anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Faktury VAT z Poczty Polskiej

Eco-Life_UP
#8 Zapaleniec#

Dostaje faktury VAT od Poczty Polskiej mimo że to teraz Allegro pobiera opłaty za przesyłki. Przesyłki za pomocą Pocztex48 realizuje tylko przy użyciu konta powiązanego z Allegro. Czy taka sytuacja jest normalna?

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

mdrogeria
#21 Demiurg#

Eco-Life_UP zwroty , niestandarty i niewłaściwe uzupełnienie adresu email odbiorcy przesyłki . 

To są przyczyny .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Pewnie tak, ale jest cholernie zawiła 🙂 Podobno już mało kto to ogarnia.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

tylko dobry opiekun jest w stanie pomóc , powtarzam ,, DOBRY ,, 

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

Oj dzisiaj bedzie ruch na AG , Poczta Polska wysłała faktury 😂🤣😂🤣

_____________
Kama
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Z kim Wy wysyłając paczkę zawieracie umowy na dostarczenie towaru? Z pocztą, czy z Allegro? Z kim się rozliczacie?

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@xyz96  To jest taki twór , że i z pocztą i z allegro. Rozliczamy się również z pocztą i Allegro . Takie COMBO laughing

_____________
Kama
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg To nie jest możliwe. Wysyłając paczkę zawiera się umowę z przewoźnikiem. Jeśli paczka wraca lub wydarzy się cokolwiek innego, nie może automatycznie dojść do zmiany strony umowy 🙂

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@xyz96  Teoretycznie. Na Allegro to się dzieje bo to oni kasują za wysyłkę i powroty np listów poleconych z przedrostkiem Allegro mimo ze nie są przewoźnikiem .Z kolei za Allegro Pocztex Kurier 48 wysyłkę ogarnia Allegro a powrót przewoźnik . Jest super ! 😄

_____________
Kama
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg No właśnie są przewoźnikami! Przewoźnik to nie tylko ten, kto dysponuje samochodem do przewozu. Przewoźnikiem jest ten, kto w ramach umowy podejmuje się dostarczenia towaru jako podwykonawca sprzedawcy.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@xyz96  W regulaminie Allegro w załączniku 16 ( Artykuł 2 Warunki Świadczenia Usługi Dostawy) w punkcie 7 jest zapis :

Allegro.pl nie jest przewoźnikiem w rozumieniu ustawy Prawo Przewozowe (Dz.U. 2020 poz. 8,ze zm.) oraz ustawy Kodeks Cywilny (Dz.U. 2019 poz. 1145,ze zm.).

_____________
Kama
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg Wszystko sobie można wpisać w regulaminie. Jeśli zlecam dostarczenie towaru Allegro, to Allegro jest przewoźnikiem. Podobnie jest ze spedycją. Jeśli zlecam transport firmie spedycyjnej, to ona jest dla mnie stroną, nie kierowca z własną działalnością gospodarczą, którego spedycja przysłała po mój towar.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

xyz96 Tak to zawiłe . Umowa jest z Pocztą , a nawet mam dwie 1.allegro 2. poza allegro . Allegrowskie przesyłki doliczane są do rachunku z portalu , natomiast zwroty rozliczam bezpośrednio z Pocztą .

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@xyz96 generalnie powinno być tak, że odkąd są połączone umowy, za przesyłki Allegro Pocztex~~  rozliczamy się z Allegro tylko w przypadku przesyłek smart (naliczają 3,99zł za kuriera, za odbiór w punkcie nie ma opłat), a w przypadku przesyłki poza smart, rozliczamy się z pocztą. 

Za smart to Allegro rozlicza się z pocztą. Tylko do tego właśnie dochodzą zwroty, niestandardy. Poczta Polska nie podaje zestawienia z numerami przesyłek i opłatami za nie, więc z ostatniej faktury nawet nie potrafiłem doszukać się prawidłowej ilości przesyłek oraz kwoty. Taki super system.

Wysyłając przez brokera mam wszystko czarno na białym, numer listu, wszystkie szczegóły. A na te przesyłki Allegro to co? Muszę wchodzić na konto, rozliczenia z Allegro, szukać zamówienia pocztowe, szukać co ma smart, sprawdzać ręcznie wszystkie zamówienia, wchodzić w E-Nadawcę i wysłane zbiory i sprawdzać dopasowane listy... nawet po kilkugodzinnej inspekcji nic mi się nie zgadzało...

oznacz moderatorów

Eco-Life_UP
#8 Zapaleniec#

Umowę podpisuje z Pocztą ale rozliczać miało nas Allegro

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@xyz96 jak by dobry papuga nad tym usiadł to allegro by nie wiedziało gdzie ma siedzibę firmy 😄

Żeby nadawać allegro pocztę, muszę podpisać umowę z pocztą na przesyłki pocztex 48 i jak poprawnie wpiszę maila to kasuje mnie allegro za dostawę nie mam tej kwoty na FV z Poczty ale jak muszę reklamować paczkę to poczta żąda pełnomocnictwa allegro że mogę złożyć reklamację w ich imieniu, taki mały bajzel 😉 Jak źle wpiszę maila to mam to na Fv z poczty 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@kostas11 Na właśnie kilka dni temu Allegro otrzymało ode mnie pytanie w sprawie dostaw i darmowych zwrotów w ramach Smart, bo podobno te zwroty nie zawsze są darmowe - tak wynika z treści zakładki Zwroty niektórych ofert, a co innego wynika z regulaminu Smart. Najpierw odpisało mi tak, że zupełnie nie było wiadomo, o co chodzi, a po prośbie o wyjaśnienie przeproszono mnie za wprowadzenie w błąd, bo osoba odpisująca pomyliła dwie różne formy wysyłki, coś jej się tam wydawało i zakładka Zwroty niby określa także płatne zwroty dla osób bez Smart, choć są tam też podane nieliczne bezpłatne. W sumie dalej nie wiem, o co chodzi, ale przyznano mi 10 monet za samo zadanie pytania, w ramach dobrej współpracy 😄

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@xyz96 u mnie wszystko się zgadza z ze stroną https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/zwrot-z-allegro-smart/jak-zwrocic-przedmioty-kupione-w-ramac... jak kupisz w pakiecie smart to masz darmo jak zapłacisz za paczkę pocztową to masz płatny zwrot, tylko paczkomat ma darmowe bez względu czy płatny czy smart zakup 🙂

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@kostas11  To, że InPost ma darmowe zwroty bez Smart wiadomo od kilku lat, ale kupując w Smart na przykład Allegro Pocztex Kurier 48 w zakładce Zwroty masz napisane - zwrot na własny koszt, a w regulaminie Smart - bezpłatny zwrot. Ktoś tu ostatnio pisał, że takie zwroty już nie są darmowe, dlatego chcę to wyjaśnić.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@xyz96 specjalnie dodałem zdjęcie jest dopisek że za darmo z pakietem smart 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów