anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ile może wynosić stawka prowizji w jednej kategorii?

BenioJ
#8 Zapaleniec#

Zwróćcie państwo uwagę na prowizję jaką Allegro pobiera - kilkukrotnie sprawdziłem wynosi ona od 9% do 20% w tej samej kategorii. Wg Regulaminu 9% !!

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

dawal50
#14 Krzewiciel#

ale konkretniej może co?

oznacz moderatorów

BenioJ
#8 Zapaleniec#

Przykład: Sprzedany znaczek za 2 zł prowizja 40 gr

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@BenioJ dochodzi prowizja od kosztów wysyłki 😞  więc przy niskich cenach produktów prowizja może nawet przekroczyć 20 % 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

@kostas11 nawet 80% jak sprzedaję przedmiot za 2,5 to biorą 2zł z tym że przesyłka za darmo

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@BenioJ  9% prowizji, ale nie mniej niż 0,25gr

Czyli sprzedałeś znaczek za 2zł- to prowizji jest 0,25 + koszt wysyłki = 40gr

Swoją drogą jaki koszt przesyłki masz?

oznacz moderatorów

BenioJ
#8 Zapaleniec#

A z jakiej to okazji prowizja od wysyłki.? Znaczek sprzedany za 5 zł prowizja 45 gr i jakoś dodatkowych naliczeń nie ma. Często klienci płacą bezpośrednio na konto - ale to Allegru nie przeszkadza aby mi tą nielegalną prowizję i tak naliczyć. Monopolistyczne Dziadostwo.!

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@BenioJ "A z jakiej to okazji prowizja od wysyłki.?" - z takiej, że allegro ją sobie wprowadziło jakoś 1 czerwca. Dzień dobry😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

BenioJ
#8 Zapaleniec#

O 1 czerwca wiem ([edycja] w biały dzień) tylko nadal nie wiem dlaczego prowizja  jest różna. Wysłałem do nich kilka przykładów aby wyjaśnili.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@BenioJ bo zależy od kategorii w kolekcjach są od 20 stycznia 9% 12% i 15% była podwyżka 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

BenioJ
#8 Zapaleniec#

W samym dziale Filatelistyka jest tych podkategorii kilkadziesiąt z różnymi prowizjami.! I jak przeciętny Kowalski ma się połapać w której ile jest ?. W Allegro porobiło się jak w tej przysłowiowej księgowości.  Księgowość to działy i wydziały, żeby [edycja] nie wiedziały gdzie ich pieniądze się podziały.!!   Nadal nie przeczytałem odpowiedzi z jakiej to okazji Allegro pobiera nielegalną prowizję od kosztów wysyłki - szczególnie jeśli kupujący wpłaca bezpośrednio na moje konto.! Ciekawi mnie co na Urzędy Skarbowy i Ochrony Konsumentów !

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@BenioJ "I jak przeciętny Kowalski ma się połapać w której ile jest ?" - otóż np. tak https://allegro.pl/kalkulator-oplat/dla-sprzedajacych

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów