anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego zostały doliczone opłaty dodatkowe?

ForBajk
#10 Popularyzator#

Wchodzę dzisiaj w rozliczenia, klikam opłaty dodatkowe dla DPD, a tu wielkie buuum!!

21 sierpnia dla ponad 70 (siedemdziesięciu !) zamówień opłata dodatowo po 1,49zł za :

NAZWA USŁUGI DODATKOWEJ: Dopłata do paczki o wadze powyżej 10 do 15 kg

KOD: DPD_N39_KURIER_NADWAGA_10_15

Po pierwsze nie mam żadnej cięższej rzeczy niż 5kg, doliczenie 1,49zł do praktycznie wszystkich zamówień o wadze max 2kg! Przecież to jest oszustwo w biały dzień!

KONIECZNIE SPRAWDŹCIE U SIEBIE !

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

PrestigeWood
#8 Zapaleniec#

Jakich wymiarów jest paczka? może liczona jest waga gabarytowa przesyłki ?

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Obwód zewnętrzny może być powodem doliczenia dopłaty ale pewne jest że ta firma robi takie dopłaty notorycznie ,bez powodu jak i informowania na bieżąco a mało osób to sprawdza i oddaje  pieniądze ,które się nie należą.

oznacz moderatorów

PrestigeWood
#8 Zapaleniec#

Masz oczywiście rację a ja zgadzam się z Tobą w 100%, jednak kolega @ForBajk ma tutaj problem i trzeba mu pomóc. Niestety wszystkie koszta które są doliczane czy to z allegro czy z firm kurierskich trzeba na bieżąco weryfikować. Pomocny przydaje się excel aby pogrupować wszystkie opłaty jakie się miało w miesiącu. Trochę czasu minęło np. abyśmy nauczyli się nie stretchować paczek z uwagi na opłaty dodatkowe paczek. 

oznacz moderatorów

ForBajk
#10 Popularyzator#

Wymiary to były max 40x40x50cm. Zazwyczaj mniejsze. Nic nie jest wspomniane o stretchu

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@ForBajk Tak często robią (mnóstwo wpisów na ten temat tu na forum) i liczą że nadawca nie zauważy ,składaj reklamację w DPD na ich usługi lub daj pełnomocnictwo allegro do wystąpienia w twoim imieniu w końcu to ich  kurier w Smarcie .

oznacz moderatorów

mala_planeta
#9 Pomysłodawca#

Mam to samo. Brak już słów na te wszystkie dopłaty i prowizje.

oznacz moderatorów

PrestigeWood
#8 Zapaleniec#

@ForBajk wg wzoru:

[wysokość (cm) x długość (cm) x szerokość (cm)] / 6000

waga gabarytowa wynosi: 13,33 kg. 

waga Twojej paczki wynosi 5 kg, ale z uwagi że gabarytowa jest większa- to właśnie gabarytowa jest brana pod uwagę...

oznacz moderatorów