anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Gdzie zmienić datę podjazdu kuriera w nowym systemie?

primed1
#9 Pomysłodawca#

Witam serdecznie,

u mnie nic nie działa !!! Od wczoraj nie można zamówić podjazdu kuriera. Dramat jakiś. Mam przygotowane nadanie "bez podjazdu kuriera". Chcę zamówić podjazd. K...... Gdzie? 

Nie dla jednej przesyłki - dla kilku.

Nie możemy klikać podjazdu dla każdej nadawanej paczki, bo kurierzy zwariują. 

Gdzie mam zamówić podjazd kuriera DPD dla kilku paczek? Nawet dla jednej nie mogę. Bo jak próbuję cokolwiek zrobić generuje się za każdym razem nowa etykieta z nowym numerem.

 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@primed1 W tym momencie jest tylko możliwość zamawiania podjazdu per paczka z poziomu Szczegółów zamówienia lub zbiorczo (jeśli nadajesz wiele zamówień jednocześnie (zaznaczając max. 20 zamówień na liście Zamówień i klikając "NADAJ WIELE"). Wówczas nadasz paczek jednocześnie i w ostatnim kroku możesz zamówić dla nich zbiorczy podjazd.

Natomiast aktualnie pracujemy nad udostępnieniem osobnej Listy nadanych przesyłek, na której będą możliwe operacje zbiorcze: zamawianie podjazdów, drukowanie etykiet i protokołów oraz anulowanie przesyłek (max. 100). 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@primed1 Nie widzisz opcji wyboru terminu i miejsca, w którym przekażesz paczki? Podaj mi proszę numer tego zamówienia. Zgłoszę to. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

primed1
#9 Pomysłodawca#

a to rozumiem, wiem, że mogę w tej chwili zaznaczyć np. 10 zamówień i hurtowo je nadać. Ale tylko w momencie tworzenia tych przesyłek. Później już nie wiem, gdzie nanieść zmiany. 

Etykiety przygotowuję wieczorem. Np. 10 etykiet - bez podjazdu kuriera. Rano pakuję produkty i chcę dla tych przesyłek zamówić podjazd DPD. No i gdzie mam to zrobić?

Nie chcę zamawiać wieczorem podjazdu na następny dzień, bo często jest tak, że kurier podjeżdża zaraz po otwarciu biura, a paczki niezapakowane. Chcę zamówić podjazd po zapakowaniu paczek. Gdzie to zrobić?

Dziś kurier grzecznościowo podjechał po paczki - bez zlecenia. Mówi, że wszyscy, których obsługuje są wściekli i mają same problemy. Nikomu z nich nie udało się dziś zrobić zlecenia.

Nr zamówienia? Np. DPD 1000418441442U

oznacz moderatorów

primed1
#9 Pomysłodawca#

Napisałam odp., którą właśnie mi "zjadło" 😞

Ja rozumiem, o czym Pani mówi. Wiem, jak jednocześnie nadać np. 10 przesyłek. Ale można je nadać, a potem żadnych zmian nie można wprowadzić. Nigdzie nie można znaleźć tych przesyłek, żeby zlecić podjazd. Można tylko klikać pojedynczo. 

Ja przygotowuję etykiety wieczorem. Klikam - bez podjazdu kuriera, bo nie wiem, o której rano się wyrobię z pakowaniem. Nie zlecę podjazdu wieczorem na kolejny dzień, bo kurier podjedzie mi jeszcze przed otwarciem biura.

Wieczorem przygotowuję etykiety, rano pakuję produkty. Chcę zamówić dla tych już przygotowanych etykiet podjazd kuriera. Gdzie?

Gdy próbuję cokolwiek zrobić - nadaje mi nowe numery paczek. 

Dziś kurier podjechał do nas grzecznościowo. Mówi, że ludzie, których obsługuje nie mogą nadać paczek. Jeszcze dziś nie odebrał żadnego zlecenia all, bo ludzie nie mogą zrobić zlecenia. Nam na szczęście odebrał "po znajomości". Współczuję tym, którzy mają do nadania 100 paczek. 

np. nr taki: dpd 1000418441442U

 

 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@primed1 Rozumiem, że wieczorem wybierasz opcję [Zapisz na później], aby nadać przesyłkę rano. Do takiej paczki wrócisz z poziomu zakładki Zamówienia

Zapisanie formularza na później powoduje, że po jego ponownym otwarciu podstawiane są zapisane już wcześniej dane - czyli wagę, wymiary, itp. Natomiast przesyłka nie jest jeszcze zamówiona, trzeba przejść do podsumowania i dopiero ją zamówić (z podjazdem kuriera, lub nie).

Dlatego takie zamówienia zapisane na później są traktowane jak całkiem nowe. Sytuacja, o której piszesz, to sytuacja, w której nadałeś już przesyłkę (masz już etykietę), ale nie zamówiłeś jeszcze dla niej podjazdu. Jeśli chcesz tylko domówić podjazd do zamówionej już przesyłki, powinieneś ją odnaleźć, wejść w Szczegóły i kliknąć "Zamów podjazd".

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

primed1
#9 Pomysłodawca#

Właśnie zrobiłam próbę. Masakra jakaś. Po co Wy to robicie?

Zrobiłam "zapisz na później". Co mi to dało? Nic. Zapisały się tylko dane kupującego, które i tak mam. Żeby przygotować etykietę i tak muszę kliknąć "Zapisz przesyłki". Dopiero wówczas wygeneruję etykietę. I tu już muszę zdecydować o podjeździe kuriera. A nie chcę. 

Nie macie pojęcia, jak funkcjonują sprzedający. 

W moim przypadku jest tak (wiele osób ma tak samo), że drukujemy etykiety, na ich odwrocie wypisujemy zamówione produkty, potem biegamy po magazynie, żeby skompletować zamówienia. 

Teraz to nierealne.

Lepsze jest gorsze od dobrego. Było super. Paczki nadawało się w kilka minut hurtowo. Od wczoraj mam tylko zmartwienia. Wczoraj nie podjechał kurier, bo nie przeszło zlecenie. A kupującym tłumaczymy się my, a nie All.

Przenoszę się na Apaczkę.

oznacz moderatorów

CosplayCraft
#8 Zapaleniec#

Również mam problem z utworzeniem podjazdu dla DPD. Podana metoda jest bez sensu, po wybraniu spakowanych zamówień i kliknięciu "Nadaj wiele" muszę klikać i zapisywać już utworzone przesyłki.... nie widzę możliwości zaznaczenia przesyłek i utworzenia podjazdu na raz. 

Jeśli nie ma możliwości prostego zaznaczenia przesyłek i zamówienia podjazdu jak było to w przypadku Wysyłam Allegro to nie rozumiem po co wypuszczać niekompletne narzędzie. 

 

oznacz moderatorów

primed1
#9 Pomysłodawca#

Hahaha !!! Moja siostrzenica dziś wystukała 21 razy podjazd kuriera. Chłopak w szoku 😞 siostrzenica też

oznacz moderatorów