anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Działanie szukajki w przedmiotach użytkownika ( temat przeniesiony )

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Temat przeniesiony z forum dla kupujących gdzie został zamieszczony pomyłkowo.

Mam wystawione trochę aukcji i mam problem z działaniem szukajki. Przed chwilą szukałam "4uF". Zero znalezionych, po wstawieniu spacji "4 uF" zostały wyswietlone wszystkie kondensatory w których w nazwie było, 4 lub uF, bez względu na wartość pojemności, czyli kilka stron. Niestety nie jest to ułatwieniem.  Czy naprawdę usprawnienie szukajki tak aby zwracała dokładnie szukaną frazę jest tak dużym problemem? A może ktoś wie jak to obejść aby nie przeglądać kilkunastu stron szukając jednej, konkretnej pozycji?

 
oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@cztery_bez_atu Cześć, pozwoliłam sobie usunąć poprzedni wątek (żeby ich niepotrzebnie nie dublować) 🙂 

Po wpisaniu "4uF" wyszukuje mi Twoją ofertę zarówno w ogólnej wyszukiwarce, jak i w wyszukiwarce w Twoim sklepie:

ko_alka_0-1680097302793.png

ko_alka_1-1680097352223.png

 

Być może źle Cię zrozumiałam — jeśli tak, to prześlij mi proszę zrzuty ekranu lub linki z wyszukiwarki, żebym mogła lepiej zorientować się w zgłaszanym problemie.

 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

A ja to widzę tak i to jest dla frazy 4 uF

cztery_bez_atu_0-1680098298152.png

 

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

A ja to widzę tak i to jest dla frazy 4 uF a niżej dla 4uF

cztery_bez_atu_0-1680098298152.png

cztery_bez_atu_1-1680098536181.png

 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@cztery_bez_atu W wyszukiwarce w zakładce Mój asortyment należy wprowadzić niezmienioną frazę, z odstępami jak w ofercie. 

W przypadku oferty https://allegro.pl/oferta/4-uf-450v-do-pieca-dmuchawa-podajnik-25-8-2-r-12549400848 jest to "4 uF", a nie "4uF"

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Nie zawsze przy kilku tysiącach aukcji ( nie tak dawno miałam ich 11 000, ) da się zapamiętać co jak zostało wpisane, tym bardziej że w szukajce ogólnej na stronie ALLEGRO jest obojętne czy wpisuje się ze spacją czy bez to w znakomitej większości wyniki są prawidłowe i powtarzalne.   Ale jest jeszcze drugi temat. Jeżeli wpisuję tak jak Pani sugeruje ze spacją np. te 4 uF, to co tam robią pozostałe wartości typu 1,5 uF, 5 uF, 10 uF itp.W niektórych grupach podzespołów to jest koszmar kiedy jest zwracane nawet kilkanaście stron wyników nie mających wiele wspólnego z wpisaną frazą.

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Szukana fraza np. to 10 kOhm 5%. Takich wyników może być max 5-6, a mnie zwraca 2 strony czyli około 40, umieszczając na pierwszej pozycji 2,2 kOhm zamiast 10 kOhm.

cztery_bez_atu_0-1680102351404.png

 

oznacz moderatorów