anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jaki jest okres gwarancji ?

CAIEN
#8 Zapaleniec#

W warunkach gwarancji na allegro informujemy ze gwarancja to 24 miesiące od daty zakupu , w instrukcji 

obsługi jest informacja ze gwarancja to 36 miesięcy . Dlatego piszemy ze 24 miesiące gdyż jest problem z naprawą

po tym okresie . Zapytaliśmy pracownika allegro co w tym przypadku jest ważne warunki podane na aukcji czy 

zapis w instrukcji obsługi . ODPOWIEDŹ kupujący kupujący na aukcji akceptuje regulamin a regulamin mówi jasno że okres gwarancji to 24 miesiące 

Jakie jest wasze zdanie w tym temacie ? 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

xyz96
#21 Demiurg#

@CAIEN A Ty nie mylisz gwarancji z rękojmią?? Gwarancja nie jest obowiązkowa, wcale nie musisz jej dawać, a jeśli dajesz, to na taki czas, jaki chcesz. Warunki gwarancji wpisujesz w zakładce Gwarancja.

Rękojmia - od tego jest zakładka Reklamacja - trwa dla przedmiotów nowych minimum dwa lata, jest to regulowane przepisami prawa (Kodeks cywilny) i jeśli jesteś przedsiębiorcą nie możesz tego okresu skrócić.

Warunki gwarancji określa gwarant, jeśli więc klient otrzymuje kartę gwarancyjną producenta z informacją o 36 miesiącach, to ma 36 miesięcy.

oznacz moderatorów

CAIEN
#8 Zapaleniec#

chodzi o gwarancje kupujący zakupił towar prawie 3 lata temu chce gwarancji producenta bo w instrukcji doczytał ze jest 3 lata i realizowana jest za pośrednictwem sprzedawcy a my mieliśmy w  Warunki gwarancji ze jest 2 lata i teraz sama nie wiem  jak jest  

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Jeśli tak napisał producent w dokumencie dołączonym do produktu, czyli o 36 miesiącach i że ma to być realizowane za pośrednictwem sprzedawcy, to kupujący ma rację, może się powołać na te warunki gwarancji. Oferta na Allegro powinna być jednoznaczna i nie może wprowadzać w błąd. Nie może być tak, że sprzedawca ogranicza gwarancję producenta.

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

xyz96 " sprzedawca ogranicza gwarancję producenta."

Czy gdzież było podane ze CAIEN uniemożliwia składanie reklamacji przez kupującego bezpośrednio do producenta?

 

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

CAIEN  miałem podobna sytuacje, w opisie oferty miałem dwa lata gwarancji natomiast producent dawał piec lat(miał podane na opakowaniu produktu).

Klientów które zgłaszali się po dwóch latach odsyłałem do producenta, nasza gwarancja skończyła się po dwóch latach.

oznacz moderatorów