anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak wyeliminować captcha podczas próby wejścia na stronę allegro? Nawet bez logowania.

klema_young
#9 Pomysłodawca#

Jestem na allegro od ponad 18 lat. Nigdy coś podobnego nie miało u mnie miejsca. Internet od początku w netii. Przeglądarki FF, Chrome, Mypal. Nie można wejść na stronę nawet bez logowania, jeśli nie rozwiąże się captcha. Z żadną inną stroną nie mam problemów. Zaczęło się to ok. tygodnia temu. Jak rozwiązać ten problem?

oznacz moderatorów
86 ODPOWIEDZI 86

areksusi
#8 Zapaleniec#

Uff. Za trzecim razem formularz nie wyrzucił błędnego wypełnienia (elementy HTML) i przeszedł...

oznacz moderatorów

JAMMP
#8 Zapaleniec#

6dni i cisza ? Allegro nie ma rozwiązania tego problemu ? NIE DA SIĘ KORZYSTAĆ Z PORTALU

oznacz moderatorów

klema_young
#9 Pomysłodawca#

Poczytaj moje posty. Nikt ci tu nie pomoże. Miałem podobnie, ale tylko na starcie allegro, nawet bez logowania się. Dostałem rady, że to wina nie wspieranego xp, przeglądarki itp. Nic z tych rzeczy. Mnie samo przeszło. Ktoś o tym wspomniał i wydaje mi się, że problem może leżeć w kwestii przydzielanego losowo IP. Choć wkurzony do allegro też pisałem i wydawało mi się, że była to ich reakcja, ale sądzę, że oni mają to gdzieś i to IP było problemem. Możesz zadzwonić na info netii i porozmawiać z technicznym, żeby przydzielili IP z jakiejś innej puli. Ja teraz muszę rozwiązywać (tylko przy logowaniu się) captcha na konkurencylnym portalu, którego nazwa nie jest tu akceptowana i który wspomniałeś (wspak xlo).

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@klema_young "Możesz zadzwonić na info netii i porozmawiać z technicznym, żeby przydzielili IP z jakiejś innej puli" - w większości przypadków wystarczy zrestartować router (lub modem mobilny) żeby IP się zmienił.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@klema_young Hm, wg mnie to któryś z dwóch ostatnich problemów: albo masz jakieś rozszerzenie w przeglądarce, które blokuje za dużo skryptów (.js), albo faktycznie pechowo dostajesz od netii IP, które jest gdzieś oflagowane jako takie, z którego korzystają boty (niestety zagraniczni operatorzy takich wynalazków nie kumają, że w takiej Polsce jest coś takiego jak zmienne IP).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

klema_young
#9 Pomysłodawca#

Przesyłam zrzut. Dziś od strzału takie coś po nocnym wyłączeniu netiaspota. Żadnych dodatków nie mam zainstalowanych. Jak wspomniałem problem zaczał występować chyba od 10 dni.captcha.jpg

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@klema_young otrzymałam odpowiedź, że korzystasz ze starej wersji przeglądarki FF - 68, a obecnie jest już 86.0. I to może stanowić problem, dlatego zalecamy aktualizację.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

klema_young
#9 Pomysłodawca#

Ja korzystam z najnowszej wersji przeglądarki Mypal i załączam screen ze strony pobierania oraz w tle widać moją wersję po kliknięciu na zakładkę o programie. W chrome jest podobnie, a ff faktycznie mam starszą wersję lecz nie korzystam z niej. Mypal jest zdecydowanie najszybszy i korzystam z niego od kilku lat. Ostatnia aktualizacja jak widać z lutego. Czy jest inny sposób na ominięcie tak dokuczliwych captcha, które pojawiły się przecież niedawno?przeglądarka.jpg

oznacz moderatorów

klema_young
#9 Pomysłodawca#

Wszystkie inne strony działają, a allegro ma problem. Za dużo jest wprowadzanych ulepszeń na siłę. Lepsze jest wrogiem dobrego. Za chwilę się okaże, że zostanie jedna jedyna słuszna przeglądarka (najlepiej płatna) i jeden co 2 lata nowy system oraz oczywiście równie nowy komputer. Skoro inne strony i portale działają, to problem leży po stronie allegro.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@klema_young No aktualizacje w komputerze to jak serwisowanie i naprawa samochodu po przeglądach a aktualizacja przeglądarki w komputerze jest jak zmiana opon w aucie 😉 Możesz jeździć do póki się da 😄

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@klema_young Czy ja dobrze widzę, że nadal używasz Windowsa XP? Jeśli tak, to się nie dziw, że coś nie działa.
Mypal jest forkiem Palemoon, którego oficjalne wsparcie dla XP zakończyło się pod koniec 2014 roku.

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/wystawianie-i-edycja-oferty/protokol-tls-w-twojej-przegla...

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

klema_young
#9 Pomysłodawca#

System tu nie ma nic do rzeczy skoro innym stronom i portalom to nie przeszkadza. Mam 2 systemy 7 i xp, przy czym xp duuuużo szybciej chodzi i duuuużo szybciej się ładuje oraz znacznie lepiej konserwuje się system, jak ktoś potrafi. 7-demka też już poza wsparciem. Szkoda, że co 2 lata nie wychodzi nowy system za min.1000zł i do tego byłyby potrzebne nowe drukarki, skanery itp. Fajnie by to napędzało koniunkturę, prawda? Uważasz, że to byłoby super rozwiązanie? Jako średnio zaawansowany użytkownik mogę zrobić wszystko to co chcę na xp i win 7, więc 10 po prostu nie potrzebuję. Poza tym czemu banki się nie buntują, tylko taki twór jak allegro, który wciąż (co tydzień mam maile) coś próbuje ulepszać na siłę i tylko denerwuje użytkowników. Chyba dochodzą do was opinie, że to co jest teraz to masakra. Np. na lokalnie mam jakieś wiadomości i powiadomienia nieaktualne od pół roku, a rzeczy ważne są pozakopywane sam diabeł wie gdzie? Wcześniej po najechaniu myszką znałem lokalizację klienta, teraz muszę wysłac zapytanie skąd jest? Wole np. kogoś z mojego miasta, bo mogę odebrać osobiście. Przykłady można mnożyć. Tym nikt się nie zajmie, bo i po co. Dlatego coraz więcej ludzi ucieka. To jest tak jak z komunikatorem skype. Doprowadzanie dobrego softu do śmierci.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@klema_young System raczej nie ma większego znaczenia, a szybciej może chodzić bo jest bardziej dziurawy bez wsparcia. A co do banków, to mają specjalne wsparcie microsofta nie takie jak zwykły użytkownik. Jednak przeglądarka już ma dużo do gadania.  Po prostu zobacz czy na innej popularnej na bieżąco aktualizowanej przeglądarce działa normalnie wszystko.

Chcemy Ci pomóc rozwiązać problem, a skoro z danych allegro wynika, ze masz FF to możliwe iż Twoja przeglądarka działa na silniku Mozilli tylko innego "sortu" 😉

Zobacz jak zachowa się przeglądarka Mozilli Firefox i daj znać. stąd ją pobierzesz https://www.mozilla.org/pl/firefox/new/

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@ZibiK30 "Po prostu zobacz czy na innej popularnej na bieżąco aktualizowanej przeglądarce działa normalnie wszystko" - obecnie XP nie wspiera żadna przeglądarka (poza ww. Mypal, który jest forkiem forka Firefoxa i to z wersji już nierozwijanej od końcówki 2014 roku).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Knowhere Nie wiem, ale jeśli nie wspierają to pozostaje mu aktualizacja tej co obecnie używa skoro parę dni temu działało wszystko lub dostosować komputer do wymogów korzystania z nowszych 😄

Ja też się długo trzymałem xp, ale potem już się nie dało jak na moje potrzeby 😄

a z tym systemem, to również można powiedzieć, ze komputer a nie system, bo niektóre już są za słabe na nowszy system niż xp 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@ZibiK30 Na tych, na których działa XP, zadziała też W7 Starter 32-bit.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Knowhere Mój stoi sprawny 512 ramu i 32 lub 64 gb, 😂 nie pamiętam, ale nie dał rady już viście i tak stoi biedny od 7 lat nieruszany 😄 

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@ZibiK30 "Mój stoi sprawny 512 ramu" - jeżu kolczasty😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Knowhere 2 x 256 😄 większa pojemność nie wejdzie za słaba płyta 🤣

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@klema_young "System tu nie ma nic do rzeczy skoro innym stronom i portalom to nie przeszkadza" - owszem ma, bo obsługuje rzeczy, których nie ma w XP. Poza tym allegro, to nie "inne strony i portale".

"xp duuuużo szybciej chodzi i duuuużo szybciej się ładuje" - proponuję zainstalować sobie W98SE, będzie działał jeszcze szybciej😁

"Szkoda, że co 2 lata nie wychodzi nowy system" - akurat każdy Windows (prócz 8.1, bo ten jeszcze ma wsparcie producenta) miał 10 lat wsparcia (a XP przedłużyli nawet do 12, o ile dobrze pamiętam) - 5 podstawowego i 5 rozszerzonego - więc argument bez sensu.

"Jako średnio zaawansowany użytkownik mogę zrobić wszystko to co chcę na xp i win 7, więc 10 po prostu nie potrzebuję" - a kto tu pisał o W10? W7 w zupełności wystarczy, przynajmniej do czasu, gdy producenci softu nie porzucą wsparcia dla niego.

"Poza tym czemu banki się nie buntują" - nie chce mi się w tej chwili instalować XP i sprawdzać, czy bank na nim się nie zbuntuje, bo musiałbym szukać HDD po pudełkach (na SSD pewnie byłyby problemy z instalacją).

"Wcześniej po najechaniu myszką znałem lokalizację klienta, teraz muszę wysłac zapytanie skąd jest?" - a teraz w ofercie klikasz w przycisk "dostawa".

"Wole np. kogoś z mojego miasta, bo mogę odebrać osobiście" - to w filtrach wybierz sobie swoje miasto.

Chcesz bawić się w retro komputery i retro soft? Spoko, ale miej świadomość konsekwencji swojego "hobby" (XP to coś około 0,5% wszystkich zainstalowanych Windowsów, ale wychodzi na to, że to większość ma się dostosować do mniejszości).
Swoje pretensje powinieneś raczej kierować w stronę Google, bo to oni właśnie - wychodząc z pozycji praktycznie monopolisty na rynku przeglądarek i wyszukiwarek - narzucają twórcom stron takie, a nie inne, standardy i protokoły pod groźbą zrzucenia danej strony w wynikach wyszukiwania.
Skoro jesteś takim przeciwnikiem postępu, to zadam Ci jedno pytanie: do tego swojego banku zalogowałbyś się po protokole http (w którym wszystko przez Sieć leciało w sposób widoczny dla tych, którzy chcieli patrzeć)? Gdyby w takim przypadku ktoś przechwycił Twoje dane logowania i wyczyścił Ci konto, to do kogo miałbyś pretensje?
Gdyby większość ludzi miało takie podejście, to dalej siedzielibyśmy w jaskiniach i walili jednymi kamieniami w drugie.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów