anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

jak oznaczyc swoja oferte jako "NOWOŚĆ" na miniaturce ?

fhelmo-zabawki
#9 Pomysłodawca#

Witam jak w temacie.Przyniektórych ofertach pojawia sie na zielono napisa mnp NOWOSC lub "super cena "? jak moge w swojej ofercie dodac cos takiego,jakie trzeba spelniac warunki?pozdrawiam 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

kostas11
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

fhelmo-zabawki
#9 Pomysłodawca#

dziekuje

oznacz moderatorów

ELMIXAGD_pl
#12 Orędownik#

@kostas11 - nie widzę właśnie tam nic na temat oznaczenia "super cena". Nie wiem skąd ono się wzięło na kilku moich aukcjach, nie wiem czy za to coś płacę.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ELMIXAGD_pl to oznaczenie nadawane jest przez zespół Strefy Okazji automatycznie jeżeli dana oferta spełnia warunki kampanii - oznacza to, że Twoja oferta została uznana za bardzo atrakcyjną, super! To oznaczenie jest bezpłatne.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

ELMIXAGD_pl
#12 Orędownik#

 - dzięki za odpowiedź. Lecz jeszcze prosiłbym o dalsze wyjaśnienia.

Jeśli takie wyróżnienie "super cena" jest nadawane automatycznie przez zespół Strefy Okazji, to rozumiem, że chyba z tego powodu nie ponoszę dodatkowych kosztów.

Sorry - nie doczytałem, widzę już , że za darmo.

Mam jeszcze jedno pytanie.

Zakładka "Jakość mojej sprzedaży" - akurat to dotyczy innego mojego konta.

Aktywność w akcjach sprzedażowych: 16%  -   tylko 3 %  sprzedających ma lepszy wynik.

Jakoś tak szczególnie nie uczestniczę w takich akcjach - skąd się bierze ten wynik? - czy to jest może efekt oznaczeń na aukcjach "super cena"?

I tak z tego nic - to się nie przekłada na sprzedaż, dopiero teraz nieco poczytałem, aktualizuję czasy wysyłki, program szybkich dostaw (u mnie kurier potrafi być nawet i o 10:00) i inne rzeczy. W zeszłym roku o tej porze miałem 3x większe obroty przy mniejszej ilości aukcji.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ELMIXAGD_pl w aktywności w akcjach sprzedażowych mierzymy % obrotu jaki wygenerowały twoje oferty biorące udział w akcjach sprzedażowych w stosunku do całego Twojego obrotu w ciągu ostatnich 30 dni, otrzymujesz punkty, gdy dodajesz swoje oferty do akcji sprzedażowych (strefy okazji), otrzymujesz jeden punkt za każdy % obrotu, czyli masz 16 punktów, co daje Ci wynik dobry. Tutaj możesz o tym przeczytać trochę więcej. Na samą sprzedaż wpływa wiele różnych czynników i ciężko jest ocenić skąd takie różnice.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

fhelmo-zabawki
#9 Pomysłodawca#

a prosze mi jeszzce pwoiedziec jak ktos wie od czego zalezne jest wyswietlanie oferty wg "trafnosci".Ja sprzedanych sztuk 130 wg popularnosci jestem na ktoryms miejscu..ale wg :trafnosci jestem duzo dalej niz sprzedawcy kórzy z aukcji sprzedali np. 50szt.Od czego zalezy wyswietlanie sie wyzej wg trafnosci??

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

fhelmo-zabawki - nie "przeginaj" bo zostaniesz zbojkotowany. Już o tym pisałeś w innym wątku.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@fhelmo-zabawki o trafności decyduje kilka czynników. Możesz dowiedzieć się więcej na temat tego jakie dane bierzemy pod uwagę w sortowaniu po trafności z tego artykułu. Natomiast tutaj znajdziesz informację na temat tego co możesz zrobić, żeby Twoje oferty były wyżej w wynikach wyszukiwania. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@fhelmo-zabawki od wszystkiego, ten algorytm zna tylko allegro 🙂 jakość aukcji, jakie masz dostawy, jakość sprzedaży, czas wysyłek i kupa innych rzeczy na to wpływa 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ELMIXAGD_pl
#12 Orędownik#

Trafność - nad tym trzeba dużo pracować, ilość sprzedanych sztuk, to tylko jeden ze składników trafności.

Podobnie jest z sortowaniem "po cenie - od najniższej". To, że ustawisz sobie najniższą cenę jakiegoś produktu wcale nie zagwarantuje Ci wyświetlania na 1-ej pozycji na 1-ej stronie przy sortowaniu "cena-od najniższej". Możesz być na 1-ej pozycji, ale na drugiej stronie, a na pierwszej będą oferty nawet 2xdroższe.

Nie wiem jak jest z "popularnością", rzadko z tego korzystam przy zakupach. Odnośnie ceny i popularności - wolę dołożyć kilka zł małej firmie, poczekać 1-2 dni dłużej na dostawę i otrzymać towar dobrze zabezpieczony. Duże firmy-sieci - fakt, wysyłają towary nawet w niedzielę, mam dostawę w poniedziałek. Jak wygląda przygotowanie towaru do wysyłki? - po prostu jest to naklejenie etykiety na na opakowanie i wysłanie. Bez jakiegokolwiek dodatkowego zabezpieczenia przesyłki - kilka razy już się na tym "przejechałem".

oznacz moderatorów