrzeć na treść. Allegro ostatnio bardzo wiele pozmieniało z dobrego na "nie do zniesienia". I całą odpowiedzialność potem zwala na sprzedających. Od samego początku katalogu wszyscy proszą o usunięcie go, a allegro na to "przyzwyczaisz się". A jak wystarczająco długo polamentujesz to Ci wytłumaczą gdzie się zgłasza błędy, bo kupujący jest od poprawiania ich bubli xD. 

oznacz moderatorów

Janirka
#12 Orędownik#

@la_nika Niestety nie wszystko się zgadza. Nadal część ofert, ma tytuły które WY postanowilicie zmienić i które WPROWADZAJĄ W BŁĄD

11838763026,11838761141,11838761839,11838760472. 

To są oferty wyłapane na szybko, a jestem pewna że jest tego więcej. Cały ten katalog i historie z tym związane to jest jakaś jedna wielka kpina! Chciałabym móc normalnie pracować, a nie sprawdzać i pilnować czy aby napewno Wasz serwis działa poprawnie. 

Przepraszam za ton, ale to się robi naprawdę męczące. Wymuszacie na nas jakieś zmiany, takie jak ten nieszczęsny katalog - spoko. Większość się już do tego przyzwyczaiła. Ale jeśli już to robicie, to róbcie to chociaż porządnie. Ja rozumiem, że chcecie się rozwijać i usprawniać działanie systemu. Ale kurczę, jakby choć jedna zaproponowana czy narzucona przez Was zmiana była zrobiona mądrze i z głową to świat byłby piękniejszy. 

W tym momencie w tym katalogu jest już taki bajzel i wszystko jest tak razem wymerdane że głowa boli. To już jest kolejny raz, kiedy coś tutaj ewidentnie nie gra, i kolejny raz kiedy muszę przeglądać (całe szczęście tylko 300 ofert) żeby wyłapać wszystkie błędy, których konsekwencje finalnie i tak JA będę musiała ponosić, chociażby w postaci urwanych gwiazdek lub negatywa za niezgodność produktu z opisem. Ktoś kto już trochę sprzedaje na Allegro wie, że wielu klientów czyta tylko tytuł. Tytuł, w który WY ingerujecie i jest mylący!

Na litość boską, zróbcie coś z tym w końcu.

_______
Kamila
oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@Janirka Do końca roku każda aukcja ma być podpięta pod produkt, oni tymczasem nie radzą sobie z problemami wieku dziecięcego, które powinny zostać rozwiązane na etapie projektowania systemu produktyzacji. Dosłownie januszerka w wykonaniu Allegro. Na miejscu pracujących tam deweloperów - wstydziłbym się napisać na Linkedinie, że pracuję w Allegro.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Janirka dziękuję za Twoje zgłoszenie! Działam w Twojej sprawie i dam znać, gdy otrzymam potwierdzenie, że tytuł w katalogu został poprawiony. 

@kostas11 oferta, którą wskazałeś jest już odpięta od katalogu, dziękuję za Twoje zgłoszenie. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Janirka rozumiem, że to może być frustrujące i przepraszam za trudności. We wskazanych ofertach tytuły produktów w katalogu zostały zmienione, jeśli zobaczysz błędne informacje w innych produktach w katalogu, bardzo proszę skoszystaj z przycisku [zgłoś błąd w produkcie]. Zespół produktyzacji analizuje każde zgłoszenie. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

AGLOPRIMA2
#13 Ambasador#

Czy wy naprawdę uważacie, że sprzedający nie maja innych zajęć niż codzienne sprawdzane co Allegro zmieniło i zgłaszanie tego???

Żyjecie z naszej kasy a macie nas totalnie gdzieś

oznacz moderatorów

Frikolino_pl
#8 Zapaleniec#

Dramat co zrobili z tym katalogiem. Cały czas błędnie podpięte oferty, z dziwnymi nagłówkami, które nijak się mają do owego produktu. I najlepsze - pozwolenie na kopiowanie zdjęć i opisów. i oczywiście konsultanci, zasłaniający się regulaminem. 

oznacz moderatorów