anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego włączacie w swoich ofertach dostawę Smart?

Fast_Electronic
#9 Pomysłodawca#

Witam wszystkich Sprzedających.

Po przejrzeniu kilku postów i tematów stwierdzam, że dla większości sprzedających darmowe dostawy Smart to jednak wrzód na tyłku.

A to dopłaty, a to skomplikowane rozliczanie, a to wszystko w połączeniu z nowymi zmianami i wzrostem prowizji powoduje, że zarabiamy coraz mniej. 

Jak dla mnie zwiększania cen na Allegro nie ma sensu, nie wszyscy klienci obrazu zauważą wzrost cen, bo dla większości i tak liczy się darmowa wysyłka. Aktualnie wzrosty te i tak są wszędzie więc kupujący uznają że powodem tego jest inflacja, a nie polityka wzrostów w Allegro.

 

Dlaczego włączacie w swoich aukcjach dostawę ze Smart?

 

Nie było by mniej problemów, roboty i kosztów gdyby Smarta nie było, czyli aby jak dawniej wszyscy uczciwie płacili za wysyłkę?

 

Podsumowując proponuję aby wszyscy wyłączyli w aukcjach możliwość darmowej wysyłki Smart.

 

(Ja już to zrobiłem, a przy okazji niedługo włączam sklep na FB i sklep internetowy na www)

oznacz moderatorów
34 ODPOWIEDZI 34

Fast_Electronic
#9 Pomysłodawca#

Do tych co się cieszą z smarta i mają dziesiątki tysięcy i więcej sprzedaży...pamiętajcie, że jak już znikną mali sprzedawcy, to zostanie garstka dużych którzy będą konkurować ze sobą....a jak już nie będzie drobniejszej konkurencji to czym będziecie konkurować. Z jeszcze większymi graczami, większym marketingiem, promocjami i w końcu ceną...jak wam się taka przyszłość podoba? A może wtedy allegro wprowadzi swoją sprzedaż i swoje sklepy co już się dzieje... wybaczcie porównanie, ale trochę kojarzy mi się to z podejściem pisu....zniszczyć małe i mikroprzedsiębiorstwa i wprowadzić spółki państwowe...jak za komuny...

oznacz moderatorów

MescotCompany
#12 Orędownik#

A może będzie lepiej? Kto wie...

oznacz moderatorów

Fast_Electronic
#9 Pomysłodawca#

Zauważyliście, że zmienili mi tytuł tematu? Zabolało alle-d-r-o-g-o?

#Stop Allegro Smart

oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Rówinie dobrze możemy biadolić i ogłosić strajk na allegro np. na tydzień wyłączamy sprzedaż. Kto do tego przystąpi - NIKT wiele firm by się posypało. Dlatego SMART smartem, trzeba wszystko doliczać klientowi do ceny produktu i liczyć na to że klienci nie potrafią liczyć i nadal będą kupowali na allegro a nie w sklepach gdzie jest taniej. A doliczać trzeba grubo żeby starczyło dla nas i żeby allegro było zadowolone z prowizji. Niestety nie ma tutaj miejsca dla rozdawaczy za darmo, ani klienta z chudym portwelem.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Tak nie do końca się z tym zgodzę ,faktycznie w większości kategorii trudno przetrwać bez allegro i mimo ich wydumanych wymogów sprzedawcy muszą się z tym godzić by przetrwać. Sam na swoim koncie firmowym jestem od paru miechów bez smarta a moi klienci pozostali .Wielu już zauważa że może kupić wiele przedmiotów na jedną wysyłkę taniej niż są u innych w smarcie i w ten sposób oszczędzają więcej niż z dostawą w formie smarta .

oznacz moderatorów

MescotCompany
#12 Orędownik#

Niech ktoś mnie poprawi, jeżeli błędnie to rozumiem:

Mam Smart i wystawiam przedmiot za 100 z promowaniem. Z tych 100 zł za sprzedany przedmiot muszę:

- zrobić wysyłkę (liczmy 20 zł)

- opłacić prowizję za sprzedaż z promowaniem

- opłacić prowizję za sprzedaż

Na czysto zostaje jakieś 50-60 zł. Czy jest to dalej opłacalne? Nie jest.

 

oznacz moderatorów

dabdetal
#10 Popularyzator#

Jeżeli ktoś w taki sposób liczy dochody i koszty jak Ty, nie ma szans osiągnąć czegokolwiek. Serio przerasta sklepanie formularza w excellu, który będzie przeliczał automatem takie rzeczy?

Takie wpisy tylko utwierdzają mnie w tym jak bardzo amatorszczyzna siedzi w sprzedawcach na allegro. Po co to sobie w ogóle robicie? Zarabiacie na poziomie naszych pracowników albo mniej, z tą różnicą że oni niczego nie inwestują i mają to gdzieś. Należy im się wypłata i urlop. Przecież na allegro żeby urwać te 5 tys zł dzisiaj, to trzeba mieć w towarze ze 200-300 tys minimum. 5 tys zarobisz na ciężarówce i nie musisz się pocić jak to zrobić żeby cokolwiek zarobić. Dajcie sobie spokój, skoro nawet policzenie marży jest kłopotem to na prawdę nie ma sensu.

oznacz moderatorów

Fast_Electronic
#9 Pomysłodawca#

Wielu rzeczy nie wiesz i tylko ci się wydaje że wiesz...

Ja bez większego wysiłku mam sprzedaż 6-8tys. Bez żadnego promowania i akcji specjalnych, a dodatkowo z magazynem na poziomie 50-70tys (a to tylko magazyn komponentów całej firmy), a od lipca tamtego roku usunięte kilkanaście produktów (bo czasu nie miałem, dom budowałem i wykańczałem, przez 2 miesiące allegro całkowicie wyłączone).

Także nie wszystko jest tak jak ci się wydaje. Obrażasz innych sprzedawców swoim podejściem, mnie wyzwałeś od debili. Wydaje mi się, że jesteś jednym z tych przedsiębiorców przez których stereotyp przedsiębiorcy to złodziej, cwaniak i wyzyskiwacz. Ty zarabiasz więcej, to jesteś lepszy?

 

Tak bronisz smarta i innych wynalazków allegro, bo sam nie potrafiłeś wymyśleć nic innego?

Co cię tak zmieniło od czasu napisania tego posta Jedna lista ofert - brak wyróżnionych i nie wyróżnionych

Dostrzegałeś problemy, a teraz już nie, teraz allegro jest ok, jakie masz od nich profity?

 

Twój poziom widać po komentarzu z wyzwiskami którego się powstydziłeś i usunąłeś. 

oznacz moderatorów

dabdetal
#10 Popularyzator#

Wydaje mi się albo tak jest, ale chyba nie widzisz że tam odpisał Ci inny sprzedawca. Ja Cie nie wyzwałem nigdzie. On ma milion sprzedaży, ja mam pół. Do tego sklep.

 

No to jeśli spina Ci się bez smarta to w czym problem? Jesteś raczej raczkującym sprzedawcą, więc nie pouczaj tych, którzy są o rzędy wielkości więksi. Możesz się więcej nauczyć z tego co ja pisze, niż ja z tego co piszesz Ty. Ja to wszystko przerobiłem już na własnej skórze. Potrafię wydać 20-50 tys żeby się przekonać że jakiś kanał jest słaby i mimo zachwytów i poleceń (zwykle ze strony agencji, które chcą to dla sklepów robić i zysk jest głównie dla nich) nie są wiele warte. Do wszystkiego dochodzi się własnym doświadczeniem. Nikt niczego sensownego Ci nie powie. Z YT i książek niczego się nie dowiesz, bo rad udzielają tam tacy sprzedawcy, którym wydaje się że osiągneli sukces. A nikt kto go na prawdę osiągnął nie powie jak to zrobił.

 

Jeśli chodzi o stereotyp przedsiębiorcy cwaniaka. W tym kraju dla każdego kto sam nie prowadzi działalności ten co prowadzi jest złodziejem i cwaniakiem. Podsycanie jest to chamstwo przez świnie przy korycie i jest jak jest. Ja mam 100% legalnych dochodów i niczego nie muszę się wstydzić. Moi pracownicy zarabiają lepiej niż gdzieindziej, bo nie lubię rotacji i ciągłego szkolenia. Stawiam na doświadczenie i kompetencje. Wielu to może irytować, bo wolą ten stereotyp cwaniaka, który na pewno oszukuje na podatkach.

Post na który się powołujesz był moją reakcją na jakiś dziwny eksperyment allegro, który przetrwał 1 dzień. Był to albo błąd albo dziadostwo, które testowano i które przepadło tak szybko jak się pojawiło. Allegro wkur** mnie nie raz. Co nie znaczy, że wszystko co robią mi się nie podoba. Zwykle mi się nie podoba. Ma swoje wady i zalety. Nie podchodzę tak do tego. Kalkuluje się, chociaż jak spojrzę w takie pozycje jak koszty opakowań to jestem przerażony, że tyle trzeba dołożyć. Ale jestem zawodowcem i nie obrażam się jak dzieciak na nich. Dostosowuje się do zmian na rynku, których do tej pory było mnóstwo. Na dzień dzisiejszy na allegro bez smarta to bieda. Jeśli masz cos czego nie mają inni to ok. Jeśli to jest to samo, jak chcesz to sprzedać skoro inny sprzedawca ma smarta? Sprzedasz taniej? I niby w czym jest tutaj interes? Schodzisz z marży i musisz zapłacić prowizję od wysyłki. W czym tutaj jest interes?

Dziwię się, że z takimi pieniędzmi coś można tutaj zdziałać.

Gratuluję budowy domu. Ja nie napiszę co mam, bo jeszcze allegro uzna że sprzedawcom się przelewa i trzeba śrubki podokręcać:) Natomiast jeśli chodzi o firmę. Masz 50-70 tys w towarze? Ja potrafię wydać na 1 zamówienie 200 tys.

oznacz moderatorów

Fast_Electronic
#9 Pomysłodawca#

Przepraszam, nie zwróciłem uwagi, że to inny użytkownik tu bluzgał.

 

Nie zmienia to faktu, że mali przedsiębiorcy są tu dyskryminowani, a większość zmian jest jednak uciążliwa i na początku generuje straty.

 

Jak pisałem,...nie wiesz wszystkiego, prawdopodobnie nie znasz mojej branży, a już na pewno nie znasz zakresu mojego działania. Z towaru za kilkadziesiąt tysięcy można w mojej branży spokojnie zrobić obroty na kilkaset tysięcy i to bez alle-d-r-o-g-o i ich wymysłów.

oznacz moderatorów

dabdetal
#10 Popularyzator#

Rób ile możesz poza allegro i ile ma sens na allegro. Wole takie podejście, niż podejście ludzi którzy są tu w stanie oddawać każdy produkt ze złotówką zysku. A nie brakuje takich na allegro, mam wręcz wrażenie że tacy na allegro dominują. Jak się opłaca to robić, a jak nie to nie robić. Niestety wielu nawet nie potrafi policzyć czy zarabia czy nie. Dochodzą do tego dopiero jak nie mają towaru i nie mają za co zamówić. 

 

A Tobie życzę powodzenia w interesach.

oznacz moderatorów

Fast_Electronic
#9 Pomysłodawca#

I wzajemnie. Pozdrawiam.

Dążę jednak do tego aby choć troszkę ukrócić działania allegro. Bo na pewno na tych dopłatach się nie skończy.

 

oznacz moderatorów

dabdetal
#10 Popularyzator#

uuu to życze wytrwałości. A tak serio to nie wpłyniesz na to nijak. Po wynikach finansowych allegro widać, że strategia przyniosła pierwsze efekty. Można zatem spodziewać się podciągnięcia wybranych parametrów, tak aby uzyskać założony efekt ostateczny. A więc obniżek nie będzie. Sprzedawcy po prostu muszą nauczyć się przerzucać koszty na klientów. Teraz są takie warunki, że prowizje to tylko jedna ze składowych. Niektórzy złoszczą się na podwyżki, na polski ład. Też byłem wściekły na cały ten nowy ład. Tylko po co? Allegro od pstryknięcia wprowadza podwyżkę, która zabierze mi 2x tyle co polski ład. Dołożyć do tego podwyżki cen opakowań, podwyżki dla pracowników i okazuje się, że musisz wysupłać połowę tego co zarabiasz. Albo zapłacisz ze swoich albo..zapłacą klienci. No właśnie, może są też inne sposoby? 

oznacz moderatorów

Fast_Electronic
#9 Pomysłodawca#

Wiesz...wiecznie tylko cen na allegro dla klientów nie można zwiększać bo jak już niektórzy z nas stwierdzili (a ich klienci to potwierdzają) są produkty, które można kupić taniej poza allegro. Znaczna część dużych sklepów za większe zakupy i tak oferuje darmową dostawę, a towary w cenach mniejszych jak na allegro. Szkoda tylko, że tak mało sprzedających (szczególnie tych małych 🙂 ) nie widzi zagrożenia w polityce allegro.

Klienci zaś przy okazji rosnącej inflacji to ją obarczą za wzrost ceny, więc allegro dobrze się wstrzeliło i ten proceder wyzysku na allegro będzie jeszcze trwał latami. Uważam jednak że ma to swoje granice i prędzej czy później ktoś to wykorzysta i zrobi się konkurencja.

Tak więc innym sposobem będzie tu tylko konkurencja, a-m-a-z-o-n narazie nie kwapi się z dobrą ofertą, tak więc ci co muszą niech korzystają ze smarta. 

Ja na ten moment mam wyłączone. Jak włączę to zdublowane aukcje (niedługo tylko zdublowane) i z 2 cenników dostaw, gdzie te ze smartem będą znacznie droższe i to tylko po to aby pokazać klientów że smart nie jest taki kolorowy. Ale to najszybciej marzec kwiecień, jak się ogarnę z zlecaniami (poza allegro). 

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

dabdetal
#10 Popularyzator#

Wszystko zależy od tego z jakiego powodu ktoś kupuje. Jeśli ktoś kupuje tylko dla cen to te różnice są na pewno mniejsze niż kiedyś. Ja np kupuje bo nie chce mi się jeździć i szukać, chodzić za czymś i tracić czas. Pomijam wypaloną benzynę, przy tym czym jeżdżę i że w Gdańsku jest wszędzie daleko, koszt każdego wyjazdu jest kilka razy większy niż koszt kuriera. A kurier przywozi mi do firmy paczki "za darmo". I tego właśnie klient uczył się przez lata. Kiedyś było kupowanie wyłącznie dla cen. A bez smarta w sklepach takich jak mój, wyglądało to tak, że ktoś kupował 1 rzecz i wybierał przesyłkę poleconą. Na takich zakupach ciężko jest po pierwsze normalnie zarobić, a po drugie utrzymywanie oferty jest trudne. Każdy produkt ma indywidualnie walczyć o klienta? Bardzo trudne. Obecnie zakupy wyglądają tak, że średni zakup jest przynajmniej 2x taki, a czasem mam takie zamówienia na allegro, że przecieram oczy. 20-30 produktów w jednym zamówieniu. I o to właśnie chodzi. Jakiś czas temu klientka chciała coś tam dokupić do takich zakupów. A że dopłacić nie można w aplikacji i się zniechęciła, kazała całość anulować i napisała, że kupi sobie to stacjonarnie. Uśmiałem się. Na każdej pojedynczej rzeczy musiałaby dopłacić kilka złotych, a niektóre rzeczy kosztowałyby przynajmniej +100%. 2 dni później złożyła zamówienie ponownie. Trzeba pamiętać o tym, że na stacjonarkach też drożeje. Allegro widzi, że jest jeszcze miejsce na podwyżki w postaci różnicy w cenach. Ona za pewne jest rózna w różnych branżach, ale wciąż jest. Jak dołożyć do tego wygodę i to, że nie musisz d*** ruszać na miasto, to zakupy w internecie są mega atrakcyjne.

**piiip**a osobiście nie widzę w tej konkurencji. W ogóle dziwię się, że na zachodzie zrobił taką furorę. Najpewniej z braku konkurencji. Jeśli spojrzysz tam na ceny czegokolwiek, to jest absurdalnie drogo, drożej o kilkadziesiąt procent niż na allegro. A do tego serwis jest po prostu dysfunkcjonalny. Coś jak fejs buk dla firm. Tragedia to mało powiedziane.

oznacz moderatorów