anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jakie macie stawki za BDO elektronika, baterie i akumulatory, opakowania ?

www-lapkom24-pl
#9 Pomysłodawca#

Jak w tytule, jakie macie stawki i jaką firmę polecacie. Zastanawiam się czy jest sens zmieniać firmę, bo już któryś raz dostaje takiego maila: 

"aktualna sytuacja na rynku odpadów opakowaniowych powoduje konieczność wprowadzenia, z dniem 1 listopada 2023 r., zmiany jednostkowych stawek za przejęcie recyklingu opakowań.

Zmiana podyktowana jest dalszymi, znacznymi podwyżkami cen zbierania i przetwarzania odpadów opakowaniowych, wprowadzanymi przez recyklerów.

Przyczyną wzrostu cen jest niewystarczająca ilość odpadów przekazywanych do recyklingu oraz wynikająca z tego zbyt niska dostępność na rynku poprawnych dokumentów potwierdzających recykling.

W ciągu najbliższych dni otrzymają Państwo pocztą pismo wprowadzające nowe stawki.

Szczegółowe uzasadnienie zmiany cen oraz ich wysokość zostanie zawarta w przesłanej korespondencji."

 

Czy ktoś potrafi wytłumaczyć o co tu chodzi ? BDO rozlicza firma ,organizacja odzysku opakowań, elektroniki, itp. Nie podam jaka to firma, ale nazwę ja KRZAK. Płaci im się nie małe pieniądze za każdy kg sprowadzanego sprzętu i opakowana, a jak trzeba sprzęt zutylizować, to musze dodatkowo płacić. A teraz firma KRZAK pisze o podwyżce, której nie rozumiem bo piszą "Przyczyną wzrostu cen jest niewystarczająca ilość odpadów przekazywanych do recyklingu" To chyba dobrze że jest mniej mniej odpadów. Ja im nie daję żadnego zużytego sprzętu, żadnych opakowań, nic, Tylko podaję co ile mam i muszę za to płacić. Trzeba płacić za każdą drewnianą paletę, a jak się  zapytałem co z tymi paletami mam zrobić, to odpowiedzieli ze mogę legalnie spalić w piecu. 

oznacz moderatorów
0 ODPOWIEDZI 0