anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak mam uzyskać zwrot prowizji ?

zosia15283
#7 Wielbiciel#

Witam

Sprzedałam na aukcji klaser za 4000 zł.

Kupujący opłacił aukcje przez system Payu.

Wypłaciłem swoje środki na konto bankowe po czym kupujący rozmyślił się i chce zwrotu gotówki gdzie cała rozmowa jest na allegro lokalne.

Mnie została naliczona prowizja 316 zł , nie wiem w jaki sposób uzyskać zwrot prowizji.

Proszę o pomoc.

Z wyrazami szacunku Zofia

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

kostas11
#21 Demiurg#

@zosia15283 jak sprzedaż jako osoba prywatna nie masz obowiązku przyjmować zwrotów - odstąpień 🙂  ale możesz, na Lokalnie jest opłata transakcyjna bezzwrotna ale możesz próbować pisać do allegro może oddadzą, był ostatnio post że nie zwrócili, prześlij allegro potwierdzenie zwrotu kasy, maila z odstąpieniem przez kupca i czekaj na decyzję. Zawsze możesz się dogadać że oddasz kasę ale w razie co potrącisz za prowizję której zwrotu możesz nie dostać 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@zosia15283 To nieprawda, że prowizja na Lokalnie jest bezzwrotna, w wielu przypadkach bywa zwracana. Oddaj pieniądze kupującemu, potem poproś o zwrot prowizji przez ten formularz; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a... Dołącz potwierdzenie zwrotu wpłaty.

Nie możesz też potrącać kupującemu żadnych opłat związanych z kosztami obsługi Allegro - to wprost sprzeczne z regulaminem.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@xyz96 w wielu, ale nie we wszystkich bo jest bezzwrotna 😄 sam znasz ostatni przypadek gdzie nie dostał 🙂 

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/oplaty-za-sprzedaz-na-allegro-lokalnie/czy-jesli-nie-dojd...

Czy jeśli nie dojdzie do sprzedaży na Allegro Lokalnie, odzyskam opłatę za obsługę transakcji?

Nie, opłata za obsługę transakcji jest bezzwrotna. Naliczamy ją dopiero w momencie, gdy mamy pewność, że kupujący sfinalizował zakup, czyli gdy:

  • kupujący zrealizuje płatność online (w przypadku płatności z góry)
  • kupujący wypełni formularz dostawy (w przypadku płatności za pobraniem lub przy odbiorze osobistym).

Gwarantujemy, że Twoje ogłoszenie będzie widoczne dla kupujących na Allegro Lokalnie oraz na Allegro. Kupujący będzie mógł również skorzystać z szybkich płatności, aby zapłacić za przedmiot.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

No i po co znowu bić pianę? To nie jest regulamin, tego nie akceptujemy korzystając z Allegro. Poza tym ja znam lepsze przykłady; https://spolecznosc.allegro.pl/t5/sprzedaj%C4%85cy-o-allegro-lokalnie/czy-istnieje-mo%C5%BCliwo%C5%9...

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@zosia15283 wstrzymaj się ze zwrotem kasy jak dostaniesz zwrot prowizji bo słuchając rad powyższych możesz być w plecy 300 zł 😞  jako osoba prywatna nie masz obowiązku przyjmować żadnych odstąpień. Jak Ci oddadzą opłatę oddaj kasę a Jak nie dostaniesz zwrotu poinformuj kupującego że oddasz kasę ale opłata będzie po jego stronie jak się nie zgodzi wyślij zakupiony towar, następnym razem przemyśli zakup 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@zosia15283 Prawdą jest że jako osoba prywatna nie musisz przyjmować zwrotów, prawdą jest także to że pomimo że ta oplata jest bezzwrotna, jest zwracana po uzasadnieniu albo dopiero po odwołaniu. Zrobisz jak uważasz, możesz poczekać na zwrot prowizji, ale pamiętaj że kupujący także czeka na zwrot(jeżeli na to się zdecydujesz).

oznacz moderatorów