anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak rozliczać sprzedaż za Luty 2024 z US po zmianie allegro ?

ROBJET_BHP
#7 Wielbiciel#

Cześć ,

mam do was pytanie w jaki sposób rozliczacie się z US za luty 2024 za sprzedaż Allegro ? Chodzi mi o to , że teraz kwota którą wystawiam na fakturze /paragonie dla klienta nie równa się kwocie wypłaty z allegro ponieważ jest już pobrana prowizja i koszty dostawy ? Na przyklad klient płaci 100 zł za zamówienie , po pobraniu prowizji i kosztów dostawy zostaje 85 zł i tyle mogę wypłacic a nie jest to równe z tym co wystawiam Na paragonie /fakturze . Z góry dziękuję za pomoc  🙂 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

Syla270985
#12 Orędownik#

@ROBJET_BHP dokładnie w taki sam sposób, jak przed zmianą. Rozliczasz się od kwoty zgodne z wystawionym paragonem czy fakturą i zgodnie z wybraną formą opodatkowania. Jakie masz dokładnie wątpliwości? Bo to, że Allegro pobiera teraz z góry prowizję, niczego nie zmienia, prócz tego, że nie poobracasz sobie tymi pieniędzmi jak wcześniej. 

oznacz moderatorów

ROBJET_BHP
#7 Wielbiciel#

Mamy problem z zrobieniem zestawienia dla księgowej, dlaczego kwota paragonu nie równa się z kwota przelewu i stad moje wątpliwości . Poniewaz teraz do każdego paragonu/faktury musimy dodać transakcje prowizji którą wcześniej była rozliczana faktura zbiorcza na koniec miesiąca , a teraz jest od razu i naszej księgowości nie zgadzają się kwoty przychodu z allegro z kwotami przelewu 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@ROBJET_BHP jeśli księgowa nie potrafi tego ogarnąć może przyszedł czas na zmianę .

oznacz moderatorów

Syla270985
#12 Orędownik#

@ROBJET_BHP na koncie Allegro możesz wygenerować zestawienie, w którym masz uznania i obciążeniaj. Jesteś w stanie to połączyć i przekazać plik do księgowości. 

oznacz moderatorów

Syla270985
#12 Orędownik#

@ROBJET_BHP po wygenerowaniu zestawienia z konta Allegro-jeśli potrzebowałbyś pomocy w wyciągnięciu z tekstu samego identyfikatora zamówienia, po którym możesz sobie później połączyć transakcje, to pisz, mogę napisać i się podzielić formułą i Ci tu wkleić.

oznacz moderatorów