anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dopłata za weryfikację przesyłki przy zmianie gabarytu

EGOODS_PL
#7 Wielbiciel#

Piszę w sprawie opłat dodatkowych, które zostają naliczone przez portal za przesyłke o gabarycie innym niż deklarowany, a dokładniej "Dopłata za weryfikację przesyłki przy zmianie gabarytu". Jestem przekonana, że większość z Nas wkłada maksimum starań, aby przesyłki trafiały błyskawicznie do klientów, czas pakowania niektórych paczek wynosi czasami kilka minut od momentu założenia zamówienia przez klienta do odebrania paczki przez kuriera. Taka sytuacja powoduje, że nie mamy czasu na weryfikowanie każdej paczki z centymetrem i wprowadzanie szczegółowych danych do Managera Paczkomaty, a to wszystko w trosce o maksymalną szybkość wysyłki. Powoduje to momentami, że chcąc zyskać na czasie wysyłki pakujemy produkty w mniejsze (niż deklarowane rano kiedy musimy zamówić podjazd kuriera) , a czasami większe niż deklarowane w Managerze przesyłki. Zmiana gabarytu w przypadku mojego konta jest tutaj pomiędzy gabarytem A a B, i na odwrót. Za każdą taką "pomyłkę" płacę 3,68zł brutto. Oczywiście, możemy najpierw pakować paczki, później mierzyć ich wymiar, a dopiero później zamawiać kuriera. Pytanie tylko co jest ważniejsze, szybkość wysyłki czy skrupulatne mierzenie każdej przesyłki. Chciałabym poddać pod dyskusję ten temat także z osobami które są odpowiedzialne za politykę cenową wysyłek. Chcę podkreślić, że oprócz prowizji podstawowej, płacimy prowizję dodatkową i i tak płacimy jeszcze opłatę za każdą przesyłkę Smart, a kiedy dodatkowo doliczymy opłaty za "pomyłki" w gabarytach, sprzedaż przez Allegro przy tak niskich marżach jest stawiana pod znakiem zapytania. Czy inni sprzedający także dostrzegają ten problem?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

mdrogeria
#21 Demiurg#

EGOODS_PL wyobraź sobie kuriera , który podjeżdża pod paczkomat jeszcze przed świtem bo na samochodzie ma ponad 400paczek i jak na złość co druga umieszczana w paczkomacie wymaga zmiany skrytki bo.... nadawcy źle zadeklarowali gabaryty. Teraz wyprzedzę Twoją myśl .... tak zmiana skrytki to 15 sekund , ale 15 sekund X 200 daje już wymierny czas , który zabierany jest kurierowi , a mógłby go przeznaczyć na ... choćby zabawę ze swiom dzieckiem .

To dla mnie nie jest problem , dopłatę mam wyjątkowo rzadko , jak się pomylę  ,a sortownia też czasem nie wyłapie .

oznacz moderatorów

EGOODS_PL
#7 Wielbiciel#

Jeżeli umieszcza paczki w Multiskrytce to uwaga... także musi poświęcić więcej czasu na otwarcie odpowiedniego rozmiaru. Tak jak zostało wspomniane powyżej, jeżeli zaznaczę gabaryt B a przesyłka zmieściłaby się w A, jaki to problem?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

EGOODS_PL to jest tylko Twoja subiektywna ocena sytuacji . Nikt nie zmusza Cię do korzystania z usług Inpost-u , a jak mimo tego chcesz to musisz zaakceptować warunki .

Dostosuj sposób pakowania do wymogów przewoźnika , a unikniesz dopłat .

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@EGOODS_PL  u nas ze względu na różnorodny gabarytowo asortyment zawsze paczki sa najpierw pakowane a potem nadawane. Klienci otrzymuja numer przesyłki kiedy faktycznie paczka jest juz przygotowana i czeka na odbiór i mnie osobiście denerwuje kiedy otrzymuje numer przesyłki po kilku minutach od zakupu a okazuje sie że paczka rusze w droge po dwóch dniach.

Zamiany gabarytu mamy dość rzadko i dotycza przedmiotów na granicy 7-9 cm czy też 18-20cm

Ale to sporadyczne przypadki.

oznacz moderatorów

megii_ss
#12 Orędownik#

Wydaje mi się, że w tym wypadku kij ma dwa końce. 
mdrogeria ma tu swoją rację, to że inpost przegina to druga sprawa bo nie jesteś jedyny ( nie pierwszy wątek w tym temacie ) ale....
Nie wiem co sprzedajesz, ale skoro bierzesz się za przygotowanie etykiet to chyba wiesz mniej więcej jak wygląda to "coś" i mniej więcej po spakowaniu jaki do gabaryt. Może się trafić raz, dwa pomyłka - ale jeżeli tych pomyłek masz dużo to chyba nie z inpost-em jest coś nie tak. Skoro to nie pierwszy przypadek i dopłata to może warto by poświęcić parę minut więcej przy przygotowaniu etykiet / paczek i zaoszczędzić na dopłatach 😉

Odpowiesz że się czepiam, ale nie 🙂
Sama sprzedaję, asortyment różny, paczki wielkościowo od pudełka zapałek bo palety, dłużyce itp.
Jeżeli mam już dopłatę bo faktycznie coś się czasami trafi, to tylko z mojej winy i pośpiechu i to tylko i wyłącznie przy jednym i tym samym produkcie. 
Biorąc z półki obojętnie jaką część, rzecz - już na oko widzę jaki to gabaryt i gdzie się zmieći do której skrytki.



oznacz moderatorów