anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dzisiejsze aktualnosci

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

Widzieliście już to ?

Zmiany na Allegro od 10 maja - Aktualności Allegro

Takie nowiny:

Zmienimy moment, w którym traktujemy paczkę jako nadaną w Paczkomatach i punktach odbioru

Od kiedy: 24 maja 2021

Paczkę będziemy traktować jako nadaną w momencie, gdy kurier ją zeskanuje i otrzymamy o tym informację od przewoźnika. Już teraz zasadę tę stosujemy dla przesyłek, dla których zamawiasz podjazd kuriera. Od 24 maja będzie ona dotyczyć również paczek, które nadajesz w:

  • Paczkomatach i Punktach Obsługi Klienta InPost
  • punktach odbioru (z wyjątkiem placówek Poczty Polskiej).

Paczkę trzeba będzie umieścić w Paczkomacie lub zanieść do punktu odbioru do godziny granicznej przewoźnika. Po tej godzinie kurier odbiera i skanuje paczki. Gdy paczka będzie zeskanowana w zadeklarowanym przez Ciebie czasie wysyłki, Twoja deklaracja zostanie spełniona. Jeśli dostarczysz paczkę do Paczkomatu lub punktu odbioru w zadeklarowanym czasie wysyłki, ale zostanie ona zeskanowana już po upływie tego czasu – Twoja deklaracja nie zostanie spełniona

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów
49 ODPOWIEDZI 49

domkar04
#14 Krzewiciel#

😳

coś im się to prima aprilis o 18 dni przesunęło… bo to miał być żart, tak?

rozumiem, że właśnie to są te dążenia allegro, by sprzedawcy udostępniali jak najszybsze dostawy?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Kaliope_Brzeg noo ... kto nadaje w paczkomacie może mieć problem 🤔

oznacz moderatorów

sophie-bunny
#13 Ambasador#

W moim regionie graniczna godzina to 16-ta. Czas wysyłki mam natychmiast.
Powiedzmy, że klient kupi o 18, a paczkę włożę o 20 - to deklaracja nie zostanie spełniona? A jeśli następnego dnia przed 16 - to spełniona będzie? Dobrze rozumiem?

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

@sophie-bunny według mnie tak właśnie jest

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

"W sierpniu dodamy tę możliwość w przypadku, gdy kupujący zwróci produkt. Opcja będzie dostępna dla zwrotów z widocznym statusem przesyłki."

 

Super, klient umieści już zdezelowane produkty w paczkomocie i w tym momencie otrzymania zwrot wpłaty.

Genialnie!

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@sophie-bunny natychmiastowy czas wysyłki dotyczy przesyłek mailowych lub odbioru osobistego w punkcie (jeśli udostępniasz takie metody dostawy w swoich ofertach). Jeżeli chodzi o wysłkę w ciągu 24h i podany przez Ciebie przykład, to jeśli przesyłkę umieścisz w paczkomacie o 20 w dniu złożenia zamówienia przez Kupującego, a Kurier odbierze ją następnego dnia po 16:00, to deklaracja będzie spełniona. Nie byłaby spełniona gdybyś następnego dnia po zamówieniu nie zdążyła umieścić jej w paczkomacie do godziny granicznej nadawania przesyłek.   

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

@xyz96 o, proszę!

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@domkar04 Co proszę? Bez problemu mogę wystawić rower bez odbioru osobistego z czasem wysyłki "natychmiast".

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

@xyz96 nic proszę, tu po prostu masz stanowisko przedstawiciela allegro w sprawie wysyłek natychmiast/24h - a że możesz wystawić czas wysyłki taki a nie inny, to już nie do mnie z tym się kieruj 🙂

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@domkar04 Oczywiście, że mogę, przed chwilą sprawdzone 🙂 Nie dotyczy to więc tylko odbiorów osobistych i przesyłek elektronicznych. Temat przerabiany ze dwa lata temu - Allegro odpowiadało, że wysyłka "natychmiast" powinna być zrealizowana w czasie 24 godzin. Jeśli jest zrealizowana w tym czasie, sprzedawca nie naruszył zasad.

Poza tym odbiór osobisty nie jest wysyłką.

oznacz moderatorów

www_bagazniki_eu
#8 Zapaleniec#

@la_nika 

 

Proszę o łapotologiczne wyjaśnienie. Godzinę graniczną ustawiliśmy na 13, kurier inpost odbiera paczki w zależności od różnych czynników w godzinach 13-16. 

"Paczkę będziemy traktować jako nadaną w momencie, gdy kurier ją zeskanuje i otrzymamy o tym informację od przewoźnika. Już teraz zasadę tę stosujemy dla przesyłek, dla których zamawiasz podjazd kuriera. "

 

Jak mam to rozumieć, moje paczki zeskanowane przez kuriera po godzinie granicznej nie spełniają kryteriów do zwrotu opłaty?

 

Ponadto "natychmiastowy czas wysyłki dotyczy przesyłek mailowych lub odbioru osobistego w punkcie (jeśli udostępniasz takie metody dostawy w swoich ofertach)"

Mam rozumieć, że sprzedawca, który ma sklep stacjonarny może włączyć czas realizacji natychmiast? Jak to się ma do statystyki wysyłek?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@www_bagazniki_eu już wyjaśniam. Chodzi o godzinę graniczną przewoźnika, a nie godzinę graniczną podaną w ofercie. Czyli jeżeli deklarujesz jako czas wysyłki 24h, Kupujący dokona zakupu o 9:00, a przesyłkę włożysz do paczkomatu o 13:00, a godzina graniczna dla przewoźnika w Twoim regionie to 16:00, wówczas Kurier może ją odebrać od 16:00 - spełnisz deklarację.
Zgodnie z informacją zawartą w tym artykule - "czas dostawy wyświetlamy jako: natychmiast - dla przesyłek elektronicznych i odbioru osobistego w twoim punkcie, jeśli zadeklarujesz taki czas wysyłki dla danej oferty". Jeżeli chodzi o statystyki wysyłek przy takiej opcji, daj mi proszę chwilę, dopytam o to i wrócę z odpowiedzią. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

@la_nika wybacz ale coś źle piszesz i może to wprowadzać w błąd. 

"Czyli jeżeli deklarujesz jako czas wysyłki 24h, Kupujący dokona zakupu o 9:00, a przesyłkę włożysz do paczkomatu o 13:00, Kurier może ją odebrać do 16:00 - spełnisz deklarację."

Jeżeli godziną graniczną przewoźnika jest 16:00 to do tej godziny można umieścić przesyłki w paczkomacie lub POP a kurier odbierze ją i zeskanuje PO 16:00. Wtedy deklaracja powinna być spełniona. Chyba, że ja coś źle rozumiem....

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ares_ bardzo dziękuję, że zwróciłeś na to uwagę, masz rację godzina graniczna przewoźnika określa czas do kiedy należy umieścić przesyłkę w paczkomacie lub punkcie, żeby była odebrana z paczkomatu tego samego dnia - wcale nie oznacza to, że kurier może ją odebrać do 16 tylko, że powinieneś ją przekazać do 16:00, już poprawiłam moją poprzednią odpowiedź.  

@www_bagazniki_eu w przypadku InPostu, po wpisaniu kodu pocztowego nadawczego paczkomatu tutaj, otrzymasz konkretną godzinę do kiedy możesz przekazać przesyłkę, aby została wysłana tego samego dnia. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

www_bagazniki_eu
#8 Zapaleniec#

@la_nika  Dla mojej miejscowości  godzina graniczna to 14, kurier odbiera paczki nawet po godz. 16 po zamknięciu sklepu. Pytanie, jaki to ma wpływ na statystyki wysyłek w terminie?

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@la_nika Miałem case : przesyłka w paczkomacie piątek ok 11:00, zeskanowane przez kuriera poniedziałek ok 17:00 ( widocznie w piatek i przez weekend nie był) - jak to będzie liczone?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@www_bagazniki_eu paczki będą uznane za wysłane w momencie kiedy kurier odbierze je z paczkomatu. Nie ma znaczenia godzina, natomiast musisz wiedzieć że pewność nadania i odbioru przez kuriera masz do godziny 14:00. Czyli jeżeli masz absolutną pewność, że kurier odbierze je o 16:00 to możesz umieścić je w paczkomacie nawet o 16:00, ale przestrzeganie godziny granicznej przewoźnika jest na pewno najbezpieczniejszą i zalecaną opcją. 

@pinsplash w takim wypadku nadanie przesyłki w piątek, sobotę i niedzielę wydłuży czas wysyłki. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@la_nika i o tym mówię. Kurier w tym wypadku powinien odebrac paczki z paczkomatu w piatek do 16:00 odebrał dopiero w poniedziałek po 16:00. I zobacz co robicie : Do tej pory to SPRZEDAWCA był oceniany za nadanie : "włożyłeś do paczkomatu o tej godzinie, zmiesciłeś się w czasie - jest ok". Teraz : Sprzedawca wkłada do paczkomatu o czasie, kurier nie odbiera a Allegro na to : "Drogi Sprzedawco wywiązałeś się z obowiązku, ale niezależny od Ciebie kurier się nie wywiązał - musimy Cię za to ukarać" Jakoś to takie ......

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@www_bagazniki_eu wracam z odpowiedzią, nie liczymy zamówień, w których kupujący wybrał metodę dostawy, której nie można śledzić, czyli:
list ekonomiczny
list priorytetowy
przesyłka elektroniczna (mejl)
odbiór osobisty w punkcie sprzedawcy
odbiór osobisty w punkcie sprzedawcy pobranie
dostawa przez sprzedającego
inny sposób dostawy.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów