anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak zachęcić Kupujących aby wystawili komentarz?

galeria-erotyki
#9 Pomysłodawca#

Czy jest jakiś sposób aby kupujący wystawił komentarz?  Sporo osób kupuje ale niestety nie wystawiają oceny a myślę fajnie byłoby podwyższyć swoją średnią. Wysyłam na czas i staram się aby wszystko było w 100% 

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

@galeria-erotykiNie zmusisz, nie nalegaj bo możesz się zdziwić "oceną".

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@galeria-erotyki Allegro pracuje nad pewną korektą systemu komentarzy. Prawdopodobnie pojawią się wtedy jakieś zachęty dla kupujących do wystawiania ocen.

oznacz moderatorów

sklepRTVSAT
#12 Orędownik#

Już to widzę korekta komentarzy z zadowoleniem dla kupującego czyli: kupujący wystawi ocenę a allegro przyzna premię dla kupującego w postaci darmowych monet, darmowej jednorazowej dostawy, może smrart na rok za darmo, pod warunkiem obniżenia oceny sprzedawcy. Tak to będzie wyglądać według zmian przygotowywanych przez allegro. allegro jest bardzo mocno nieprzyjazne sprzedawcy, szanują tylko jedną stronę czyli kupujących, sprzedawca niestety jest nikim poza dojeniem z prowizji i wszelkich opłat prowizja od prowizji, itd! 

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Możesz spróbować poprosić kupujących o wystawienie komentarza ale tak jak wspomniał Client:97320082 skutki mogą być różne 👍 lub  👎

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

centrum-erotyki fakt , przydałoby Ci się podciągnięcie średniej . Teraz trochę woda po kisielu  , trzeba było reagować jak klienci zgłaszali problemy z zakupem , a widzę ,że sprawa rozbija się o jeden produkt .Proszenie klienta o ocenę przeważnie ma odwrotny skutek do zamierzonego .Z natury tego nie robię bo sam sprzedaję , ale jak dostaję przesyłkę z liscikiem sugerującym sposób wystawienia oceny to palec mocno mnie świrzbi przy jej wystawianiu .

oznacz moderatorów

galeria-erotyki
#9 Pomysłodawca#

Przebranżowiłem się i uważam, że towar, który obecnie jest wysyłany w szybkim czasie jest godny polecenia ale niestety osoby kupujące nie chcą wystawiać oceny 😞

Moim zdaniem Allegro powinien wprowadzić z automatu ocenę np: Klient nie wystawił oceny w ciągu 2 tygodni więc po tym czasie  z automatu powinna być wystawiona ocena i ewentualnie do edycji dla kupującego. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@galeria-erotyki A jak miałaby wyglądać ocena z "automatu"?

oznacz moderatorów

galeria-erotyki
#9 Pomysłodawca#

np: kupujący zakupił towar ale nie wystawił oceny i po 2 tygodniach Allegro wystawia za niego ocenę ( a Allegro  przecież widzi w jakim czasie towar doszedł do Klienta). Klient otrzymuje powiadomienie od Allegro, że została wystawiona ocena za niego ale do edycji, jeśli Klient uważa inaczej może edytować i ma na to przykładowo 5 dni 

oznacz moderatorów

galeria-erotyki
#9 Pomysłodawca#

np: kupujący zakupił towar ale nie wystawił oceny i po 2 tygodniach Allegro wystawia za niego ocenę ( a Allegro  przecież widzi w jakim czasie towar doszedł do Klienta). Klient otrzymuje powiadomienie od Allegro, że została wystawiona ocena za niego ale do edycji, jeśli Klient uważa inaczej może edytować i ma na to przykładowo 5 dni 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@galeria-erotyki Zgłoś "swój pomysł", osobiście uważam że to nie jest dobry pomysł. Komentarz All nie byłby obiektywny. Allegro nie zna wszystkich szczegółów dostawy i kontaktu sprzedawca-kupujący.

oznacz moderatorów

galeria-erotyki
#9 Pomysłodawca#

dlatego kupujący miałby czas aby edytować ocenę. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 Chyba subiektywny? Znowu mylisz wszystko.

oznacz moderatorów

AQUAFISH1
#10 Popularyzator#

A ja uważam, że to świetny pomysł. Lub allegro niech zmieni system ocen tylko na dobrze i źle - łapka w górę i łapka w dół. Skoro w praktyce oceny poniżej 5 Allegro traktuje jak negatywa (bo tak jest w praktyce dla osób, które mają za mało ocen), to po co w ogóle skala od 1 do 5 skoro 1-4 = ocena negatywna, 5=ocena POZYTYWNA. Możesz mieć 1000 transakcji zrealizowanych i tylko 50 komentarzy. I co to mówi kupującemu? Nic. Pomyśli sobie "hmmm może nie jest popularny i nie warto u niego kupować" albo "o, mogę wystawić mu negatywa, tak oberwie, że zacznie mnie błagać o jego usunięcie przy tak małej ilości ocen".  A dla mnie informacja, że sprzedawca zrealizował 1000 transakcji co do których nikt nie wniósł zarzutów byłaby jednoznaczna z 1000 pozytywnych ocen. Dlaczego? Bo kupujący zawsze chętniej dzielą się negatywnymi wrażeniami niż pozytywnymi 😉

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

centrum-erotyki zainwestuj parę złotych w jakieś drobne upominki , może to zachęci klienta do wystawienia oceny .Czasem lizak włożony do paczki rozbroi klienta .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Pewnie, najlepiej przekupić.

oznacz moderatorów

re_druk_pl
#8 Zapaleniec#

system ocen powinien działać tak: % Ocen negatywnych (nie polecam) do ilości zrealizowanych zamówień

i byłby koniec tematu... 

 

a tak musisz się kajać przed każdym klientem prosząc o ocenę pozytywną lub aby usunął negatywną

oznacz moderatorów

mazurekj
#2 Obserwator#

Otóż to! Święta racja. Ja mam teraz taką sytuację z konta firmowego, że zaczęłam niedawno sprzedawać i dostałam negatywną opinię, bo klientka zrobiła zwrot, który był uszkodzony (bo źle go zapakowała do wysyłki zwrotnej), więc nie zwróciłam jej całości pieniędzy (bo według ustawy mam do tego prawo jeżeli towar wraca uszkodzony), ale ogólnie od samego początku robiła problemy z zamówieniem... I przez taką jedną osobę jakość sprzedaży spadła mi na -500, bo mam mało pozytywnych opinii i tę jedną jej, która jest na towar 1* i obsługę 1*, a produktów sprzedanych już dużo. To jest mega krzywdzące, ale nie zamierzam się kajać i klękać na kolanach - bo wina nie leży po mojej stronie. Najwyżej zamienię Allegro na inną platformę, bo tutaj z ich strony pomoc jest na 0% - umywają ręce...

oznacz moderatorów

AQUAFISH1
#10 Popularyzator#

A ja byłem świadkiem obniżenia oceny z powodu nie wystawienia faktury, bo klientka zapomniała kliknąć, że ją w ogóle chce. I mimo, że sama Ustawa zakazuje wystawiania faktury po fakcie (nie było info, nie było NIP do paragonu, więc nie ma prawa wystawienia faktury pod groźbą grzywny) - to co ją to obchodzi? Nie dostała i foch, więc obniżyła ocenę. Błagam, Allegro weźcie coś zmieńcie. Procent negatywów do ilości zrealizowanych transakcji dla Smarta i Oceny Jakości byłby najbardziej obiektywny dla wszystkich stron i zmieniłby roszczeniowe podejście klientów. 

oznacz moderatorów