anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

>>> DATA SPRZEDAŻY A DATA ZAKUPU TOWARU W MODELU DROPSHIPPING <<< Proszę o pomoc.

kraina1000Marzen
#7 Wielbiciel#

Witam, proszę o pomoc w wyjaśnieniu tej kwestii.

Mam towar wystawiony swój jak również z polskich hurtowni (model dropshipping)

1. Czy data sprzedaży na Fv odemnie ma być z datą przyjęcia środków na konto?? 

2. Czy to nie jest jakiś problem że datę sprzedazy na (FV/ewidencja bezrachunkwa) mam wcześniejszą niż zakup towarów.???  W KPIR to widać odrazu.

Zdarza się tak że klient "kupuje na allegro np dzis" a ja jutro dopiero zamawiam towar, a fakturę zakupową otrzymują np 5 dni później. Oczywiscie hurtownia datę na fv wskazują dopiero jak zrealizują usługę więc jest róznica kilkudniowa między moją FV sprzedaży dla klienta a datą zakupu od hurtowni.

O ile standardowo pierwszy zakup towaru i później odsprzedaż jest oczywista to czy w dropie taka kolejność jest prawidłowa??

Wyraźnie to widac pod koniec miesiąca, ludzie kupują 31 dnia miesiąca a zamówienie leci 1 dnia miesiaca. Przychód jest 31 a zakup towarów na fv 1, 2 lub nawet 3 dnia w zależności czy hurtownia wystawi jednym cągiem np FV zbiorczą.

Pytam dlatego bo obowiązek podatkowy występuje w dniu wpłynięcia środków. 

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.

 

 

 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

kraina1000Marzen
#7 Wielbiciel#

Czy ktoś pomoże mi to rozjaśnić? Pozdro

 

oznacz moderatorów

kraina1000Marzen
#7 Wielbiciel#

.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kraina1000Marzen masz umowe dropshipingowe z hurtownikami ?

odp.

1 tak  ...czym się martwisz , w poprawnie sformuowanej umowie wszystko pisze .

2. nie ...masz problem .

oznacz moderatorów

kraina1000Marzen
#7 Wielbiciel#

Mam konta w dwóch hurtowniach. Jedyną formą "umowy to akceptacja regulaminu."  Hurtownie wystawiają mi faktury za zakupy jak w każdej innej z tą różnicą że wysyłąją to na adres klienta podany przeze mnie. Dla hurtowni rozliczenie jest proste kupuje , oni wystawiają później fakturę i tyle.

Bardziej mnie zastanawia sprawa u mnie, że ktoś wpłaca mi na allegro (data sprzedaży) a ja w drugiej kolejności zakupuje ten towar u dostawcy. I czy przychód wykazuje dobrze z dniem wpływu środków za towar, np podając date sprzedaży na FV w dniu wpłaty przez klienta. Bardziej mi sie tu rozchodzi o kolejność zdarzeń w KPIR. Czy poprostu to jest prawidłowe?.

Bo gdy mam towar już na miejscu no to wszystko jest zgodnie z kolejnością w ewidencjach.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kraina1000Marzen czyli we wspomnianym przez Ciebie regulaminie z pewnością opisany jest model rozliczenia , chyba masz jakiekolwiek potwierdzenie przystąpienia do współpracy z hurtownikiem  ? 

oznacz moderatorów

kraina1000Marzen
#7 Wielbiciel#

Tak mam wszystko, model rozliczenia nie różni niczym się od każdego innego hurtownika czy sklepu, idę kupuje dostaje FV, czy oni wyślą do mojego klienta jak im dam adres czy wyślą mi do domu nie ma dla nich żadnego znaczenia. Równie dobrze mogę kupić towar do siebie jak u każdego hurtownika. Hurtowni nie obchodzi jak ja się rozliczam z US 😉 Bo co ich to interesuje. W moim pytaniu nie jest istotna sama hurtownia, bo ja jestem samodzielnym sprzedawcą przed swoim klientem, a hurtownia mnie normalnie zopatruje tylko mam możliwośc taką zeby się nie towarować pod sufit i mogę zlećic wysyłkę prosto z hurtowni na adres mojego klienta. Jak klient u mnie na allegro kupi towar, to jak mam to u siebie to od siebie wysyłam, a jak nie mam a doszło do sprzedaży na allegro to (zamawiam/ kupuje towar) w hurtowni, i mój kurier tylko tam podjeżdza po towar zabiera i jedzie do mojego klienta, wszystko na mojej etykiecie tak jakby to z mojego domu jechało. Równie dobrze mogę sam tam pojechać i to zabrać oraz osobno wysłać. Kwestia rozliczeń między mną a hurtownią jest prosta jak zapałka, jak w każdym sklepie i to co jest między mną a moim klientem nie jest ich sprawą.

Sprawę którą poruszam tyczy się kolejności (tylko moich) zdarzeń gospodarczych, tzn czy jeżeli ktoś u mnie kupi na allegro nie wiem 5 grudnia a kupie 6 grudnia towar w hurtowni i wyślę kuriera po ten towar a on zawiezie do klienta , to czy prawidłowym będzie wskazaniem u mnie (przychodu/sprzedaży) na Fv dla mojego klienta 5 grudzień, a np wykazanie w KPIR zakupu towaru na 6 lub 7 grudzien w zaleznosci kiedy mi za zakup towaru wyślą fakturę z hurtowni żebym mógł wklepać to do KPIR i tylko tyle. 

Drop który robie nie jest formą pośrednictwa, tylko samodzielnie kupuje towar z opcją że może mój kurier podjechac i zabrać do klienta towar. Daje mi to możliwość, wystawiania towaru z pliku XML który mam od hurtowni z pełnymi stanami magazynowymi, i jak ktoś kupi na allegro to w drugiej kolejnosci kupuje u nich ten towar a oni szykują juz dla kuriera.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@mdrogeria podaje Ci poprawną interpretację,

generalnie nie ma czegoś takiego na allegro jak dropshoping

bo dropshoping to usługi, a nie sprzedaż towarów

 

 

oznacz moderatorów