anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

DPD Allegro problem

marketklockow
#8 Zapaleniec#

Witam.

 
Od kwietnia nadaje paczki Allegro Dpd kurier po cenach, które zostały ustalone przez Allegro dpd. 
 
Allegro pobiera mi za paczki opłaty, które są widoczne za nadawanie paczek na rachunku Allegro przy czym uwaga niedawno natomiast otrzymałem do zapłaty FV od DPD.
 
Co teraz?
 
Miała być 1 Platnosc w ramach Allegro a mam płacić Dpd za co? Paczki nadaje bezpośrednio z systemu Dpd, po wpisaniu loginu i hasła od firmy Dpd.
 
Jak to zmienić żeby uniknąć takiej sytuacji w przyszłości? 

Ktos ma jakiś pomysł jak z tego wyjść? 

 

oznacz moderatorów
28 ODPOWIEDZI 28

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@marketklockow  Z pomocy:

Chcesz pozostać przy dotychczasowych warunkach dostawy DPD?

  1. Wyedytuj swoje oferty i cenniki
  2. Wyłącz metody Allegro Kurier DPD i Allegro Kurier DPD pobranie.
  3. Udostępnij metody Kurier DPD i Kurier DPD pobranie i ustaw dla nich dowolne ceny.

Zobacz, jak możesz łatwo edytować metody dostawy w cennikach i grupowo przypisać je do ofert

Tu przeczytaj całość:

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/allegro-kurier-dpd-nowy-model-rozliczeniowy-ZGjlBn2rdU4

Ula

Ula
oznacz moderatorów

marketklockow
#8 Zapaleniec#

W takim razie komu ma służyć to Allegro Kurier DPD? 

Sprzedaję na allegro 2,5 roku i takich jaj to jeszcze nie było.

Co teraz?

Komu to reklamować?

 

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@marketklockow Allegro Ci nie zwróci. Spróbuj napisać do DPD i wyjaśnić, że mają zapłacone za te przesyłki 2 razy.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

marketklockow
#8 Zapaleniec#

Z ciekawości jeszcze teraz sprawdziłem i wszystkie warunki zostały spełnione w ramach Allegro Kurier DPD mianowicie:

 

maksymalnie 12,99 zł brutto dla metody dostawy Allegro Kurier DPD - USTAWIONE
maksymalnie 16,99 zł brutto dla metody dostawy Allegro Kurier DPD pobranie - USTAWIONE

Poprawnie przekazuj adres mailowy do DPD - MAIL SIE GENERUJE NA ETYKIECIE CZYLI USTAWIONE

Ofertę mam konkretnie od DPD czyli nie korzystam z żadnych pośredników.

Czy ktoś miał podobny problem?

 

 

oznacz moderatorów

marketklockow
#8 Zapaleniec#

Napisałem już reklamacje do DPD. 

Najzabawniejszy jest fakt, że numer paczek z systemu DPD pokrywa się z tymi z Allegro (to logiczne, bo jest integracja między systemami) a tak czy siak DPD przysłało mi FV do zapłacenia za paczki, które kupiłem fizycznie przez serwis Allegro.

Czy ktoś miał taki problem?

oznacz moderatorów

matis2011
#8 Zapaleniec#

Czyli masz na fakturze od DPD tak jak zawsze, "Usługa kurierska" razy ilość paczek?

Ja mam podobny, ale chyba mniejszy problem. Na fakturze DPD mam "opłatę za gotowość systemową" (takie dopełnienie do "minimum" jakie musi być na fakturze, czyli 120 zł netto).

Oczywiście nadałem taką ilość przesyłek, że nie powinno być tej opłaty, ale co z tego, skoro w DPD pewnie wszyscy od księgowości pracują teraz zdalnie, i nikt pewnie nie wie, że za przesyłki rozliczamy się teraz z Allegro.

Nie wiem, jak można wprowadzać tak ogromne zmiany w rozliczeniach, w tak trudnym czasie.

W ogóle to jest jakiś śmiech na sali, że DPD nie informowało o tych zmianach w żaden sposób.

 

Wysłałem reklamacje gdzie się dało, czekam na odpowiedzi.

oznacz moderatorów

marketklockow
#8 Zapaleniec#

Dokładanie taka sama FV od DPD jak zawsze. Z ciekawości kiedy zgłaszałeś problem? 

Ile już czekasz?

 

oznacz moderatorów

matis2011
#8 Zapaleniec#

Dosłownie przed chwilą. Wysłałem reklamację faktury DPD, wiadomość do opiekuna handlowego DPD, i wiadomość do pomocy Allegro. Allegro pewnie nie pomoże, ale niech wiedzą, że są problemy z tym co zrobili.

oznacz moderatorów

gartdeco1
#10 Popularyzator#

matis2011 dpD może nie wliczać do sumy Twoich opłat przesyłek płaconych w allegro i jak nie wyślesz za 120zł poza allegro to doliczą tą opłatę

oznacz moderatorów

marketklockow
#8 Zapaleniec#

Podejrzewam, ze problem będzie za chwile na całym Allegro, bo zapewne system Dpd puścił Fv automatycznie. Czekamy na odpowiedz bo nie widzi mi się płacić dwa razy za te sama usługę 🙂 

oznacz moderatorów

matis2011
#8 Zapaleniec#

Dlatego szkoda, że firma DPD w żaden sposób nie informuje o zmianach. Ja przesyłki nadaję tak samo jak przez kilka lat.

Nawet w Allegro zmienili nazwę dostawy "Kurier DPD" na "Allegro Kurier DPD", zamiast zrobić "Allegro Kurier DPD" jako nową formę dostawy.

Jeżeli ktoś nie jest w temacie, to mógł nie wiedzieć o tych zmianach w rozliczeniach.

 

 Na Allegro pisze też, że przesyłki te wliczają się do limitu z umowy DPD.

Chyba, że chodzi o jakiś inny limit 🤣

oznacz moderatorów

marketklockow
#8 Zapaleniec#

No coz.

Znajac życie uznają reklamacje natomiast w moim przypadku chodzi o 1500 zł to piechota nie chodzi. 

Przy okazji podaje numery tel do DPD.

83335AED-4B5F-4405-B27C-CA9DF7E648EE.png

oznacz moderatorów

matis2011
#8 Zapaleniec#

Nie będziesz płacić przecież podwójnie.

Teraz dostaną na pewno bardzo dużo zgłoszeń, i ogarną temat.

U mnie akurat w tej kwestii jest prawidłowo - mam opłaty za przesyłki tylko w rachunku Allegro.

oznacz moderatorów

BFashion
#8 Zapaleniec#

wg allegro to jest inny limit 🙂 tak mi powiedzieli telefonicznie chodzi o wartosc a oni (allegro) nie pisali ze chodzi o wartosc tylko liczbe a my gupi sprzedawcy nie umiemy czytac umow

 

oznacz moderatorów

BFashion
#8 Zapaleniec#

to samo zrobilem mi opiekun handlowy wyslala aneks gdzie zwalnaja mnie z oplaty za gotowosc ale co z 2ma fakturami to nie wiem - jak nie anuluja koncze z dpd

 

oznacz moderatorów

sezamikantyk
#9 Pomysłodawca#

Dlatego ja nie korzystam z usług DPD. W każdym systemie zawsze mają coś. InPost przynajmniej jest całkiem nieźle ''sparowane'' z Allegro, czego o DPD powiedzieć niestety nie można.

Powodzenia i trzymam kciuki, aby udało się rozwiązać sprawę.

oznacz moderatorów

PartyLans
#7 Wielbiciel#

Z informacji które rozsyłało allegro wynika, że jeżeli oferta cię nie interesuje to nic nie musisz robić a allegro powinno z automatu przełączyć na poprzednie cenniki. Pamiętajcie,zasada jest taka, czym więcej pośredników tym drożej. To jest jakieś szaleństwo ! bo jak to jest możliwe aby bez zgody właściciela konta można było zmienić cenniki ?

 

nowe metody dostawy.jpg

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@marketklockow wszystko zależy czy poprawnie podawałeś maila, bo po tym system rozpoznaje w DPD czy ma kasować Cię za paczkę 🙂 Jeśli chcesz nadawać jak dotychczas zmień Allegro Kuprier DPD na Kurier DPD i ominiesz allegro jako brokera 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

marketklockow
#8 Zapaleniec#

Wydaje mi się, że wszystko jest dobrze skonfigurowane. 

Możesz jakoś pomóc? 

Email z allegro był, konto na DPD było zakładane 2 lata temu.

oznacz moderatorów