anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Drastyczny spadek sprzedaży i obrotów.

TSeTsE_E
#8 Zapaleniec#

Cześć,

Wypowiadajcie się proszę w tym temacie. Drastyczny spadek sprzedaży i obrotów. Widać tutaj coraz więcej sprzedawców, których dotyczy ten problem. Na kilku grupach znanego portalu społecznościowego, jest zalew postów od ludzi, którzy prowadzą firmy i sprzedają na allegro. U większości spadki o kilkadziesiąt %. U dużej części nawet 60-80% i to mimo faktu, że korzystają z allegro ads ! Nie bierzemy pod uwagę oczywiście sprzedawców z kategorii np. "ogród", bo wiadomo, że teraz zaczyna się sezon i jest "boom" w tej kategorii.

Czy Wy też macie duże, zauważalne spadki?

Czym to jest spowodowane, czy to się kiedyś skończy i jak temu zaradzić

To są te pozytywne zmiany allegro?

Proszę, wypowiadajcie się w tym temacie.

 

Dzięki.

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

mdrogeria
#21 Demiurg#

nie mam spadku obrotów, notuję stały choć niewieki wzrost  / środki czystości , kosmetyka /

oznacz moderatorów

TSeTsE_E
#8 Zapaleniec#

@mwmonety 

To ja już sam nie mam pojęcia o co chodzi.

Korzystasz z allegro ads? Ludzie sprzedają w tej samej kategorii tzn. kosmetyki, perfumy, chemia gospodarcza, artykuły dla niemowląt dzieci i mają spadki nawet o 80% mimo korzystania z allegro ads. 

O co w tym wszystkim chodzi?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@TSeTsE_E nie promuję , nie korzystam z ADS , ostatnimi czasy mam problemy z obrobieniem ilości zamówień .

oznacz moderatorów

AlePiesio
#13 Ambasador#

Ooo to fajnie, taka specyfika Twojej kategori? W mojej kategori bardzo duża konkurencja, człowiek pakuje kupę kasy w ads, płaci prowizje od wyróżnień a i tak ma wrażenie że sprzedaż nie jest adekwatna do wpakowanej kasy w ads i promowania.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@AlePiesio każdy ma swój wypróbowany sposób , jeden pakuje w promowanie ,a drugi ......😁

Wszystko zmierza do jednego celu czyli maksymalnego wygenerowaniu zysku .

Bardziej przykładam się do szybkiej wysyłki , porządnego pakowania no... i manipulacja cenami .

oznacz moderatorów

AlePiesio
#13 Ambasador#

Chciałbym poznać ten drugi sposób... 🙂 Bo innego niż promowanie nie znam... Manipulacja cenami? 🙂 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@AlePiesio młody jesteś i dwa jajka masz , z czasem zrozumiesz ,że nie sztuką jest pakować w reklamę , ważne żeby klient był zadowolony , a przynajminiej takie miał wrażenie .

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@mdrogeria jak nie korzystasz z adsów i masz wzrost sprzedaży tzn., że masz znajomości w Allegro 😉

oznacz moderatorów

universonline365
#8 Zapaleniec#

Piszesz głupoty. Ja przy punktacji "dobry" miałem większą sprzedaż niż przy "super+". Więc to nie ma żadnego znaczenia.

oznacz moderatorów

TSeTsE_E
#8 Zapaleniec#

To ja już sam nie mam pojęcia o co chodzi.

Korzystasz z allegro ads? Ludzie sprzedają w tej samej kategorii tzn. kosmetyki, perfumy, chemia gospodarcza, artykuły dla niemowląt dzieci i mają spadki nawet o 80% mimo korzystania z allegro ads. 

O co w tym wszystkim chodzi?

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

@TSeTsE_E  to zależy od punktacji w jakości sprzedaży, jeśli jest na poziomie super+ to nawet ads nie potrzeba. 

oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

Używane części samochodowe

 

Na Allegro spadek sprzedaży, na pozostałych serwisach sprzedażowych wszystko w normie 

 

Co lepsza widzę że opłaty Allegro ostatnio robią się nieadekwatne do obrotu (droższe wystawianie, większą prowizja noni czasem DPD w kulki sobie poleci)

 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Większość sprzedawców odczuwa spadki sprzedaży .Jednym z powodów są działania allegro wymuszające na sprzedawcach podnoszenie cen towarów przez co te są dostępne taniej gdzie indziej. Poprawy tego nie ma co się szybko spodziewać bo wprowadzane "udogodnienia" nie mają na celu poprawy jakości ani zwiększenia sprzedaży. Jest trudno i warto rozejrzeć się za inną formą sprzedaży ,spróbować i porównać.

oznacz moderatorów

3Tel_pl
#8 Zapaleniec#

Tak obroty na allegro spadły i to strasznie dużo przedmiotów kupisz w sklepie taniej niż na allegro ja już od października nie korzystam z allegro bo to nie ma sensu 

oznacz moderatorów

Topgadget
#9 Pomysłodawca#

- prawda, spadek 50 - 80 %

- prowizja dla allegro ok. 30 % od obrotu ( wyróżnienie, ads, promowania "hit", "nowości" )

- alternatywa: własny sklep promowany w ads goog.., Erl., Shope. 

Wzrost sprzedaży notują tylko osoby, które nie potrafią liczyć prowizji Allegro 🙂 

oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

Ja nie korzystam z allegro Ads, nie promuje ofert. Wolę mniej sprzedać i zarobić niż sprzedawać dużo, płacić za reklamy, promowanie i zarobić tyle samo. Siedzie i obserwuje ceny konkurencji.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Niebawem opublikują wyniki finansowe za pierwszy kwartał, zobaczymy czy odzwierciedlają spadki u sprzedawców. Może to kwestia przedobrzenia Allegro i nastąpił odpływ klientów. Coś w tym jest, gdyż dzisiaj na zamknięciu GW akcje Allegro -9% a ich kurs jest najniższy w historii, właściwe akacje Allegro szurają na dnie parkietu. 

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

Ciężko cokolwiek powiedzieć ale ostatnimi dniami zauważyłem drastyczny spadek wejść na strony ofert.Nadmieniam, że sprzedaję sprzęt używany, jednostkowy, zatem nie mający takiej konkurencji jak przedmioty nowe oferowane przez wielu sprzedających.

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

Bo teraz kupuje się na pipppipipi pipppipppiii

oznacz moderatorów