anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak radzicie sobie z urlopem

GrawlasSP
#9 Pomysłodawca#

Hej,
Za niedługo będziemy mieli firmowy urlop i się zastanawiamy jak go ugryźć pod kątem ustawienia Allegro na ten czas.
W zeszłym roku był zawczasu ustawiony urlop na Allegro i podniesiony czas wysyłki na wszystkich aukcjach i problemu nie było. Klient miał informację o urlopie, my mieliśmy długi czas na realizację.
Allegro początkiem września zeszłego roku wprowadziło jednak "Przerwę od sprzedaży", która po prostu kończy wszystkie aukcję na raz.

Moje pytanie teraz brzmi, jak radzicie sobie z urlopem po Allegrowej stronie? Ustawiacie dużo dłuższy czas wysyłki i np. wysyłacie wszystkim, którzy opłacili informację o urlopie czy po prostu zamykacie wszystkie aukcje i dajecie sobie z tym spokój? Nie do końca chcielibyśmy zamykać wszystkie aukcje, bo nie dość, że spadnie ich relatywna pozycja na listach, to nawet pomimo dużo mniejszej sprzedaży przez ten okres, zawsze jest to jakaś sprzedaż.

Czekam na wasze odpowiedzi 😉

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

Monika__L
#15 Entuzjasta#

zamykam ze wszystkimi konsekwencjami.

ustawienie czasu wysyłki nawet na 20 dni nic nie da. Ludzie nie czytają. Kupią a po tygodniu będzie wrzask że niewysłane, a x innych paczek od innych sklepów zdążyła przyjsć

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

I pamietaj ze reklamacje mus rozpatrzec i zwroty mus przyjac a i dyskusje tez beda nie masz urlopu 

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

Tak. Telefon z mailem i tak trzeba mieć przy tyłku aby obsługiwać wiadomości i dyskusje. Zwrotu musza poczekać ale ja zawsze informowałam  kurierów ze nas nie ma to on odpowiednio pokieruje tez sortownia i przezimuje paczki. Mam dobre kontakty z kurortami i oni tes pomagają… trzeba sobie radzić 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

U mnie wszystkie aukcje kończą się i nie są wznawiane na tydzień lub dwa tygodnie przed rozpoczęciem urlopu . W tym czasie klienci opłacają zakupy a aukcje są wystawiane wtedy tylko w licytacji tak bykonczyly się po zakończeniu urlopu . W czasie urlopu nie mam aukcji w opcji kup teraz ,można sobie wystawić w licytacji od ceny takiej jaka była by na kup teraz z tym że mam spokój że nie muszę robić wysyłek . Na przypadkowe pytania czy dyskusje wystarczy internet w telefonie.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

zamykamy aukcje. Wydłużenie czasu wysyłki nic nie daje. połowa klientów nie czyta w ogóle terminów doręczenia, więc potem będą tylko dyskusje i negatywy. A dodatkowo telefony niezadowolonych klientów, a tego nikt nie chce podczas urlopu.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów