anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak przesłać klientowi korektę faktury i uzyskać potwierdzenie jej otrzymania?

DC43Sklep_pl
#9 Pomysłodawca#

Witam, w jaki sposób przesłać korektę faktury klientowi, który zwrócił towar? czy załączać korektę do wiadomości i prosić o potwierdzenie przyjęcia w wiadomości zwrotnej? w jaki sposób mogę później takie potwierdzenie załączyć do dokumentów księgowych? czy allegro ma gotową procedurę postępowania w tak oczywistej i częstej kwestii?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

mdrogeria
#21 Demiurg#

@DC43Sklep_pl tak , mailem aczkolwiek potwierdzenie nie jest wymagane , dowodem jest rezygnacja klienta z zakupu oraz potwierdzenie zwrotu środków .

oznacz moderatorów

DC43Sklep_pl
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję za odpowiedź, czy mogę to zrobić przez wiadomości allegro czy lepiej skopiować adres e-mail i wysłać firmowym mailem?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@DC43Sklep_pl wykorzystując unikatowy adres e-mail przypisany do transakcji wiadomość przejdzie przez CW .Jedyną zaletą wysłania wiadomości przez skrzynkę jest możliwość jej szybkiego odnalezienia i odtworzenia , wysyłając przez CW odnlalezienie jej może zająć trochę czasu .

oznacz moderatorów

DC43Sklep_pl
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję, ostatnie pytanie co fizycznie mam dołączyć do korekty oddając ją do księgowości? potwierdzenie zwrotu środków? jeśli tak to skąd mam je pobrać? 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@DC43Sklep_pl W zasadzie nic nie musisz , potwierdzenie zwrotu środków jakie otrzymałeś na maila oczywiście zachowaj w skrzynce / na wszelki wypadek / , a jak chcesz możesz sobie tą wiadomosc wydrukować i podpiąć do korekty .

oznacz moderatorów

DC43Sklep_pl
#9 Pomysłodawca#

Ok, wszystko jasne, wielkie dzięki

oznacz moderatorów

Jankygaragee
#8 Zapaleniec#

Moja księgowa wymaga potwierdzenia odbioru listu wysłanego pocztą tradycyjną i dodatkowo zrzut ekranu z rezygnacji/ze zwrotu zakupu klienta na Allegro

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Jankygaragee zmień księgową bo jest 100 lat za ....no właśnie za czym ,,, rasistą nie jestem 

oznacz moderatorów