anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dodanie do czarnej listy ''kupującego'' który nie płaci.

TOMMY2121
#8 Zapaleniec#

Jak dodać do listy jakiegoś [edycja] który wygrywa licytację i nie płaci?

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

Agent555
#17 Koryfeusz#

TOMMY2121 -jeśli to był zakup na allegro lokalnie to kupujący nie ma obowiązku płacić za zakup. Na allegro lokalnie nie ma czarnej listy i nie możesz go tam dodać jak go nazwałeś "jakiegoś buraka"

Apropo:

Już nie ma czarnej listy allegro to zmieniło jest lista moi nieaktywni kupujacy

oznacz moderatorów

Agent555
#17 Koryfeusz#

TOMMY2121 - Na allegro zwykłym jest taka lista i możesz kupującego dodać do takiej listy. Na allegro zwykłym kupujący ma 30 dni na opłacenie wygranej licytacji, a na allegro lokalnie jest 5 dni. Jeśli kupujący wygrał licytację na allegro zwykłym możesz  wystąpić do allegro o zwrot prowizji.

oznacz moderatorów

TOMMY2121
#8 Zapaleniec#

Jak zwykle Allegro Lokalnie stanęło na wysokości zadania. Brak możliwości zablokowania tylko jak zwykle to ja mam się martwić, starać i pisać, pisać, pisać, prosić, a buraki dalej będą kupować i nie płacić bo mają fajną zabawę blokując komuś sprzeadaż i nie ponoszą żadnych konsekwencji. No brawo! Kupujący i Sprzedający powinni ponosić konsekwencje Swojego działania.

oznacz moderatorów

Agent555
#17 Koryfeusz#

TOMMY2121 - może jeszcze kupujący zapłaci za wygraną licytacje na allegro lokalnie ma 5 dni na zapłatę ,a jeśli kupujący wybrał metodę płatności przelew tradycyjny to taki przelew księguje się do 3 dni .

oznacz moderatorów

TOMMY2121
#8 Zapaleniec#

Nic nie zapłacił. Mam komunikat od Allegro, że za 24h wznowią aukcję. Kupił przedmiat 03.02, nie zapłacił, a po wznowieniu znowu kupił 16.02 i znowu nie zapłacił. Ten sam. I co mam teraz czekać aż znowu to zrobi i zablokuje aukcję na kolejne 5 dni. Już mam w plecy 12 dni. Super zasady.

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@TOMMY2121 zgłoś go do allegro, jeśli ktoś tam notorycznie kupuje i nie płaci i widać, że robi to celowo to mogą mu zablokować konto.

oznacz moderatorów

Agent555
#17 Koryfeusz#

TOMMY2121 -sprubuj napisać  zgłosić do allegro , napisz że ten sam kupujący kupił oo ciebie 2 razy produkt i za niego nie zapłacił. Allegro być może sprawdzi konto tego kupującego, jeśli ten kupujący tak już wcześniej robił kupował i nie opłacał  zakupów ,być może allegro wyślę mu jakieś upomnienie, będzie miał ograniczenia na koncie lub zablokowane konto.

oznacz moderatorów

TOMMY2121
#8 Zapaleniec#

I o tym myślałem ale chciałem jeszcze zapytać doświadczonych w boju Allegrowiczy czy jest krótsza droga.

Dziękuję Wam za pomoc i poświęcony czas.

 

oznacz moderatorów

Agent555
#17 Koryfeusz#

TOMMY2121 -Nie ma musisz tego delikwenta zgłosić lub napisać. Jeśli nie chcesz czekać na odpowiedź że strony allegro, nie wiadomo kiedy dostaniesz od nich odpowiedź. Możesz zamówić rozmowę telefoniczną a pracownik allegro oddzwoni do ciebie i wszystko wyjaśnisz . Moim zdaniem to będzie prostszy sposób i dostaniesz odpowiedź odrazu.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@TOMMY2121Nie ma krótszej i lepszej drogi niż zgłoszenie delikwenta.

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@TOMMY2121 Było by rozwiązanie...

Można by dodać na czarną listę tego kupującego i wystawić towar na zwykłym allegro. Niestety allegro ostatnio zablokowało i tą możliwość, teraz tylko po zalicytowaniu  przez niego możesz takiego oszołoma dodać do listy nieaktywnych kupujących a nie przed.

Tak czy siak radził bym wystawić na zwykłym Allegro.

oznacz moderatorów