anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dzisiejsze aktualnosci

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

Widzieliście już to ?

Zmiany na Allegro od 10 maja - Aktualności Allegro

Takie nowiny:

Zmienimy moment, w którym traktujemy paczkę jako nadaną w Paczkomatach i punktach odbioru

Od kiedy: 24 maja 2021

Paczkę będziemy traktować jako nadaną w momencie, gdy kurier ją zeskanuje i otrzymamy o tym informację od przewoźnika. Już teraz zasadę tę stosujemy dla przesyłek, dla których zamawiasz podjazd kuriera. Od 24 maja będzie ona dotyczyć również paczek, które nadajesz w:

  • Paczkomatach i Punktach Obsługi Klienta InPost
  • punktach odbioru (z wyjątkiem placówek Poczty Polskiej).

Paczkę trzeba będzie umieścić w Paczkomacie lub zanieść do punktu odbioru do godziny granicznej przewoźnika. Po tej godzinie kurier odbiera i skanuje paczki. Gdy paczka będzie zeskanowana w zadeklarowanym przez Ciebie czasie wysyłki, Twoja deklaracja zostanie spełniona. Jeśli dostarczysz paczkę do Paczkomatu lub punktu odbioru w zadeklarowanym czasie wysyłki, ale zostanie ona zeskanowana już po upływie tego czasu – Twoja deklaracja nie zostanie spełniona

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów
49 ODPOWIEDZI 49

eveeanime
#12 Orędownik#

ja mam czas do 16 tej a wczoraj kurier odebrał o 14.30  i co?  Może lepiej nie bić sie z kangurem? zrobić wysyłkę w ciagu 2 dni? Dla mnie to jest rozwiazanie  bo sama wszystko ogarniam drukuje szyję pakuje wysyłam,.Może nie jestem super mega odlotowym sprzedawcą  ale jestem :)) i moi dziękują za szybka wysyłkę...źle cos robię???

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

@eveeanime lepiej dla spokoju ustawić te 2 dni, jeżeli wysyłasz szybciej to i tak w twoich aukcjach będzie widniało że wysyłasz zazwyczaj w ciągu 24h 🙂

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

eveeanime domkar04osobiście stosuję taki system i działa .

Wysyłkę mam ustawioną na 1 dzień z godziną graniczną 12:00 . Po godz. granicznej zmieniam grupowo czas wysyłki na 2 dni . Kurier jest pomiędzy 14:00 a 16:00 i po jego wizycie wracam grupowo do czasu wysyłki 1 dzień . Proces zmiany czasu wysyłki trwa  2  minuty .

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

co to znaczy Twoja deklaracje nie zostanie spełniona?

 

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

@RED 

ktoś zamawia o 20

ty deklarujesz 24h i wysyłasz o 16

ale godzina graniczna kuriera to 13

a on zeskanuje paczkę dopiero jutro

więc wyjdzie na to że nie wysłałeś w ciągu 24h

oznacz moderatorów

DrapexPL
#12 Orędownik#

Najlepsze jest to, że Allegro tą samą czynność w zależności od tego, czy wykona ją kupujący, czy też sprzedający - traktuje w dwa odmienne sposoby.

Już wyjaśniam. Są sytuacje, opisywane tutaj na forum, w której klient dokonuje zwrotu. Jak twierdzi "nadał" paczkę, ale kurier nie znalazł jej w skrytce. Klient twierdzi, że nadał, kurier twierdzi, że nie nadał. Allegro twierdzi, że paczka jest nadana skoro został wygenerowany kod nadania. Kończy się dyskusją, pok.

Ta sama czynność dla sprzedającego już nie jest nadaniem. Umieszczenie paczki w paczkomacie to tylko przygotowanie paczki:D

oznacz moderatorów

DrapexPL
#12 Orędownik#

Dodam więcej, sam system paczkomatów, po nadaniu paczki przesyła do nas piękny komunikat:

Opera Zrzut ekranu_2021-04-20_153842_mail.google.com.png

 

InPost - Potwierdzenie nadania przesyłki

 

Tak więc: sprzedający twierdzi, że paczka umieszczona w paczkomacie jest nadana, InPost twierdzi, że paczka umieszczona w paczkomacie jest nadana. Allegro twierdzi, że paczka umieszczona przez sprzedawcę w paczkomacie nie jest nadana.

EUREKA: 

ALLEGRO może będzie uznawał paczki za doręczone, w momencie umieszczenia ich przez kuriera w paczkomacie odbiorczym? Logika allegro na to by wskazywala

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@DrapexPL Miałem historię z zeszłego roku gdzie pracownik Allegro usiłował mnie przekonać że Nadanie i Odbiór to słowa tożsame ( system pokazywał tylko odbiór paczki - nie było nadania, dlatego Allegro wzięło do jakości datę odbioru jako datę nadania - bo to była jedyna data w systemie 🤣 - aha miałem potwierdzenie nadania ale odpowiedzieli że mają je w głebokim....)

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

zila_pl
#7 Wielbiciel#

Zacznijcie od przeczytania regulaminów. 

Godzina graniczna nadawanych przesyłek dotyczy tylo Paczkomatów oraz punktów POP. Sprzedawcy, którzy mają "podjazd" kuriera nie wpisują się w te ramy. Wręcz bądźcie pewni, że teraz kurier Inpost zwłaszcza z mniejszych miejscowości musi tak sobie ustawić trasę, aby stałe podjazdy odebrać przed punktami POP i Paczkomatami. Logicznym jest, że będzie wcześniej. 

Reasumując, godzina graniczna nie dotyczy osób, od których kurier odbiera paczki. 

oznacz moderatorów

Titanum2017
#10 Popularyzator#

Proponuję, żeby doręczenie paczki było liczone z chwilą otwarcia jej przez zamawiającego🤣

oznacz moderatorów