anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ingerencja Allegro w negatywne komentarze i Jakość sprzedaży

Speeedcuber
#9 Pomysłodawca#

Chyba po prostu trochę się wyżalę z bezsilności, do czego jest zdolne Allegro...
Kilka miesięcy temu otrzymałem negatywa, w którym ktoś zrzucił na mnie swoje niedopatrzenie, przez co straciłem tytuł Super Sprzedawcy. Oczywiście Allegro nie może ingerować w opinię, ponieważ nie narusza ona regulaminu. Po kilku miesiącach i ponad 100 pozytywnych komentarzach znów przytrafił mi się 1 negatyw (dostałem po 3 gwiazdki za każdą z trzech kategorii) i znów utraciłem tytuł Super Sprzedawcy. Dodatkowo straciłem 300 punktów na 1000 w jakości sprzedaży i (ze średnią oceną 4,94!) mam -45/100 punktów. Swoją drogą przydałoby się jakieś podstawowe wykształcenie matematyczne, żeby nie tworzyć takich kwiatków jak przyznawanie ujemnych punktów na maksymalne 100.... i to za 1 negatywa. Czy Allegro "trochę" nie przesadza z karaniem sprzedawcy za negatywne komentarze? Jeden negatyw, i to oceniony na 3 gwiazdki, sprawia, że spadam z 3% najlepszych do 30% najlepszych, tracę tytuł Super Sprzedawcy i otrzymuję kupę ujemnych punktów. Pomijając fakt, że zazwyczaj kupujący po prostu nie czyta opisu aukcji i później ma pretensje do sprzedającego.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

mwmonety
#21 Demiurg#

Możesz w takim przypadku napisać do klienta prośbę o anulowanie takiego komentarza i jeśli się z nim dogadasz to on go usunie (może napisać nowy z innymi ocenami) a tobie statystyki mogą wrócić do poprzedniego stanu co ułatwi ci powrót SS.

oznacz moderatorów

Speeedcuber
#9 Pomysłodawca#

W jednym z tych przypadków zadzwoniłem do kupującego i od razu tego pożałowałem. Dowiedziałem się, że jestem oszustem i, uwaga, "zhakowałem system Allegro i na pewno zmieniłem opis produktu po zakupie"... Na prośbę o usunięcie komentarza w obydwu przypadkach kupujący nie zareagowali, chociaż proponowałem rozwiązać te sytuację w przyjaznej atmosferze idąc im na rękę. Jestem chyba ostatnią osobą, która szuka problemów i robi innym na złość. Niestety czasem bez wzajemności 😕

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Kontakt z klientem najlepiej w formie pisanej przez allegro aby uniknąć takich pyskówek i mieć dobrą kartę przetargową w rozstrzygnięciu dyskusji.

oznacz moderatorów

Speeedcuber
#9 Pomysłodawca#

W przypadku, w którym w negatywie Pani zarzuciła mi, że wymiary są niewłaściwe, napisałem co Allegro. Dowiedziałem się, że Allegro nie może ingerować w decyzję kupującego i kupujący może napisać dowolną opinię o produkcie (nawet zmyślić niewłaściwe wymiary), bo nie narusza to regulaminu Allegro. Sprzedający jest zawsze na straconej pozycji 🙂

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Speeedcuber Łaska państwa(tu kupujących) na pstrym koniu jeździ.😂

oznacz moderatorów