anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak sprytnie unikać wysokich prowizji

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

Zajrzałam dzisiaj przypadkiem do działu z książkami - podręczniki do szkół podstawowych i średnich i zdębiałam.  Jeden wielki śmietnik.  W ciągu kilku minut zlokalizowałam spryciarzy, którzy wszystkie swoje książki mają wystawione w tej kategorii a żadna podręcznikiem nie jest .

 I tak się zastanawiam czy ktoś to w ogóle kontroluje od czasu do czasu ? Zresztą po co pytam, wiadomo, że nie . To są ci sami wystawiający, którzy przed wprowadzeniem prowizji od kosztów wysyłki mieli aukcje typu książka za 1 zł a koszt wysyłki 60 zł  i tak funkcjonowali bez zakłóceń latami całymi.

 Jeszcze tylko  dodam, że prowizja za używane książki wraz z wysyłką wynosi 15 %, za podręczniki jedyne 5 %.

I nawet taki podręcznik tam znalazłam

https://allegro.pl/oferta/jordan-larousse-mistrzyni-penisa-9452348029

🤣  🤣

 PS. Oddali emotikonki 😁

 

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

Knowhere
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg Kategoria "szkoła średnia"? Z takim podtytułem bardziej pasuje to do "gimnazjum"🤣

PS Mi nie oddali - nadal muszę bawić się w edytowanie.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Knowhere  Kurczę, ja już też nie mam. Może one się uaktywniają przy dłuższych postach ?  Taka nowa funkcjonalność sealed

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg A idź Ty z tą funkcjonalnością😛

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@Knowhere

Myślisz, że z tym mistrzostwem jest jak z zapłatą mandatu: im wcześniej, tym lepiej?

:tarzanie_się_ze_śmiechu:

PS. Sprawdzam, czy jak wpiszę nazwę ręcznie, to mi buźka wyskoczy.

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@Kasiulki2

Nie wyskoczyła...

Następnym razem napiszę ROTFL. Starsi pamiętają, młodzi niech się nauczą.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Kasiulki2 Nie wyskoczy, bo tu emotki nie są tak proste do wrzucenia, jak kiedyś w gg. Edytując kiedyś posta, przełącz się przy okazji na kod html (jest takie coś w narzędziach po ich rozwinięciu), a zobaczysz jak tam jest namieszane z tymi emotkami (żeby sięgnąć do ich zasobu)😂

Na ten przykład kod potrzebny do wstawienia emotki widocznej wyżej wygląda tak:

<li-emoji src="/html/emoticons/1f602.png" class="lia-deferred-image lia-image-emoji" id="lia_face-with-tears-of-joy" title=":buźka_ze_łzami_radości:"></li-emoji>

 

 

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@Knowhere

Błeeee...

Nie będę przedstawiać graficznie "błeeee...", bo to niepolityczne jest bardzo.

Ale rozumiem: jesteś optymistą. Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej.

ROTFL, a co mi tam.

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@Kaliope_Brzeg Podręcznik do szkoły to może jeszcze nie jest- ale edukacyjna na pewno😂

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@pulkownik66

W końcu to Larousse, oni to tylko edukacyjne i encyklopedie:buźka_ze_łzami_radości:

oznacz moderatorów

simoon003
#9 Pomysłodawca#

Też sprzedaję książki i też mnie to strasznie denerwuje, co gorsza przez obecnie forsowaną produktyzację przy wystawianiu nowych ofert jestem zmuszany do wyboru kategorii, którą jakiś 'uczciwy' sprzedawca wybrał wcześniej i często jest to właśnie kategoria podręczniki, oczywiście zgłaszam wtedy błąd w produkcie ale znając podejście pracowników Allegro to nikt nic z tym nie zrobi - tak samo jak kiedyś poczułem misję i zacząłem zgłaszać takich co właśnie wystawiają książki w cenie która stanowi cenę nabycia w hurcie + prowizja i mają np. paczkę w ruchu za 14 zł, paczkomat za 25 itd no i oczywiście maksymalnie 1 książka w paczek, za każdą dopłata do kosztu wysyłki 100%, wysłałem im cennik inpost dla klientów bez umowy, w którym paczka gab C kosztuje 15,99 argumentując, że nie da się tak dużo płacić za paczkomaty, to po kilku dniach wymogli na sprzedawcy (jeden z większych na Allegro w książkach) obniżenie ceny na 15,99... Po tym odpuściłem, to nie ma sensu, skupiam się na swoich klientach i szukaniu nowego towaru. 

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@simoon003  Na szczęście nie czuję  misji 🙂 Tak jak piszesz szkoda na to czasu i atłasu. Podałam gościa w linku jak na tacy , usunęli tę jedyną aukcję a pozostałe 90 nadal zaśmieca kategorię z podręcznikami.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@Kaliope_Brzeg

Weź pod uwagę bardzo niemiłą perspektywę: za niecały miesiąc to Twoje czy moje aukcje mogą zaśmiecać kategorię z podręcznikami.

Teraz jest tak: wystawiam aukcję, wpisuję EAN/ISBN, Allegro proponuje mi powiązanie z produktem (co oznacza zmianę kategorii na przypisaną do produktu). Jeśli potwierdzę powiązanie, kategoria się zmieni. Jeśli odrzucę powiązanie, EAN/ISBN zniknie. Od 24 sierpnia nie będzie mógł zniknąć, bo nie wystawisz aukcji. Pozostaje przyjąć produkt z dobrodziejstwem inwentarza, w tym z kategorią.

A wtedy ktoś absolutnie uczciwy, ale przekonany o Twojej czy mojej nieuczciwości, zgłosi taką aukcję...

Włosi mają pewne słówko, które jak ulał pasuje do obecnej sytuacji: bordello.

Oczywiście można za każdym razem zgłaszać błąd w produkcie. Ale chyba nie o to chodzi...

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Kasiulki2 Jakoś mam poczucie że zgłaszanie błędów w produkcie trafia w próżnię .Te które zgłaszałam nadal są kulawe 😄 

Do tego ze starymi ISBNami produkty tworzą się na dwoje babka wróżyła , raz się uda dwa razy nie więc zaczynam się rozglądać za dużym kontenerem na makulaturę . Nie mam już do tego bordello zdrowia haha

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@Kaliope_Brzeg

Nie będziesz pierwsza. Do punktu skupu tuż obok mojej pracy przyjechał samochód jednego z największych sprzedawców używanych książek w Polsce... i wyciepał tonę po pięć groszy za kilogram. A potem jeszcze raz, i trzeci, i czwarty...

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Kasiulki2 Tona książek za pisiont złoty?🙄

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

simoon003
#9 Pomysłodawca#

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że dzięki takim asom wszyscy mamy regularne podwyżki prowizji. Swego czasu też sprzedawałem używane książki w dużych ilościach, już jak podnieśli prowizję na 10% to zacząłem się ograniczać, a jak podnieśli 15% to szczerze mówiąc odpuściłem, wyprzedaję to, co mi zostało z używek i tylko sporadycznie jak się jakaś perełka trafi gdzieś na rynku czy w bibliotece na wyprzedaży, choć teraz takie szperanie traktuje raczej jako odskocznię od codziennych obowiązków i relaks 🙂

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@simoon003

Do 24 sierpnia masz możliwość nie łączyć oferty z produktem. Jeśli wybierzesz produkt na etapie wystawiania aukcji, kategoria przypisze się automatycznie, choćby była nieprawidłowa. Jeśli Allegro połączy automatycznie czy opcjonalnie produkt z ofertą już po wystawieniu, wybrana przez Ciebie kategoria się nie zmieni. Potwierdził mi to @jacek_kulakowski, cytuję: Zmiana kategorii na etapie wystawiania i jej brak przy automatycznym wiązaniu ze strony Allegro to nie błąd -  nie możemy bez Twojej wiedzy zmieniać czegokolwiek w twojej ofercie, stąd nie zmieniamy kategorii, a zmianę parametrów na spójne z produktem musisz własnoręcznie potwierdzić podczas edycji oferty.

Co będzie po 24 sierpnia, to już temat na osobny wątek...

oznacz moderatorów

simoon003
#9 Pomysłodawca#

@Kasiulki2

Tak, to akurat wiem ale właśnie problem miałem przy wystawianiu nowych ofert... Pozostaje nadzieja, że jakoś to ogarną. Z resztą to automatyczne dopasowywanie produktów też działa tak, że szkoda gadać, u mnie 1/3 automatycznych dopasowań jest błędna. Ale mam na koncie jeden sukces - jak mi dopasowali produkt do książki (akurat trafnie) ale z błędem w parametrach (wpisali mi, że ma twardą oprawę a wychodziła tylko z miękką) i dostałem za od klienta negatywa to go usunęli i to po pierwszym zgłoszeniu! 🙂 

oznacz moderatorów

GreenMuzy
#8 Zapaleniec#

Że macie czas na takie duperele, zazdroszczę i czytam Was jak Pudelka. Dlaczego godzicie się na taką wysoką prowizję? Ja powolutku się zawijam , lizusy z Was.

oznacz moderatorów