anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

SUMA WPŁAT PAYU I P24 JEST WIĘKSZA NIŻ WYPŁATY

KETOSMART
#8 Zapaleniec#

Witajcie,
Pobrałem sobie zestawienie wpłat, zwrotów i wypłat z systemu PayU i Przelewy 24.
Podsumowałem wszystkie wpłaty i odjąłem od nich zwroty oraz wypłaty.
Na jednym koncie allegro nie zgadza mi się o 15 tysięcy a na drugim o 3 tysiące. 
Po odjęciu zostały mi takie kwoty na plus, czy ktoś spotkał się z taką sytuacją?
Nie umożliwili mi wypłaty tych kwot próbuję to jakoś wyjaśnić z Allegro ale nie ułatwiają sprawy, doradźcie co zrobić w tej sytuacji?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

ZibiK30
#18 Luminarz#

@KETOSMART Ewidentnie coś pomijasz, musisz szczegółowo wszystko sprawdzić 😄 Może to jakieś zwroty które dokonałeś poza systemem allegro i wiszą teraz na koncie lub jeszcze nie sfinalizowane wpłaty za zamówienia

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

KETOSMART
#8 Zapaleniec#

Niesfinalizowane wpłaty mogą się pojawiać w tym zestawieniu?
Rozumiem że chodzi o to że ktoś rozpoczął płatność ale nie zakończył?

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@KETOSMART Mam na myśli dokonane wpłaty zamówień ale jeszcze ich nie zrealizowałeś? To tylko jakiś tam pomysł na szukanie skąd ta kasa 😉 Może też zwrot którego jeszcze nie dokonałeś a powinieneś.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@KETOSMART Rozumiem że podsumowałaś zestawienia ...operacje_payu,csv i ...operacje_p24.csv w których jest podział na operacje: wpłata, dopłata, wypłata środków i zwrot.

Posumowałeś wpłaty - zwroty = przychód w okresie.

Nie rozumiem z czym nie zgadza sie uzyskana suma. 

Suma wypłat dotyczy wpłat uzyskanych w poprzednich okresach. Dlatego musisz uwzględnić saldo początkowe i końcowe raportu.

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@KETOSMART 

Najpierw ustal, kiedy bilans zaczyna się rozjeżdżać i na jaką kwotę - osobno na PayU i Przelewy 24 na każdym koncie. Potem zastanów się, dlaczego tak jest.

Bilans rozjeżdża się od początku - prawdopodobnie pominąłeś początkowe saldo, jak sugeruje @annas14-firma .

Bilans przestaje się zgadzać w pewnym konkretnym momencie (data dzienna): weź pod lupę ten dzień. Sprawdź, czy różnica się sukcesywnie powiększa, czy jest jakiś szczególny dzień, kiedy plus i minus przestały się zgadzać.

Allegro szybciej Ci pomoże, jeśli zapytasz "dlaczego 15 czerwca 2020 nie wypłacono środków mimo wpłat na kwotę xxx", niż w wypadku ogólnego pytania "czemu mi się ostatni rok nie zgadza?".

Albo Ty popełniłeś błąd w obliczeniach, albo Allegro w wypłatach. Postaraj się dowiedzieć, kto, kiedy i na jaką kwotę, a sprawa się szybko wyjaśni.

oznacz moderatorów