anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

EAN dla filmów z gazet

PanGrzegorzP
#9 Pomysłodawca#

Proszę o informację w jaki sposób mam wpisać numer EAN w przypadku sprzedaży płyt które były dołączone do gazet. Prawie żadne płyty w kartonowych kopertach takich numerów nie posiadają, wśród płyt w pudełkach DVD większość też ich nie posiada.

Proponuję żeby tak jak w przypadku książek używanych numer EAN dla płyt o parametrze - Rodzaj wydania : Wydanie z gazety - również nie był obowiązkowy.

To samo dotyczy płyt kompaktowych które były dołączane do gazet.

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@PanGrzegorzP 

EAN nie jest wymagany do wystawienia oferty w płytach kompaktowych. Jest parametrem wymaganym aby stworzyć produkt i powiązać go z ofertą - w celu spełnienia warunku 1% ofert powiązanych z produktem.Jeżeli płyty z gazetek nie mają kodu EAN - na chwilę obecną nie mamy rozwiązania, jak powiązać taką ofertę z produktem. Sugestia, aby uzależnić potrzebę posiadania EANu do stworzenia produktu od innego stanu to temat, który mamy na tapecie i go eksplorujemy :slightly_smiling_face:

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

PanGrzegorzP
#9 Pomysłodawca#

To jak mam rozumieć informację z 22 lipca na stronie aktualności Allegro :

"24 sierpnia w wybranych kategoriach parametr EAN stanie się obowiązkowy.

Oznacza to, że bez kodu EAN nie wznowisz oferty, nie wystawisz nowej, ani nie wprowadzisz zmian w trwającej ofercie.

Wprowadzimy obowiązkowość parametru EAN w wybranych kategoriach poniższych działów:

  • Kultura i rozrywka "

Czyli dotyczy to i płyt DVD z filmami i płyt CD z muzyką które były dołączane do gazet i kodu EAN nie posiadają.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie doczytałeś jest nowe o przedłużeniu tego czasu.

oznacz moderatorów

PanGrzegorzP
#9 Pomysłodawca#

Tak? A mogę dostać link do tej wiadomości ? Bo znalazłem tylko informacje z 12.08. :

Obowiązkowy parametr EAN

Obowiązek podawania w ofertach parametru EAN wejdzie w życie zgodnie z zapowiedzią, czyli 24 sierpnia. Oto lista kategorii, w których EAN będzie obowiązkowy.

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/obowiazkowy-parametr-isbn-zmieniamy-dotychczasowe-plany-0AGA2Xn...

 

oznacz moderatorów

dolina_ksiazki
#10 Popularyzator#

witam

mówisz że Ean bedzie nie obowiazkowy

według waszych zapowiedzi jednak będzie obowiazkowy

Obowiązkowy parametr EAN

Obowiązek podawania w ofertach parametru EAN wejdzie w życie zgodnie z zapowiedzią, czyli 24 sierpnia. Oto lista kategorii, w których EAN będzie obowiązkowy - kliknij w link, aby pobrać plik xlsx.

oznacz moderatorów

PanGrzegorzP
#9 Pomysłodawca#

No wlasnie, kopiuje z podanego linku :

Obowiązkowy parametr EAN

Obowiązek podawania w ofertach parametru EAN wejdzie w życie zgodnie z zapowiedzią, czyli 24 sierpnia. Oto lista kategorii, w których EAN będzie obowiązkowy - kliknij w link, aby pobrać plik xlsx.

Moze nie doczytales ze ja tu nie pytam o książki w ktorej to kategorii odlozono termin obowiazku wpisywania numeru ISBN  a o płyty DVD, VCD i CD w ktorej to kategorii wg zalaczonego przez Ciebie linku nalezy wpisywac numery EAN od 24.08.20.

Odłożono w czasie tylko i wyłącznie obowiązek podawania parametru ISBN dla książek.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli Allegro odroczyło tzn że sami tego nie wiedzą.(moim zdaniem)

oznacz moderatorów

dolina_ksiazki
#10 Popularyzator#

ok, ISBN to numer dla książek  a Ean do kod dla pozostałych produktach - kod kreskowy

Informacja o przełożeniu terminu wpisywania dotyczy ISBN czyli książek - reszta pozostaje bez zmian 

oznacz moderatorów

PanGrzegorzP
#9 Pomysłodawca#

Uprzejmie prosimy Moderatora o odpowiedź na podane przez nas informacje z linków. Czy EAN od 24.08.20 będzie obowiązkowy w działach Filmy - Płyty DVD - Płyty VCD oraz Muzyka - Płyty kompaktowe czy też nie będzie obowiązkowy.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Wczoraj zadałeś to samo pytanie

oznacz moderatorów

daniel_net_pl
#11 Animator#

@PanGrzegorzP

Wygeneruj sobie jakikolwiek EAN-8 i wszyscy będą szczęśliwi. 

Generator kodów kreskowych/ean-8/

oznacz moderatorów

PanGrzegorzP
#9 Pomysłodawca#

Jak zrozumiałem z podanej strony to jest generator kodów kreskowych gdy posiadasz numer EAN a nie generator numerów EAN. Czyli jesli znasz numer EAN ale nie masz a potrzebujesz mieć kod kreskowy do tego numeru to ta strona ci go wygeneruje.

Chyba ze ja się mylę?

oznacz moderatorów