anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak długo trwa odwieszenie konta Allegro

novopo
#8 Zapaleniec#

Witam serdecznie, dziś po raz pierwszy z powodu za dużego obrotu na koncie, Allegro zawiesiło mi konto, co za tym idzie wypłatę wszelkich środków. Towar oczywiście został wysłany z hurtowni, a ja w stresie czekam i nie wiem co się dalej wydarzy. Wszystkie wymagane dokumenty zostały już wysłane, i stąd moje pytanie ile czasu trwa odwieszenie konta ?

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

komis-bell
#21 Demiurg#

Tego nie wie nikt. Jedynie rozmowa z działem bezpieczeństwa może dać odpowiedź.
Poczytaj wątki na forum - generalnie odblokowanie konta to droga przez mękę i nie zawsze się udaje 😞

oznacz moderatorów

novopo
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za odpowiedź, a jak mogę skontaktować się z działem bezpieczeństwa ? Pierwsza wiadomość została wysłana z formularza kontaktowego.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Najlepiej będzie poczekać na odpowiedź i konsekwentnie prowadzić ją dalej nie rozbijając na kilka zgłoszeń. Niczego to nie przyśpieszy.

oznacz moderatorów

novopo
#8 Zapaleniec#

Dalej sprawa nie jest wyjaśniona, nikt na infolinii nie jest w stanie mi pomóc, bo zajmuje się tym dział bezpieczeństwa a tam nie ma żadnego kontaktu oprócz mailowego. Jest to moja pierwsza styczność z handlem na tym portalu i zastanawiam się czy nie ostatnia. Wszystkie przesyłki nawet z wczorajszego dnia zostały wysłane do klientów, więc jakim prawem ktoś przetrzymuje moje środki na 20 pare tys. zł i uniemożliwia mi opłacenie zamówień w hurtowni u której się zaopatrujemy. Przecież to jest niesłychane oszustwo. Tyle stresu i nerwów które przeżywamy od wczoraj to chyba nigdy nie doświadczyliśmy. Czy ktoś z moderatorów może mi pomóc ?

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@novopo Dział bezpieczeństwa allegro to takie państwo w państwie i tu na forum nikt Ci niestety nie pomoże 😕

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@novopo Tylko tu odblokują, ale jak nie spełnisz warunków zawieszenia to nie odblokują;https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=8b463d9b-b539-4537-a631-a4b68c62582e

oznacz moderatorów

novopo
#8 Zapaleniec#

Wczoraj już zostało wysłane tam zgłoszenie + wszystkie dokumenty których wymagali. Swoją drogą nie rozumiem w pełni powodu blokady, na mailu nie otrzymałem odpowiedzi na to pytanie do teraz. A powód to:
"Zawiesiliśmy Twoje konto ze względów bezpieczeństwa. Musimy się upewnić, że korzysta z niego uprawniona osoba i ma ona możliwość dokończenia transakcji."

Czy możliwym jest że powodem był za duży obrót pieniędzy na świeżym koncie i świeżej firmie ?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@novopo Tak robią jak jesteś nowy i uważają ze możesz nie wysłać towaru.🤗

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@novopo Najprawdopodobniej właśnie to było przyczyną.
Kolejną sprawą mogą być komentarze - na allegro jakikolwiek komentarz do wystawionej oceny to obecnie odstępstwo od normy.
Komentarze z treścią, na nowym koncie, dotyczące tego samego towaru mogą być podejrzane i traktowane jako "kupione". Nie twierdzę oczywiście, że tak było ale może to tak wyglądać.

oznacz moderatorów

novopo
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za odpowiedzi, faktycznie te pierwsze zamówienia i komentarze mogą wzbudzać podejrzenia, ale także nie można wykluczyć że takie coś miało miejsce, bo w tym wypadku niestety miało. A dostawa do tego była transportem własnym... W każdym razie to dalej nie powinien być powód do tego żeby zamrażać komuś pieniądze którymi musi zapłacić za zakupiony towar, tego nie jestem w stanie zrozumieć.

oznacz moderatorów

novopo
#8 Zapaleniec#

3 dzień, konto dalej zablokowane, 0 jakiejkolwiek informacji w tej sprawie. Całe szczęście udało się odzyskać zamrożone pieniądze za wysłane produkty. Tym nie mniej teraz już wiem że to był największy błąd zaczynać sprzedaż w internecie od Allegro. Na pewno dowie się o tej sprawie o wiele więcej osób, bo najwidoczniej tworzyłem za dużą konkurencję dla samego Allegro i w szczycie sezonu na opony samochodowe postanowili wykluczyć mnie ze sprzedaży, do tego przetrzymując konkretną sumę pieniędzy przez 2 dni na swoim koncie. Pierwszy i ostatni raz, tylko swój sklep i jego promocja. Dziękuję wszystkim za wszelkie informacje i żegnam.

oznacz moderatorów

novopo
#8 Zapaleniec#

Wracam żeby przestrzec potencjalnych nowych sprzedających przed Allegro. Po ponad tygodniu blokady konta, pracownik allegro poprosił o SELFIE z dowodem osobistym. Zdjęcie zostało przesłane na whatsapie żeby pobrać je na komputerze i wysłać. Po chwili otrzymuję informację że zdjęcie musi być oryginalnych rozmiarów (whatsap kompresuje fotografie) i muszę wysłać zdjęcie jeszcze raz. Ponownie zdjęcie zostało wykonane i wysłane bezpośrednio z telefonu na maila do Allegro. Po jakiejś godzinie otrzymujemy wiadomość:

Przykro mi, ale weryfikacja nie przebiegła pomyślnie. Odwieszenie konta wiązałoby się ze zbyt dużym ryzykiem dla bezpieczeństwa przyszłych transakcji. Na podstawie art. 2.12 Regulaminu Allegro konto pozostanie zawieszone na czas nieokreślony. W oparciu o art. 8.7 Regulaminu Allegro nie wyrażamy również zgody na ponowną rejestrację w Serwisie.

Przypominam, na nowym koncie zrealizowaliśmy około 120 zamówień w 15 dni, każde zamówienie dojechało do klienta praktycznie na drugi dzień, z żadnym zamówieniem nie było żadnego problemu, same pozytywne komentarze, zero sporu, w dniu blokady konto miało jakość sprzedaży na niecałe 600/840 pkt. Pragnę nadmienić że Allegro również sprzedaje opony samochodowe i chyba nie spodobała im się sprzedaż w programie startowym bez prowizji i zarobku dla nich samych. Pozostawiam to bez dalszego komentarza i radzę zastanowić się sprzedającym kogo wspierają prowadząc swój biznes na tej platformie.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@novopo dobry prawnik, czyn nieuczciwej konkurencji plus parę innych przepisów

allegro jest największym sprzedawcą opon w swoim serwisie

oznacz moderatorów

novopo
#8 Zapaleniec#

Krążą legendy że nikt nigdy z nimi nie wygrał żadnej rozprawy. Już trochę nerwów mi napsuli i nie wiem czy jest sens dalej w to brnąć.

oznacz moderatorów