anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak sobie radzicie ze zwrotami od firm?

RED
#21 Demiurg#

Mamy coraz większy problem ze zwrotami towarów od firm

allegro potęguje ten bałagan

ja sobie z tym radzicie

w związku z tym:

https://i.pl/sprzedajesz-na-allegro-**piiip**-**piiip**-1-maja-wchodzi-podatek-i-obowiazek-raportowa...

 

Zawsze prosimy Kupujących o wyjaśnienia i np: o oświadczenia o spełnianiu warunków wymienionych w ustawach - ale teraz jest z tym problem gdyż Kupujący odmawiają wyjaśnień

 

Ostatnio u nas:

1) Towar kupowany na firmę np: jednoosobową do działalności gospodarczej

zwracany jako zakup konsumencki - odsyłana jest nawet faktura

2) Towar kupowany na firmę np: jednoosobową do działalności gospodarczej i zwrot z oświadczeniem, że zakup, ani korekta nie będzie księgowana

3) Zakup na sp z o.o. i zwrot i konsumenckie odstąpienie od umowy bo coś Kupującemu nie pasuje

4) Towar kupowany na firmę np: jednoosobową i zwrot z oświadczeniem - miałem go używać w domu nie w firmie (faktura miała być wrzucona w koszta)

5) Towar kupowany na firmę np: jednoosobową - kupujący nie firma, chce faktury na firmę cioci, wujka, znajomego następnie zwrot przez allegro tego kupującego

 

Wystawianie korekt do dokumentów, które nie będą księgowane może się w przyszłości zemścić - skarbówka pozbiera sobie wszystkie takie przypadki i przyjdzie z kontrolą

 

 

 

 

 

 

 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

Halfrunt
#18 Luminarz#

Sprzedaję mało do firm, ale zdarza się czasem na niskie kwoty, dlatego wydaję paragon z numerem NIP nabywcy, dotychczas tylko dwa takie odstąpienia były, jeden od spółki zoo to odmówiłem wypłaty, jeszcze przed wysłaniem z ich strony, a drugi to osoba fizyczna, łatwiej taki paragon z kasy fiskalnej wyksięgować.

oznacz moderatorów

zak_pr
#10 Popularyzator#

Generalnie to są jakieś dziwne przypadki z tymi firmami które odsyłają towar z FV. Tak jakby nie miały świadomości przepisów. Złożyły zamówienie, zapłaciły za towar i go odebrały. Spełnione zostały wszystkie warunki pełnego zdarzenia gospodarczego. Całość można odwrócić korektą FV.

Wysyłamy korektę z informacją:

1. Oczekujemy przesłania otrzymania potwierdzenia otrzymanej korekty na nasz adres firmowy xxx@xx.pl

2. Zwrot zostanie dokonany po otrzymaniu potwierdzenia korekty na konto firmowe xxxxxxxx wymienione w rejestrze https://www.podatki.gov.pl/wykaz-podatnikow-vat-wyszukiwarka

Nie wykonujemy zwrotów na konto osoby fizycznej która coś kupiła i podała dane cioci która prowadzi firmę. Skąd pewność że ciocia nie zaksięgowała FV ? Przykładowy siostrzeniec może wywalić korektę do kosza. Ciocia ma koszty, siostrzeniec kasę ze zwrotu a ty masz kłopoty (wszystko łatwo wychodzi przy kontroli krzyżowej jpk_VAT)

oznacz moderatorów

SanexHurtowBHP
#12 Orędownik#

allegro ma to gdzieś , u mnie masa zwrotów 15-30 zł śmieszne ale prawdziwe .Allegro nie stosuje się do prawa robi co chce zwrotu spółek akceptuje i zwroty towaru na zamówienie tez akceptuje. Konkurencja Am...n rezygnuje z darmowych zwrotów jest to nie opłacalne .

oznacz moderatorów