anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Inny sprzedawca podszywa się pod moją firmę.

torspo
#9 Pomysłodawca#

Dzień Dobry

Gdzie ma udać się z problemem?

Raportowanie od 2 tygodni nic nie dało.

Jako że sam produkuje swoje wyroby znam dokładnie swój asortyment.

To nie jest mój produkt, TORSPO - Ostaszewski

https://allegro.pl/oferta/naczynie-otwarte-stal-nierdzewna-15l-z-zaworem-052-6944312411

I nie powinien być firmowany moją marką.
Pozdrawiam 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

serwis-texas
#21 Demiurg#

@torspo 

No jeżeli od dwóch tygodni zgłaszasz to Allegro to ja nie widzę innej drogi.

Wymyślili ten katalog produktów ale jak widać odpowiedzialności brać za nie go chcą.

oznacz moderatorów

MiMary
Moderatorka
Moderatorka

Cześć @torspo. Oprócz zgłoszenia naruszeń w ofercie, możesz przesłać zgłoszenie do WOP (Współpraca w ochronie praw). Przygotuj niezbędne dokumenty: pełnomocnictwa, dokumentację potwierdzającą fakt posiadania praw wyłącznych. Zgromadzoną dokumentację razem z informacją o loginie zarejestrowanego w serwisie konta prześlij na adres: program.wop@allegro.pl. Czekaj na dalsze informacje od naszego zespołu.

   Marysia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

To zasługa regulaminu waszego katalogu i zezwalania na to by można było bezkarnie korzystać z pracy innych wystawiając swoje podobne produkty.  Katalog okazuje się porażką z którą trudno się pogodzić .

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

prawnik

słowo klucz

czyn nieuczciwej konkurencji

 

oznacz moderatorów

torspo
#9 Pomysłodawca#

Czyli ja jako producent 

Zmuszony do nadawania swoim produktom indywidualnego kodu EAN (GTIN).

Mam udowadniać że ktoś zaczyna handlować jakimś śmieciem i wykorzystuje moją markę i moje opinie o produkcie i że nie ma do tego PRAWA???!!!

Proszę odpiąć wskazany produkt od mojej marki i tyle w temacie.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@torspo  a dlaczego nie napiszesz bezpośrednio do tamtego sprzedawcy ? Jeśłi masz prawa to myśle że bezpośredni kontakt byłby najkuteczniejszy. No chyba że to ktos z dalekiego wschodu .....

oznacz moderatorów

torspo
#9 Pomysłodawca#

A dlaczego Allegro skoro ma duże wymagania co do sprzedających, kroi ich z prowizji momentami 20% nie może tego zrobić? 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@torspo  cóż podpowiedziałem Ci prosty sposob. Albo chcesz załatwic  sprawe alebo czepiać sie niedociągnięć Allegro

oznacz moderatorów

mm-computers
#11 Animator#

napisz do Sprzedawcy z prośbą o zmianę przedmiotu z katalogu. Wyznacz termin i napisz, że brak spełnienia wymogu będzie skutkowało podjęciem kroków prawnych.

Jeśli nie zmieni - napisz do Allegro, załącz dokumenty uwierzytelniające Ciebie jako producenta, zadziałają. Allegro również musi mieć pewność, że jestem tym, za kogo się podajesz i że masz prawa do danego znaku / produktu.

oznacz moderatorów