anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

InPost nie odebrał paczek, a Allegro nie chce wykluczyć zamówień z jakości sprzedaży

ldn_a
#7 Wielbiciel#

Witam
Ciekaw jestem czy mieliście kiedyś sytuację taką jak ja.
3 października przygotowałem paczki, zamówiłem podjazd kuriera InPost - oczywiście wszystko przed godziną graniczną.
Niestety kuriera się nie doczekałem, ale jak sprawdziłem w managerze paczek InPost podjazd został zrealizowany, na infolinii przyjęli zgłoszenie i obiecali przysłać kuriera - przyjechał 4 października.
Kolejnego dnia okazało się że 3 października jeden kurier InPost zostawił pod drzwiami dwie paczki adresowane do mnie. Zostawił i pojechał nikogo nie informując że coś zostawia. Za chwilę przyjechał drugi kurier InPost zabrał te dwie paczki, nie zadzwonił, nie zapukał - po prostu zabrał i cichaczem odjechał, oznaczył podjazd jako zrealizowany, a ja zostałem z nie wysłanymi paczkami.
Od piątku walczę z InPostem i Allegro, które nie chce wykluczyć z jakości sprzedaży paczek które nie zostały odebrane przez kuriera. Jak dotąd nie potrafią podać gdzie był mój błąd i dlaczego zostałem ukarany za niekompetencje kurierów InPost, ale jakość sprzedaży mam ciągle obniżoną, nie wspominając o zwrocie z powodu "nie dotarł na czas".
Czy miał ktoś podobną sytuację i udało mu się wyjść z tego bez obniżonej jakości przez Allegro?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

Halfrunt
#19 Nestor#

Ale cyrki, ale jaja 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@ldn_a straciłeś przesyłki adresowane do siebie?

oznacz moderatorów

ldn_a
#7 Wielbiciel#

Nie, po mojej trzykrotnej interwencji kolejnego dnia oddali.
A jakie było moje zdziwienie kiedy 4 października rano status przesyłek zmienił się na "doręczone" a u mnie ich nie było, u nadawcy też ich nie było.

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#17 Koryfeusz#

@ldn_a nie no to akurat normalne, statusy przesyłek w InPost można mieć losowe 😉 
Nawet posiadam odpowiedź na reklamację z InPost gdzie ktoś stwierdza, że status "Dostarczono" oznacza "rozliczenie" przesyłki przez kuriera a ich doręczenie może nastąpić kiedyś tam jak się kurierowi zechce 🤣

oznacz moderatorów

ldn_a
#7 Wielbiciel#

Bardzo to profesjonalne jak widać. W moim przypadku jedna paczka otrzymała status doręczono trzy razy i dopiero za trzecim razem ją zobaczyłem. Z tego dwa doręczenia w jednym dniu.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ldn_a problematyczny zbieg okoliczności 😄 

Kurier doręcza pod drzwi paczki do Ciebie, inny podjeżdża pod odbiór i myśli że wystawiłeś mu je na zewnątrz, więc je podejmuje i odhacza zlecenie odbioru 😄 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ldn_a
#7 Wielbiciel#

Może to i śmieszne, ale mnie allegro traktuje jak oszusta, po kilkunastu emailach -  krótko mówiąc każe sp....alać i nie zawracać du..., bo inpost paczki odebrał.
Dla obsługi allegro oraz inpostu jak widać nie ma znaczenia co zabiera kurier przyjeżdżający po odbiór paczek.
Ciekawe czy jak by tam leżało jabłko to też by wziął i odhaczył podjazd za zaliczony.
Pewnie tak, bo co to za różnica to czy to, ważne ze był i coś zabrał.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@ldn_a system wysyłek na allegro jest tak zrobiony, że sprzedawca zawsze dostaje po dupie

i jest traktowany jak oszust, w pełni się zgadzam

 

oznacz moderatorów