anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

EN oraz ikona Smart

MAMY ROZWIĄZANIE!
cd-music
#9 Pomysłodawca#

Witam, przed momentem zaimportowałem dwa polecone z opcją smart i po wejściu w zaimportowany zbiór oraz wybranie jednej z przesyłek mam ikonę smart w kolorze czarnym a w drugiej przesyłce w kolorze pomarańczowo niebieskim. Zadzwoniłem na infolinię poczty i otrzymałem informację że za przesyłki w kolorze czarnym będzie rozliczać poczta natomiast te z pomarańczowo niebieskim logo smart rozliczy allegro. Dziwna sprawa bo obie kwalifikują się jako smart i powinno rozliczyć je allegro za darmo, natomiast z tego co przekazała mi Pani na infolinii za przesyłkę smart w kolorze czarnym zapłacę ja zgodnie z tym co mam w umowie z pocztą polską. Paranoja!!!! 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
ejczbi
#12 Orędownik#

Sprawdź daty. Może jedna przesyłka jest jeszcze z wczoraj i dlatego rozliczy ją Poczta?

oznacz moderatorów
cd-music
#9 Pomysłodawca#

Faktycznie dzięki za wskazówkę.

oznacz moderatorów
PawHaft
#12 Orędownik#

@cd-music zwróć uwagę też na:

Szczególną uwagę należy zwrócić przy obsłudze przesyłek „Przesyłka firmowa polecona”. Zgodnie z obowiązującymi zasadami świadczenia usługi, każda z przesyłek powinna posiadać dodatkowe oznaczenie „F eCommerce” oraz powinna zawierać:
• masę: w zakresie 0 – 1 000 g,
• obszar: Miejscowa / Zamiejscowa.

jest to fragment z dokumentu "INSTRUKCJA KORZYSTANIA Z ELEKTRONICZNEGO NADAWCY W RAMACH OBSŁUGI ZAMÓWIEŃ Z SERWISU ALLEGRO
MATERIAŁ DLA KLIENTÓW" który warto przeczytać, chociaż dla kogoś kto nadaje od dłuższego czasu przez EN to nic nowego oprócz tego zapisu nie ma.

 

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

gdzie ten napis ma być "F eCommerce" ? u mnie automatycznie wyskakuje "F allegro.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mikeza Chodzi o listy polecone bez przedrostka Allegro .

_____________
Kama
oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@Kaliope_Brzeg  u mnie wszystkie mają przedrostek allegro, chociaż wczoraj jak importowało to wyskakiwały też takie bez. Ogólnie to wszystko się rypało podczas importu.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
monikaol111
#7 Wielbiciel#

Też to zauważyłam, zamówienia od 29. maja są kolorowe. Wcześniejsze są na czarno. (wcześniej wszystkie były kolorowe). Czyli rozumiem, że te na czarno rozliczamy wg starych zasad czyli fv od PP, te na kolorowo wg nowych czyli rozliczamy się z allegro. Bajzel totalny.

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@monikaol111  tylko te kolorki widać na wydruku np. pocztex kurier lub odbiór z punktu. W przypadku allegro polecony, na wydrukowanej etykiecie jest tylko dodatek allegro, bez względu, czy to idzie w smarcie, czy bez ? jaki jest w takim razie sens tych nadruków ??

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów