anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jakie mam prawa i obowiązki jako osoba prywatna przy reklamacji towaru uszkodzonego przez Kupującego

fiszna
#8 Zapaleniec#

Jestem sprzedawca, klientka kupiła odemnie golf, nowy z kompletem metek nigdy nie przymierzany. Po otrzymaniu towaru na drugi dzień wystąpiła o zwrot. Wczoraj otrzymałam przedmiot ale jest zniszczony. Golf jest rozciągnięty tak jakby ktoś próbował go nałożyć na znacznie większy rozmiar. Niestety nie da się już z nim nic zrobić bo cały przód jest jak falbanką, mimo że wcześniej przylegał ładnie do ciała. Klientka wykluca się o zwrot, bo rzekomo nawet go dobrze nie rozpakowała poprostu nie spodobał się jej kolor. A ja wiem jak golf wyglądał przed wysyłką i mam na to dowody w postaci zdjęć. Co mam teraz zrobić? 

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

xyz96
#21 Demiurg#

@fiszna Sprzedawca ma prawo pomniejszyć zwracaną kwotę, jeśli faktycznie doszło do zmniejszenia wartości rzeczy, ale odmówić przyjęcia zwrotu nie może. Dziwne, że golf tak się nagle zdeformował i do niczego się nie nadaje. Jeśli klientka nie otrzyma zwrotu środków lub kwota zwrotu zostanie zmniejszona, może się z tym nie zgodzić i wystąpić z wnioskiem do Programu Ochrony Kupujących. Były tu opisywane podobne przypadki, gdy po wypłacie rekompensaty, Allegro wymagał od sprzedawcy jej zwrotu i nawet dochodziło do blokady konta. Klientka też może mieć zdjęcia.

oznacz moderatorów

fiszna
#8 Zapaleniec#

Materiał był elastyczny, ale został tak naciągnięty że nitki popękały. Czyli jak kupujący zniszczył rzecz, to i tak sprawa jest po jego stronie? 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@fiszna Ty masz prawo zmniejszyć kwotę zawrotu, a klientka może się z tym nie zgodzić. Jeśli włączy się w to Allegro, zapewne stanie po stronie kupującej 🙂

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@fiszna  Do zwrotu ma prawo, jeżeli wartość jest mniejsza tego towaru to zwróć jej kwotę pomniejszoną, możesz (niestety) oczekiwać że otworzy dyskusję, Allegro stanie po jej stronie a nawet wypłaci zwrot z POK, to mogą ci zablokować konto.

oznacz moderatorów

fiszna
#8 Zapaleniec#

Przykre jest to że jest ochrona kupującego, a o sprzedawcy nikt nie pomyslał, patrząc na to ja jestem bez pieniędzy i co gorsza bez towaru, bo zwrot jaki dostałam nie nadaje się do dalszej odsprzedaży 😞

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@fiszna wszyscy się wypowiadają a czy Ty jesteś firmą czy osobą prywatna ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

fiszna
#8 Zapaleniec#

Osoba prywatna - niedawno zamknęłam działalność

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@fiszna jak sprzedałaś jako osoba prywatna i nie udostępniałaś zwrotów, to nie masz obowiązku ich przyjmować, a kupujący może reklamować ale nie jak kolor nie pasuje czy rozmiar chyba że błędnie podałaś w opisie 🙂

Osoba prywatna nie podlega pod ustawę konsumencką i powyższe wymogi nie mają tu zastosowania, a jak udostępniłaś zwroty musisz się dogadać.

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

fiszna
#8 Zapaleniec#

No właśnie udostępniam zwrot, no nic widzę że jednak nic nie wskuram bo klientka zacięta i wyskakuje z groźbami. 16 lat sprzedaje, wiele zwrotów przyjęłam, ale pierwszy raz spotkałam się z zniszczonym zwrotem i niezbyt miłym kupującym. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i podpowiedzi. Pozdrawiam 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@fiszna no to musisz przyjąć ale za zniszczenie możesz obniżyć cenę 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@fiszna "klientka zacięta i wyskakuje z groźbami" - jakimiś konkretnymi? Straszy Cię sądem?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

fiszna
#8 Zapaleniec#

Sądem jeszcze nie, aczkolwiek wcale bym się nie zdziwiła bo jest niesamowicie roszczeniowa, i nie chce napisać brzydko ale "chamska" w swoich wiadomościach. Straszy pisaniem do administracji allegro, negatywnych komentarach i zablokowaniu mi konta. Swoje konto mam 15 lat jak nie dłużej, od tyłu sprzedaje z 100% pozytywnych komentarzy, i jest to dla mnie naprawdę krzywdzące, 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@fiszna no i nic Ci nie zrobi, oddaj kasę pomniejszoną ( czyli tyle za ile jesteś w stanie sprzedać używany produkt ) Opisz to dokładnie w dyskusji jaki powód i co załącz zdjęcia, wielu próbuje zastraszyć, niech pisze do administracji, niech blokuje Ci konto, nie ona jest od tego i nie ma takiej mocy 🙂 nega możesz załapać tu nic Ci nie pomoże 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@fiszna Wystaw ten golf na licytację (od 1 zł, bez ceny minimalnej, na 10 dni) i oddaj klientce tyle, za ile pójdzie.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

Art. 191. Zmuszanie do określonego zachowania, zaniechania lub znoszenia


Dz.U.2020.0.1444 t.j. - Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny
§ 1. Kto stosuje przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania, zaniechania lub znoszenia,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2. Jeżeli sprawca działa w sposób określony w § 1 w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 3. Ściganie przestępstwa określonego w § 1a następuje na wniosek pokrzywdzonego.
oznacz moderatorów