anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Doliczanie za gabaryt B

KafenZakupy
#7 Wielbiciel#

Witam,

Zauważyłem na swoim rachunku Allegro doliczone dodatkowe opłaty, pisze, że jest to za wygenerowanie etykiety w formacie B. Czy to dlatego że, zakup przez Allegro Smart jest tylko dla formatów A ?

Dlaczego dolicza to Allegro a nie Inpost na fakturze ?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

kostas11
#21 Demiurg#

@KafenZakupy jest to kara za wysłanie gabarytu B  z etykietą A  paczki inspost allegro paczkomaty są w jednej cenie ale trzeba pilnować gabarytów 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie mieszczą się w "dziurkach" w paczkomacie.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@KafenZakupy sprawdź sobie czy faktycznie była to paczka w gabarycie B i po prostu Ty tego nie zmieniłeś, czy jednak @InPost doliczył to bezpodstawnie.

Niestety, ale co chwila ktoś tutaj pisze, że np. miał małą, cieniutką przesyłkę, a oni zmienili gabaryt i zrobili dopłatę. To niestety częsta praktyka, która i mnie osobiście nie raz spotkała.

Wówczas zostaje Ci tracenie czasu i składanie reklamacji, aby łaskawie oddali Ci Twoje pieniądze.

oznacz moderatorów

KafenZakupy
#7 Wielbiciel#

Właśnie nie, nie chodzi o to, że zrobiłem gabaryt A a paczka była większa i w inpost musieli zmieniać gabaryt na B. Tylko od razu wygenerowałem etykietę do przesyłki w gabarycie B i na rachunku allegro mam doliczone coś ponad 3 zł za jedną szt. takiej paczki. Więc nie wiem czy w takim razie lepiej generować A (pomimo, że paczka jest większa ) bo przynajmniej allegro dodatkowo nie doliczy.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@KafenZakupy ta opłata 3,68zł jest za weryfikację i zmianę gabarytu. Więc może zmienili ten Twój B na C? Bo innej opcji nie widzę. Podobno robią takie jaja nawet jeśli masz prawidłowy gabaryt, ale skrzynki w nim są zajęte. Wówczas jeśli kurier wrzuci do większej, to już masz dopłatę. Zostaje Ci złożyć reklamację. O tyle dobrego, że przynajmniej mi, zawsze 100% tego typu przypadków rozpatrywali pozytywnie. Choć szkoda, że za karę nie zwracają więcej bo to kpina żeby tracić czas i dopominać się o swoje pieniądze i jeszcze czekać czy łaskawie Ci je zwrócą.

oznacz moderatorów