anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak usunąć swoje dane z konta allegro? Zależy mi aby usunąć numer konta .

Wiktorek1402
#2 Obserwator#

Jestem początkującym sprzedawcą ,wczoraj pierwszy raz wystawiłam coś na sprzedaż na swoim koncie allegro , dziś dostałam wiadomość na email - typowe naciąganie,wyłudzanie danych. Naturalnie zgłosiłam sprawę ,ale po przeczytaniu kilku artykułów z problemami jakimi borykają się tu sprzedawcy chciałabym usunąć swoje dane odnośnie konta bankowego ,ponieważ wczoraj je potwierdziłam , a dodatkowo przesyłanie zdjęć dowodu tożsamości jest bezsensowne i nie uzasadnione skoro potwierdziłam swoje dane poprzez przelew ze swego konta bankowego. Nie chcę usówać ogólnie konta,bo czasem coś zamawiam,ale chcę usunąć swoje dane wraz z ogłoszeniami które wczoraj wystawiłam. Dodatkowo chcę uregulować należność za promowanie ogłoszenia,ale nie mogę zrobić przelewu ponieważ jest to 0,99 zł,a gdy wpisuję pełne 1 zł to odrzuca transakcję. Jak mam to zrobić? 

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Wiktorek1402 wybierz opcję przelewu tradycyjnego nadpłata np 2 zl(będziesz mogła wpłacić dowolną kwotę). Jak nie zweryfikujesz to konto do wypłat nie będzie potwierdzone.

oznacz moderatorów

Wiktorek1402
#2 Obserwator#

Mam już potwierdzone konto i zweryfikowane. Głupotą jest ,że jeśli potwierdziłam tożsamość poprzez przelew bankowy to dodatkowo trzeba jeszcze potwierdzić zdjęciem dowodu osobistego, nigdzie tak nie ma tylko tu jakieś chore wymagania. Mój numer do wpłat jest już widoczny na moim koncie i właśnie to chcę usunąć ,bo jeśli nie dodam zdjęcia dowodu osobistego to i tak nie otrzymam wypłaty jeśli coś sprzedam. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To nie Allegro wymaga a operator płatności, nie wyślesz nie aktywują konta.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Wiktorek1402  Podanie samego numeru konta to nie jest jeszcze żaden problem, wielu sprzedających podaje ten numer publicznie na różnych portalach, byleby tylko ktoś chciał tam cokolwiek  wpłacić. Natomiast ważne jest zabezpieczenie konta zarówno bankowego jak i Allegro,  dobre trudne hasło i przynajmniej dwustopniowe logowanie.

A skoro nie chcesz odbierać pieniędzy to weryfikować się wiecej nie musisz.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Wiktorek1402  Tak naprawdę to się nie da, skoro rozpoczęta jest sprzedaż to wszystkie dane konta muszą być przechowywane wiele lat do celów podatkowych i innych urzędów.

Możesz złożyć  wypowiedzenie umowy na stronie kontaktu ale procedura jest długa i nie bardzo potrzebna.  Po prostu nie musisz korzystać z konta, nie podawaj danych bankowych, nie weryfikuj się, nie podpinaj karty płatniczej.

A może kiedyś dojdziesz do wniosku że warto  mieć konto...?

oznacz moderatorów

Wiktorek1402
#2 Obserwator#

Jak mam złożyć wypowiedzenie umowy? Masz jakiś kontakt gdzie mogę tak zrobić? Problem w tym, że już zweryfikowałam konto i mój nr konta bankowego jest widoczny,a zdjęcia dowodu nie mam zamiaru wysyłać, a jeśli tego nie zrobię to i tak nawet gdy coś sprzedam to kasy nie wypłacę , bo weryfikacja nie jest zakończona do końca. Nie chcę usuwać konta tylko dane z niego ,a to różnica. Kolejną głupotą jest też to , że zakańczam ogłoszenie , a nie mogę go całkowicie usunąć. 

 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Wiktorek1402  Pisz tutaj: https://allegro.pl/pomoc/kontakt

My możemy co najwyżej doradzić ale prawdziwe problemy to rozwiązują  tam. (albo nie rozwiązują)

oznacz moderatorów

Wiktorek1402
#2 Obserwator#

Dzięki ,ale już przekopałam te artykuły i nic tam nie ma, dlatego wolałam zadać tu pytanie. Nigdzie nie ma bezpośredniego kontaktu do allegro, jedynie kto stara się rozwiązywać problemy to inni korzystający z ich portalu , a nie oni sami , w nosie mają użytkowników byle by prowizja leciała ze sprzedaży.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

Wiktorek1402
#2 Obserwator#

Dzięki ,wchodziłam w to ale nie do końca tak jak powinnam. Wielkie dzięki

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Piszą że do 1 zł nie trzeba wpłacać, danych nie usuniesz.

oznacz moderatorów

Wiktorek1402
#2 Obserwator#

Jak nie trzeba? Każdy minus na koncie musisz uregulować inaczej skarbówka za -0,99 ( za promowanie ogłoszenia ) naliczy Ci 100. Wolę zapłacić więcej i mieć spokój z tą głupotą, żebym wiedziała, że jest tu tak powalone w życiu bym tu nic nie wystawiła.

oznacz moderatorów