anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Duży spadek sprzedaży który się utrzymuje. Czym może być spowodowany.

BLOOMandGLOOW
#2 Obserwator#

Czym może być spowodowany duży spadek sprzedaży?? Wakacje były słabsze ale to standardowo. Myślałem że od września się ruszy a okazało się jeszcze gorzej. 90% spadku to jest bardzo dziwne. Ktoś tak miał?? Coś się da zrobić?? Oprócz płacenia za allegro ads. 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

mdrogeria
#21 Demiurg#

@BLOOMandGLOOW yhmmm... pozostaje powrót na bazarek 😁

oznacz moderatorów

BLOOMandGLOOW
#2 Obserwator#

Czasami lepiej milczeć 😁

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@BLOOMandGLOOW co zrobisz , powolna jazda w dół jest już od kwietnia , a za sprawą sukcesywnie wdrażanego nowego sposobu prezentacji ofert , nie ma jakiegoś sensownego wyjścia , albo promujesz i bulisz 30-40% prowizji  ,albo nie jesteś widoczny i z czasem wysiadasz z tego wózka , jest jeszcze druga opcja jeśli na siłę chcesz tu pozostać , ale równie pesymistyczna .

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Daj spokój ,teraz robi się coraz chłodniej i fajny handel bazarowy nie jest idealnym rozwiązaniem . Może jakaś zmiana asortymentu albo cen . U mnie w tym miesiącu już się sprzedaż podwoiła w stosunku do miesięcy wakacyjnych.

oznacz moderatorów

serwis-texas
#21 Demiurg#

@BLOOMandGLOOW 

Dość spory rozstrzał gabarytowy w asortymencie. Ja jednak zastanowił bym się na ustawieniem cenników, dla tych mniejszych gabarytów pod SMART.

oznacz moderatorów

BLOOMandGLOOW
#2 Obserwator#

Dzięki za podpowiedź. Spróbuję to zmienić. 

oznacz moderatorów

Puzonix
#12 Orędownik#

@BLOOMandGLOOW Powodów może być kilka i mogą się na siebie nakładać.

1. Klienci z pewnością mocniej trzymają się za portfele. Potwierdzają to wszystkie komunikaty o spadku konsumpcji.

2. W jakimś stopniu sytuacja powodziowa.

3. Nowy widok prezentowania wyników wyszukiwania. Ostatnio brałem udział w webinarze allegro dotyczącym tego wynalazku i jeden z ekspertów powiedział jasno: "prosta sprzedaż na allegro już się skończyła". W wielu kategoriach będzie walka cenowa i nie obejdzie się bez budżetu na reklamę (wyróżnienia, adsy, dodatkowe oznaczenia typu 'super cena'). Trzeba przeanalizować opisy i tytuły ofert, asortyment, działania konkurencji, stworzyć jakąś strategię sprzedaży. Bez tego będzie co raz trudniej sprzedawać na allegro. Jak kilka lat wstecz mocno stawialiśmy na allegro, tak od dłuższego czasu skupiamy się na sprzedaży stacjonarnej i z tego właściwe żyjemy. Allegro to teraz dodatek. Powoli rozwijamy ofertę, ale nie jest to obecnie dla nas taki istotny kanał sprzedaży. Osobiście sam też co raz mniej kupuję na allegro. Mi wiele zmian utrudnia zakupy, ale być może nie ja jestem targetem nowej strategii allegro.

oznacz moderatorów

BLOOMandGLOOW
#2 Obserwator#

Dzięki 

oznacz moderatorów