anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Import zamówień z allegro do EN

Chose86
#7 Wielbiciel#

Kochani,

 

po zamknięciu przez allegro zakładki Transakcje, mam problem żeby z importować zamówienia z Allegro do Elektronicznego Nadawcy Poczty.

Wcześniej, było to proste. Przesyłki przeznaczone do wysyłki pocztą, przenosiliśmy do odpowiedniego katalogu a ten katalog był eksportowany do pliku XML. Potem ten plik był wgrywany w EN i od razu były gotowe przesyłki, tylko te o które nam chodzi.

Jak teraz można sprawnie przygotować przesyłki w EN?

sposób podawany przez allegro tj:

Z zakładki ZAMÓWIENIA ->Eksportuj dane---> Eksportuj przesyłki do e-nadawca.

 

nie działa.

jak wy to robicie?

pozdrawiam

 

Adrianna

 

 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Chose86  W EN w zakładce  Lista Kont Allegro podpięłaś swoje konto ?

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Chose86
#7 Wielbiciel#

tak, mam podpięte konto w EN.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Chose86 Klikasz w EN Przesyłki, Import i Z zamówień pobranych .... i powinno zasysać

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Chose86
#7 Wielbiciel#

Tak własnie robię, zamówienia się importują ale wszystkie... nawet te sprzed 6 miesiecy, a potem trzeba wybierac spośród kilkuset zamowien wlasnie te, ktore potrzebuje... nie da się wczesniej wlaczyć filtrów, ssie wszystko i zajmuje to sporo czasu zanim zessie.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Chose86  Kurczę. Ale za każdym razem jak importujesz pobierają się te starocie? U mnie zawsze tylko te nowe się ściągają i mam porządek . Pewnie coś w ustawieniach, tylko pytanie co 🙂  Ja już od tak dawna to robię że zdążyłam zapomnieć co ustawiałam 😊

_____________
Kama
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Kaliope_Brzeg aż się odezwę , nie pisz takich rzeczy mo mam głupie skojrzenia

oznacz moderatorów

dlook
#8 Zapaleniec#

Czy rozwiązałaś już problem? Mam dziś tak samo jak Ty.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Chose86  Zobacz w ustawieniach EN co masz zaptaszkowane.

Sposób sortowania wyników wyszukiwania Allegro- zaznacz że data transakcji i zaptaszkuj rosnąco.

 

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

dlook
#8 Zapaleniec#

Mi się dziś w ogóle nie chcą importować. Kręci, kręci, pobiera 100,200, 300 itd zdarzeń i później się pojawiają stare albo wcale

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@dlook  Może jakaś awaria. Rano pobrałam bez problemu, teraz zaglądałam to wszystko jakby przymulone.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

dlook
#8 Zapaleniec#

Już problem rozwiązany. Gdyby komuś było potrzebne - zadzwoniłem na infolinię poczty, wyzerowali mi licznik i wszystko gra. Ale u mnie było o tyle uciążliwe, że dopiero za drugim razem zerowanie licznika pomogło. Pierwsze nic nie dało.

oznacz moderatorów