anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
SklepHerba23
#8 Zapaleniec#

Witam, jeżeli kupujący chce fakturę i wystawię  paragon z nipem ( faktura uproszczona) do kwoty 450 zł to muszę kupującego o tym informować że jest to faktura uproszczona ? czy jednak muszę się spytać czy może być uproszczona ?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
LEW433
#21 Demiurg#

Lepiej zapytać, po co problemy!

oznacz moderatorów
pecela
#17 Koryfeusz#

Warto się spytać. Czasem są wyjątki od tej zasady z fakturą uproszczoną (np nie można jej wystawić na podmiot zagraniczny, czy działalność nierejestrowaną, ale mającą NIP). 

oznacz moderatorów
starlineofficial
#7 Wielbiciel#

Witam,

jeśli kupujący podał w zamówieniu dane do faktury z NIP a wartość koszyka nie przekracza 450 zł to można mu wystawić fakturę uproszczoną.

W ustawie o VAT nie ma żadnego warunku, że sprzedawca musi uzyskać zgodę nabywcy na wystawienie faktury uproszczonej, a faktura uproszczona to nie jest jakiś inny dokument, tylko faktura zawierająca uproszczenia wskazane w art. 106e ust 5 pkt 3.

oznacz moderatorów
gierland
#12 Orędownik#

Absolutnie nie musisz kupującego informować. Wystawiasz paragon z NIP i koniec.

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@SklepHerba23 , @gierland @starlineofficial , @pecela  nie jestem pewein czy handlując wysyłkowo w ogóle można wystawiać F uproszczone ( wiec takze paragony z NIP) . Kiedyś już grzebalem w przepisach ale przed chwila na szybko znalzłem coś takiego :

"

Kiedy nie można wystawić faktury uproszczonej?

Występują wyjątki, w których nie można wystawić faktury uproszczonej, nawet spełniając warunki kwotowe:

  • Podczas sprzedaży wysyłkowej z i na terytorium całego kraju.
  • Kiedy nabywcą produktu jest osoba fizyczna nieprowadząca działalności gospodarczej.
  • Podczas wewnątrzwspólnotowej dostawy towaru

 

Zródło: https://melpe.pl/faktura-uproszczona/

My w każdym razie dla własnego bezpieczeństwa zawsze wystawiamy pełne FV nawet na 20 zł. W ogóle nie stosujemy paragonów z NIP

Może troche wiecej pracy lecz wolimy zachowac sie bezpieczniej

Myśle że jak pogrzebiecie to pewnie znajdziecie odpowiedni przepis.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@_Likos_ potwierdzam też to przerabiałem i pytałem księgowej 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
MikroLITY
#13 Ambasador#

@SklepHerba23 

 

Przy sprzedaży wysyłkowej nie możesz wystawiać takich faktur:

 

Kiedy faktura uproszczona nie może być wystawiona?

Przewidziane są również wyjątki wymienione w art. 106e ust. 6 ustawy o VAT, w których faktura uproszczona nie może być wystawiona, co występuje przy następujących rodzajach transakcji:

sprzedaż wysyłkowa z terytorium kraju i na terytorium kraju,

Zobacz więcej: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-faktura-uproszczona-od-2013-roku

oznacz moderatorów