anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

DPD- dopłata za dostawę w strefie rozszerzonej

DobraWelna-eu
#10 Popularyzator#

Dostałam dzisiaj fakturę, na której jest dopłata dla DPD za dostawę paczki  w strefie rozszerzonej (Knurów). Spotkaliście się z czymś takim?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

kostas11
#21 Demiurg#

@DobraWelna-eu tak mają coś takiego nie tylko oni UPS też ma taką dopłatę 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

DPD ma na stronie listę kodów pocztowych do stref pozamiejskich, gdzie dopłaty są czasami spore. Wysyłam przez Apaczkę, wcześniej liczyli to z automatu, teraz jest tylko info, że "może być dopłata". 😕

W punkcie kurierskim to jeszcze ok, można z góry doliczyć dopłatę, na allegro niestety tak kolorowo nie jest...

oznacz moderatorów

DobraWelna-eu
#10 Popularyzator#

Dopłata strefa ma być doliczona, jeśli waga rzeczywista paczki/palety przekroczy 31,5kg - wysłałam towar, który ważył netto max 26kg, z opakowaniem niech to będzie 27kg.  Z faktury wynika, że waga to 32 kg. Doliczyli łacznie 70,21 zł. Masakra!  Złożyłam reklamację, ale pewnie odpowiedź będzie, że pomiar elektroniczny. Powinno być zdjęcie z pomiarów - czy coś na niej nie leżało, ktoś się nie oparł.   

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

A jakie były dokładne wymiary paczki? Może waga gabarytowa przekroczyła 31,5kg

DPD ma przelicznik 6000.

(szer. x wys. x gł.) / 6000

oznacz moderatorów

DobraWelna-eu
#10 Popularyzator#

50 cm  x 30 x 30

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

No to trzeba reklamować, tylko problemem może być brak zdjęcia paczki na wadze wraz z wymiarami.

Jak tak miałem z UPS, przesyłka mieściła się gabarytowo w cenniku, a i tak dostałem dopłatę ~150zł za wymyślony ponadgabaryt. Reklamacja oczywiście odrzucona, bo nie było zdjęć paczki. 🙂

oznacz moderatorów

DobraWelna-eu
#10 Popularyzator#

My też już raz tak mieliśmy - wysyłaliśmy paczkę wełny w płytach. Nawet na stronie Rockwoola (producenta wełny) były wymiary płyt 120cm x 60cm, a i tak napisali że pomiar wykazał 150cm. Pewnie uszkodzili paczkę i odstawał jakiś kawałek kartonu, co dało 150cm. Nie było dyskusji. Oni nie muszą przedstawiać żadnych zdjęć, a my mamy udawadniać, że nie jesteśmy wielbłądem. 

 

oznacz moderatorów