anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak dokonać zwrotu dla Kupującego, gdy nie mam środków w Allegro Finanse?

MAMY ROZWIĄZANIE!
INGEstyle
#10 Popularyzator#

Witam! Proszę o pomoc w kwestii dokonania zwrotu. Kupujący zakupił u mnie wczoraj przedmioty za łączną wartość 820 zł, po czym dokonał płatności. Dziś jednak rozmyślił się z zakupu i zażądał zwrotu wpłaty. Pieniądze Allegro przesłało już w nocy na moje konto. Pytanie jak dokonać zwrotu by Allegro zwróciło mi prowizję (114 zł).? 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11
Client:79577720
#14 Krzewiciel#

Poproś kupującego o numer konta i zwróć zwykłym przelewem. Wypełnij ten formularz aby otrzymać zwrot prowizji: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=2e9d9894-6b6f-4e0c-ba06-3d0721131243

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@INGEstyle Zwróć bezpośrednio na rachunek bankowy kupującego, takie zwroty nie są zabronione. Jeżeli Allegro nie przyzna Ci zwrotu prowizji, złożysz odwołanie, dodając potwierdzenie zwrotu wpłaty.

https://allegro.pl/pomoc/odwolanie-od-decyzji-o-rabacie-transakcyjnym

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

INGEstyle niema możliwości doładowania konta AF .

Możesz zaczekać ,aż wpłynie wystarczająca ilość środków / nie dlużej niż 14 dni od odstąpienia od umowy /

Zrobić zwykly przelew na konto kupującego . Po odrzuceniu wniosku o zwrot prowizji odwołujesz się załączając potwierdzenie przelewu .

oznacz moderatorów
INGEstyle
#10 Popularyzator#

Dzięki

 

oznacz moderatorów
wimpel_co
#3 Debiutant#

Witam.

W zakładce "zwroty" trzeba dokonać zwrotu, pieniążki zostanie przekazane Klientowi. 

Jeśli chodzi o zwrot to z tego co wiem allegro po zgłoszonym zwrocie dokonuje tego automatycznie a jeśli nie to proszę przejść w zakładkę Zamówienia od kupujących, odszukać zamówienie i wcisnąć przycisk "akcje" - i ZWROT PROWIZJI. Również tam można dokonać zwrotu pieniążków.

Pozdrawiam Mateusz

oznacz moderatorów
wimpel_co
#3 Debiutant#

Nie doczytałem, że brak środków.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@wimpel_co Czym się różnią pieniążki od pieniędzy?

oznacz moderatorów
wimpel_co
#3 Debiutant#

A jakoś mi się tak napisało. Zbyt często to słyszę i sam powtórzyłem. Pozdrawiam

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@wimpel_coale on już wypłacił pieniądze z AF to pozostaje mu albo zwrócić zwykłym albo czekać że ktoś kupi coś u niego. O ile coś sprzedaje

oznacz moderatorów
INGEstyle
#10 Popularyzator#

Otóż to, albo ktoś kupi albo i nie, dlatego pozostaje zwrot na konto. Dzieki za odpowiedzi!

oznacz moderatorów