anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

dzień dobry, gdzie znajdę zakładkę wielowariantowośc w ,,nowym'' sales center?

4kidsparty
#7 Wielbiciel#
 
oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

serwis-texas
#21 Demiurg#

@4kidsparty 

Nie ma i nie będzie. Wielowariantowość ofertowa będzie zastępowana wielowariantowością produktową.

oznacz moderatorów

4kidsparty
#7 Wielbiciel#

już znalazłem... po co takie komentarze? 

oznacz moderatorów

serwis-texas
#21 Demiurg#

@4kidsparty 

A to przepraszam. Ja tylko cytowałem to co pisała moderacja. Nie chciałem Cię wprowadzić w błąd.

oznacz moderatorów

ECOSORPLEX
#8 Zapaleniec#

Gdzie znalazłeś, ja walczę i dostanę zaraz wylewu...

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@4kidsparty @ECOSORPLEX @serwis-texas dla jasności 🙂 
Obecnie w Sales Center zakładka "Oferty wielowariantowe" jest widoczna (Asortyment > "Oferty wielowariantowe"), natomiast nie jest dostępna w Sales Center, po otwarciu jej, można przejść do "Mojego Allegro". 
Docelowo nie będzie zakładki Oferty wielowariantowe w Sales Center, ponieważ tę funkcję zastąpią warianty produktowe. W narzędziu do wielowariantowości produktowej, sprzedający będą mogli zgłaszać sugestie do wariantów stworzonych na podstawie Katalogu Produktów, nie będą mogli tworzyć własnych wariantów, więc samo narzędzie będzie działało inaczej, niż obecnie działa zakładka Wielowariantowość.

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

drekenzes
#17 Koryfeusz#

@la_nika  napisał(a):

@4kidsparty @ECOSORPLEX @serwis-texas dla jasności 🙂 
Obecnie w Sales Center zakładka "Oferty wielowariantowe" jest widoczna (Asortyment > "Oferty wielowariantowe"), natomiast nie jest dostępna w Sales Center, po otwarciu jej, można przejść do "Mojego Allegro". 
Docelowo nie będzie zakładki Oferty wielowariantowe w Sales Center, ponieważ tę funkcję zastąpią warianty produktowe. W narzędziu do wielowariantowości produktowej, sprzedający będą mogli zgłaszać sugestie do wariantów stworzonych na podstawie Katalogu Produktów, nie będą mogli tworzyć własnych wariantów, więc samo narzędzie będzie działało inaczej, niż obecnie działa zakładka Wielowariantowość.


Ale są działy np w kolekcjach, gdzie wpisy w katalogu są tymczasowe, oferty unikatowe ale z jednego rodzaju. Jak mam 10 aukcji z kamyczkiem "A" (bo każdy ma inny wygląd, masę i wymiar), to dlaczego nie będzie wielowariantowości?

_________________________________________________________________
Przed upadkiem idzie pycha; a przed ruiną wyniosłość ducha.
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@drekenzes co to znaczy, że wpisy są tymczasowe? Każda oferta jest połączona z katalogiem, więc warianty będą, ale nie ofertowe, tylko produktowe. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

drekenzes
#17 Koryfeusz#

@la_nika Ale jak nie ma kodów EAN w danym dziale, to na jakiej podstawie powstanie wielowariantowość? Bo to się robi u nas ręcznie.

_________________________________________________________________
Przed upadkiem idzie pycha; a przed ruiną wyniosłość ducha.
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@drekenzes nie zawsze kod EAN jest parametrem identyfikującym. Podaj mi proszę przykład produktu, który powstał ręcznie, sprawdzę na jakiej podstawie w tym przypadku utworzylibyśmy warianty. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

drekenzes
#17 Koryfeusz#

@la_nika Dam przykład jednego z większych sklepów z urozmaiconą ofertą:

Rodzaj - ametyst:

https://allegro.pl/uzytkownik/sklepcapar?string=ametyst

Ale wielowariantowości są różne, bo są tam różne szlify, otoczaki, szczotki, surowe bryłki, kule, jajka, szpice, free form, piramidy.... Automat co najwyżej może wrzucić to wszystko w 1 wariant ametystu.... Ale wystarczy zerknąć na miniaturki aukcji, jak różnorodne to są produkty. Niektóre podobne, ale każdy unikalny.

_________________________________________________________________
Przed upadkiem idzie pycha; a przed ruiną wyniosłość ducha.
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@drekenzes dziękuję 🙂 Dopytuję o to i wrócę z odpowiedzią, gdy ją otrzymam. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@drekenzes wracam z informacjami. W przyszłości będą tworzone warianty produktowe również dla tego typu przedmiotów. Przy tworzeniu wariantów produktowych, bierzemy pod uwagę produkty tymczasowe. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

serwis-texas
#21 Demiurg#

@la_nika 

Podziękował bardzo. Ja sales center nie będę używał 🙂

oznacz moderatorów

sportowo
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, po co tak utrudniać sprzedawcom pracę, skoro katalog działa skrajnie niepoprawnie? Są w nim ciągle błędy, których już na mam czasu i chęci zgłaszać. Mam wrażenie, że osoby za niego odpowiedzialne nie powinny mieć z tym nic wspólnego bo np. nie rozróżniają kolorów, marek, do czego służy produkt itp. A teraz dodatkowo oferty wielowariantowe będą tworzone na podstawie katalogu. Wróżę temu same problemy, oczywiście nie dla kupujących, a dla sprzedawców jak zwykle. Bo to my potem tracimy czas na wyjaśnienie klientom, czemu parametry z katalogu nie zgadzają się z opisem aukcji. Jak jakimś cudem wszystko się zgadza, to zawsze znajdzie się ktoś kto wprowadzi błędnie ofertę a potem niezbyt kompetentny pracownik ją zatwierdzi i zmiana idzie automatycznie. Wiem, że idziecie w automatyzacje ale jeśli coś nie działa prawidłowo to w mojej ocenie nie ma sensu poszerzać jego zakresu. Powodzenia!

oznacz moderatorów